Добірка грантових програм та проектів для започаткування, відновлення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності
Конкурс заявок на підтримку українського бізнесу в межах Ukraine Investment Framework
Ukraine Investment Framework (UIF) – це інвестиційний механізм, створений для підтримки економічного відновлення та модернізації України. Його загальний бюджет становить 9,3 млрд євро. Основна мета цієї програми – мобілізувати інвестиції в українську економіку для відновлення, реконструкції та модернізації країни. У вересні 2024 року Європейська комісія оголосила перший конкурс заявок у межах Ukraine Investment Framework з метою залучення інвестицій у її відновлення та розвиток.
Керівна рада Ukraine Investment Framework оголосила конкурс для операцій з опосередкованого кредитування мікро-, малих і середніх підприємств через банки. Конкурс спрямований на розширення доступу до фінансування, зокрема, для бізнесів у регіонах, які зазнали наслідків війни, а також компаній, заснованих ВПО, ветеранами та іншими групами, що постражадли від війни. Додатково передбачена підтримка заходів із розмінування.
Сума гранту: загальна максимальна сума конкурсу - 1 600 000 000 євро, з яких 1 400 000 000 євро у вигляді кредитних гарантій та ще 200 000 000 євро - гранти та технічна допомога.
У межах оголошеного конкурсу міжнародні фінансові організації (МФО) наразі формуюють свої пропозиції для подачі на фінансування. Після цього вони будуть затверджені Єврокомісією та урядом України. Очікується, що нове фінансування для українського бізнесу буде доступним у другій половині цього року.
На даний момент бізнеси можуть звертатися до банків-партнерів, щоб подати заявку на фінансування, яке стане можливим після затвердження поданих ініціатив: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Райффайзен Банк, Укрсиббанк, Кредобанк та Банк Львів. Перелік банків може розширюватись.
Програма допомагає малому та середньому бізнесу отримати фінансування, зменшуючи ризики для банків. Завдяки цьому підприємці можть отримати кредити з меншими вимогами до застави, що особливо важливо для розвитку їхньої справи.
Основні умови конкурсу:
Детальна інформація за посиланням: https://me.gov.ua/News/Detail/0d3fa3fe-ff37-4ecd-820f-2c11158f7787?lang=uk-UA&title=1-6-MlrdvroNaPidtrimkuUkrainskogoBiznesu-sOgolosivKonkursZaiavokVMezhakhUkraineInvestmentFramework
Підтримка українських компаній в інтеграції до Єдиного Ринку ЄС Business Bridge — Ukraine-Ready4EU
У межах проєкту Business Bridge — Ukraine-Ready4EU до 1 500 українських МСП, які планують конкретні заходи для підвищення своєї активності на Єдиному ринку ЄС та успішної співпраці з бізнес-партнерами з ЄС, а також відповідають критеріям, можуть скористатися фінансовою підтримкою Business Bridge
Проєкт Ukraine-Ready4EU фінансується Європейським Союзом в межах конкурсу Business Bridge SMP-COSME-2023-SMEUA за номером угоди №101139573. Контактна пошта проєкту — [email protected].
Сума гранту: 2500 євро
Для кого?
Участь у відборі може взяти підприємство, яке:
Дедлайн: 30 червня 2025 року
Детальна інформація: https://business.diia.gov.ua/initiative/businessbridge-ready4eu
Інвестиції на масштабування бізнесу для МСП (UMAEF)
Мета програми Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (UMAEF) прямих інвестицій в МСП полягає в наданні малим та середнім підприємствам (МСП) України та Молдови капіталу, необхідного для масштабування та розвитку.
Програма прямих інвестицій в МСП передбачатиме як акціонерний, так і квазікапітал, таким чином даючи можливість вибирати той тип фінансування, котрий якнайкраще сприятиме реалізації стратегічних цілей усіх зацікавлених сторін.
Сума гранту: від 1 000 000 до 3 000 000 доларів США.
Для кого?
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://umaef.org/uk/programs/programa-pryamih-investiczij-v-msp/
Гранти для бізнесу на сонячні електростанції
Грантова програма спрямована на сприяння інвестиційно привабливим проєктам, які можуть підживлювати економічну активність в Україні, зокрема в секторі енергетики. Пріоритетом програми є забезпечення сталого виробництва енергії та перехіді до нього для розвитку підприємств та створення доданої вартості.
Мета: зменшення ризиків перед прийняттям інвестиційних рішень, зокрема щодо переходу на сонячну енергію. Проєктна діяльність може включати техніко-економічні оґрунтування, допоміжні витрати на інфраструктуру, необхідну для діяльності, створення нового або розширення виробництва, професійне навчання місцевого персоналу тощо.
Сума гранту: від 100 000 доларів США.
Для кого?
Дедлайн: не визначено.
Детальна інформація за посиланням:
https://chaszmin.com.ua/vid-100-000-dol-granty-dlya-biznesu-na-sonyachni-elektrostantsiyi/
Грантова програма з підтримки енергостійкості мікро та малих підприємств України
Фонд розвитку підприємництва та GIZ за фінансування Уряду Норвегії та Уряду Німеччини запрошують до участі у грантовій програмі «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України». Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу в умовах енергетичної кризи, зменшивши їх залежність від зовнішніх енергетичних ресурсів і сприяння стабільному розвитку підприємств через покращення енергетичної ефективності.
Сума гранту: Програмою передбачено два компоненти:
Отримане фінансування компанії можуть витратити на придбання енергоефективного обладнання, автономних джерел енергії та обладнання для її зберігання.
Для кого?
Подати заявку можуть учасники, які відповідають таким критеріям:
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-20-000-yevro-grantova-pidtrymka-energostijkosti-mikro-ta-malyh-pidpryyemstv-ukrayiny-norad-giz-frp/
Грант на відновлення хлібопекарської галузі для МСП
БО Переспектива 21.3 у співпраці з Zeelandia Ukraine надає можливість отримати грант на відновлення хлібопекарської галузі в постраждалих від війни регіонах у вигляді нового та/або громадах та підтримка економічної стабільності в регіонах України.
Для кого?
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://grant.market/opp/bake4ukraine
Грант для технологічних компаній від Українського фонду стартапів та WNISEF
Український фонд стартапів та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) запускають грантову програму. Українські технологічні компанії, які тільки розпочинають свою діяльність, зможуть отримати кошти для розвитку.
Мета: Український фонд стартапів спільно з Western NIS Enterprise Fund об’єднують зусилля, щоб забезпечити підтримку та розвиток стартап-екосистеми в Україні через Грантову програму підтримки проєктів. Ця програма надає фінансову підтримку та ресурси для українських технологічних компаній з проєктами на ранніх стадіях для стимулювання їх росту й розвитку.
Сума гранту: до 50 000 доларів США на стадії seed; до 25 000 доларів США на стадії pre-seed
Для кого?
Зареєстровані у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту.
Відсутність інвестицій, грантових коштів або державної допомоги, що перевищують 500 000 доларів США в еквіваленті за весь період діяльності.
Сукупний дохід не перевищує 500 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності.
Заявник фактично не перебуває і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, а також не входить в санкційний список та не є об’єктом спеціальних обмежень (санкцій) відповідно до законів України.
Дедлайн: подача заявок здійснюється на постійній основі.
Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/grant-programme-to-support-ukrainian-technology-companies/
Гранти для технологічних стартапів, що покращують доступ жінок до медицини
Венчурний фонд ЮНІСЕФ приймає заявки від стартапів, які розробляють передові технологічні рішення, що покращують доступ до якісної медичної допомоги та послуг, а також забезпечують соціально-економічну участь жінок і дівчат.
Заявки можуть подавати стартапи з країн з низьким та середнім рівнем доходу, які розробляють технології з відкритим вихідним кодом, що покращють стан здоров'я, економічну участь або доступ до основних послуг для жінок та дівчат. Стартапи, очолювані жінками, та молоді засновники (віком до 35 років) заохочуються до подачі заявок.
Сума гранту: до 100 000 доларів США
Для кого?
Дедлайн: 8 травня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.unicef.org/innovation/FemTechCall
Гранти для інноваційних стартапів EIC ACCELERATOR 2025
EIC ACCELERATOR - це програма фінансування в рамках Horizon Europe, яка пропонує підтримку стартапам та МСП, які
EIC ACCELERATOR зосереджений, зокрема, на інноваціях, що ґрунтуються на наукових відкриттях або технологічних проривах ("глибинні технології"), для яких необхідне значне фінансування протягом тривалого часу до того, як можна буде отримати віддачу ("терпеливий капітал"). Такі інновації часто стикаються з труднощами у залученні фінансування через високі ризики та тривалий період очікування. Фінансування та підтримка від EIC ACCELERATOR спрямовані на те, щоб допомогти такимноваторам, залучити повні суми інвестицій, необхідні для масштабування, у коротш терміни.
Сума гранту:
Дедлайн: 1 жовтня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://eic.ec.europa.eu/eic-funding-opportunities/eic-accelerator_en
Інвестиції в українські стартапи Angel One
Ангельський венчурний фонд Angel One створенй Фундацією УКУ. Мета Фонду - інвестувати в українські стартапи, допомагати їм у реалізації їхніх ідей та розвивати стартап-культуру в Україні.
Фонд надає стартовий капітал (pre-seed & seed capital) для масштабування стартапів, заснованих на технологіях, інноваціях та інтелектуальній власності, розроблених українськими засновниками. Основний акцент зроблено на таких напрямках, як FinTech, SaaS, EdTech, AI/ML. Третина інвестицій буде спрямована в EdTech стартапи та ті, що прагнуть зробити істотний внесок у вирішення глобальних проблем.
Сума гранту: від 50 000 до 200 000 доларів США.
Для кого?
Основні індустрії, на які виділяються інвестиційні кошти:
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://www.angelone.fund/#how-it-works
Гранти на маркетингові послуги для бізнесу (DEFENSE)
DEFENSE - маркетингова агенція повного циклу. Більше 15 років допомагає збільшувати прибуток та частку ринку клієнтів завдяки використанню великого арсеналу маркетингових інструментів.
Послуги допоможуть:
Сума гранту: компенсує від 30% до 50% вартості маркетингових витрат для бізнес-проекту: 150 000 - 500 000 гривень
Для кого?
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://online.defense.com.ua/grant
Гранти на впровадження технологій SOPRANO у робототехніку
Проект SOPRANO фокусується на інноваціях у співпраці людини і робота та інтелектуальних мультиагентних системах, що дозволяють проектувати виробничі цехи наступного покоління, автоматизовані будівельні майданчики та інтелектуальне агропродовольче виробництво, де люди та інтелектуальні машини безперешкодно працюють разом.
SOPRANO інвестує загалом 1,88 мільйона євро, щоб допомогти МСП / стартапам використовувати технології SOPRANO для розробки нових демонстраційних проектів або вдосконалення існуючих демонстраторів, що підтримують сценарії багатокористувацької взаємодії людей і роботів у промислових умовах та в галузях, які виходять за межі тих, що безпосередньо охоплені партнерами консорціуму.
Сума гранту: до 200 000 євро.
Додатково:
Для кого?
Дедлайн: 14 травня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.soprano-project.org/open-call
Акселератор для стартапів THE MSP EQUITY ACCELERATOR (GENER8TOR)
GENER8TOR допомагає міжнародним підприємцям створити та масштабувати свої стартапи у Сполучених Штатах Америки.
MSP EQUITY ACCELERATOR, що фінансується Allianz, інвестує в швидкозростаючі стартапи, засновані підприємцями з недостатньою капіталізацією. Для кожної когорти програма інвестує 100 000 доларів у кожен з п'яти стартапів, які отримують досвід консьєрж-менеджменту протягом 12-тижневої програми акселератора.
GENER8TOR - це національний рейтинговий акселератор, який інвестує у швидкозростаючі стартапи та підтримує їхній розвиток через мережу досвідчених менторів, технологів, корпоративних партнерів, ангельських інвесторів та венчурних капіталістів.
Сума гранту: 100 000 доларів США
Для кого?
MSP EQUITY ACCELERATOR інвестує у 5 швидкозростаючих недооцінених компаній на ранніх стадіях у кожній групі. Це програма діагностики галузі та бізнес-моделі. Приймаються всі типи стартапів у всіх галузях та бізнес-моделях.
Дедлайн: 25 квітня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.gener8tor.com/investment-accelerators/msp-equity-accelerator
Гранти на масштабування стартапів у галузі переробки матеріалів, вторинної сировини, гірничодобувній промисловості
Сума гранту:
Для кого?
Критерії оцінки:
Дедлайн: 2-26 травня 2025 року, 3-8 вересня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-2-500-000-yevro-granty-na-masshtabuvannya-startapiv-u-girnychodobuvnij-galuzi-pererobky-materialiv-ta-vtorynnoyi-syrovyny-erma-boosted-call-eit-rawmaterials/
Гранти на пілотні проєкти у галузі технологій та автоматизації (JARVIS)
JARVIS - це проєкт, що фінансується ЄС і спрямований на розвиток співпраці людина-робот, орієнтованої на користувача. До консорціуму JARVIS входять 16 організацій з усієї Європи, які мають великий досвід як у дослідницькій, так і в промисловій сферах. Спираючись на успіх попередніх проєктів ЄС, JARVIS має значний досвід у проведенні відкритих конкурсів та взаємодії людина-робот.
JARVIS розпочинає стратегічну ініціативу зі сприяння інноваціям та співпраці в галузі технологій та автоматизаії, виділяючи значну частину свого бюджету на фінансову підтримку третіх сторін.
Ця ініціативи спрямована на залучення МСП для тестування та перевірки інноваційних рішень JARVIS за допомогою пілотних проєктів, що сприятиме прискоренню їх впровадження та комерціалізації.
Що це дає відібраним консорціумам:
Теми відкритого конкурсу:
Сума гранту: до 130 000 євро на проєкт фіксованої суми
Для кого?
Консорціум має складатися з 2-3 організацій, серед яких обов'язково має бути технологічний споживач (кінцевий користувач) та технологічний розробник / інтегратор (МСП або стартап). Координатори та учасники консорціуму вважаються такими, що відповідають вимогам відкритого конкурсу JARVIS, якщо вони дотримуються всіх наступних правил:
Дедлайн: 5 травня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-130-000-yevro-granty-na-pilotni-proyekty-u-galuzi-tehnologij-ta-avtomatyzatsiyi-jarvis/
Гранти на вихід на ринок інноваційних харчових продуктів (EIT FOOD)
Фінансування, засноване доходах (RBF) - це зручний для засновників тип фінансування, коли EIT FOOD надає вашій компанії негайні грошові вливання в обмін на відсоток від майбутніх доходів вашої компанії.
Сума гранту: до 300 000 євро.
Для кого?
Програма Fast Track to Market призначена лише для зрілих стартапів і середніх підприємств, які вже мають бізнес-кейс, що вже генерує доходи від платоспроможних клієнтів.
Ваша компанія має право подавати заявку, якщо ви:
Дедлайн: 6 травня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.eitfood.eu/open-calls/fast-track-to-market
Гранти для бізнес партнерств з підприємцями ЄС (Business Partnership Facility)
Ініціатива Міністерства закордонних та європейських справ, оборони, співробітництва в галузі розвитку та зовнішньої торгівлі Люксембургу підтримує проєкти, що реалізуються підприємствами, що базуються в Люксембурзі або Європейському Союзі, та їхніми партнерами, що працюють у країні, що розвивається. Завдяки інноваційним спільно фінансованим проєктам BPF вирішує значущі соціальні виклики для розвитку країни-партнера, зокрема зменшення бідності, продовольчу безпеку, пом'якшення змін клімату, доступ до якісної освіти, гідної раці або чистої питної води тощо.
Підприємства Люксембургу та Європейського Союзу разом з їхніми партнерами в країнах, що розвиваються, які зацікавлені в співфінансуванні від BPF, можуть подати заявку на один із двох щорічних конкурсів заявок, терміни подання яких припадають на кінець квітня та кінець жовтня.
Сума гранту: до 200 000 євро співфінансування, що покриває максимум 50% загальної вартості проєкту.
Для кого?
Партнерство має складатися щонайменше з:
Співфінансовані проєкти можуть набути різних форм, зокрема:
Дедлайн: 30 квітня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.luxaidbusiness4impact.lu/en/business-partnership-facility/
Гранти на інноваційні проєкти у системі харчування (EIT FOOD)
Спільнота EIT FOOD прискорює інновації для побудови майбутньої системи харчування, яка виробляє здорову та стійку їжу для всіх. Impact Funding Framework це відкрита конкурсна програма фінансування від EIT FOOD, спрямована на сприяння амбітної довгострокової співпраці для проведення інновацій у харчових системах.
Фінансування надається у двох форматах: програмиспівпраці та окремі проєкти.
Сума гранту: не більше ніж 1 000 000 євро на рік протягом максимум 2 років до 70% загальних витрат на вашу програму.
Для кого?
Для консорціумів, що складаються принаймі з двох організацій з двох прийнятних країн програми "Горизонт Європа" (в тому числі Україна): підприємство + освітній або дослідницький центр.
Співфінансування альянсів та програм співпраці, спрямованих на:
Проєктне фінансування надається для інноваційних проєктів у таких пріоритетних сферах:
Дедлайн: 10 липня 2025 року та 13 листопада 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.eitfood.eu/open-calls/impact-funding-framework
Грант на реєстрацію торгової марки у ЄС (SME FUND)
SME FUND - це ініціатива Європейської комісії, що реалізується Відомством з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO). Вона передбачає різноманітні компенсації щодо реєстрації IP прав в Європейському Союзі (зокрема і для українських МСП).
Сума гранту: до 700 євро
Для кого?
Дедлайн: 5 грудня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://nipo.gov.ua/sme-fund-prodovzheno-2025/
Конкурс "Револьверний фонд" від БФ "Це Крафт"
«Револьверний» означає автоматично поновлюваний (від лат. revolve – обертатись). Кошти фонду надаються заявникам-виробникам на умовах безвідсоткової строкової позики на 6 місяців. Отримувачі фінансової допомоги можуть майже півроку користуватися позикою для створення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності та мають повернути таку ж суму без нарахованих відсотків у призначений строк. Повернені кошти надалі використають для фінансування інших учасників.
Проєкти-переможці обираються на відкритій конкурсній основі за такими напрямами:
1. Стартап – створення власної справи
2. Масштабування – збільшення доданої вартості продукції, впровадження суміжних видів діяльності або поглиблення виробничого циклу (перероблення, пакування тощо).
Сума гранту: від 30 000 до 40 000 гривень
Заявки оцінюються за такими критеріями:
Дедлайн: 25 травня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=tryvaje-konkurs-revolvernyj-fond-vid-bf-tse-kraft-na-startap-chy-masshtabuvannya
Грант до €500 000 для МСП у сировинному секторі
ЄС надає можливість отримати грант для стартапів та МСП, які пропонують стійкі рішення для сировинного сектору, а також приєднатися до партнерської мережі EIT RawMaterials, де учасники отримають доступ до фінансування, експертних послуг та індивідуальної підтримки для стимулювання зростання і масштабованості своїх бізнесів. Екосистема надає платформу для участі в мережевих заходах, що покращує видимість компаній і відкриває двері до глобального успіху.
Мета: забезпечення інновацій у розробці та впровадженні технологій, що відповідають цілям Європейської зеленої угоди, а також підтримка компаній на різних етапах їх розвитку.
Сума гранту: до 500 000 євро
Для кого?
Подати заявку на участь можуть учасники, які відповідають таким критеріям:
Дедлайн: 01 січня 2026 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.grantsense.com.ua/grants2024/grant-do-500-000-dlya-msp-u-sirovinnomu-sektori
Грант для підтримки українських технологічних проєктів на етапах pre-seed та seed
Мета: підтримка українських технологічних компаній на активний розвиток інновацій, економічне підсилення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проєктів.
Сума гранту: до 50 000 доларів США
Для кого?
Участь у програмі можуть взяти заявники, які відповідають наступним критеріям:
Дедлайн: 31 грудня 2025 року
Детальна інформація за посиланням:
Грант для масштабування українських стартапів
Мета: підтримка масштабування стартапів, заснованих на технологіях, інноваціях та інтелектуальній власності, розроблених українськими засновниками, шляхом надання фінансової підтримки для прискорення їхнього зростання, виходу на нові ринки та підвищення конкурентоспроможності на міжнародній арені
Сума гранту: до 200 000 доларів США
Для кого?
Грантова підтримка надаватиметься стартапам, заснованим українськими підприємцями, які вже мають мінімальний життєздатний продукт, успішно випробуваний на принаймні одному ринку, та володіють інноваційними технологіями або продуктами і чітким наміром масштабувати бізнес та виходити на міжнародні ринки
Дедлайн: заявки приймаються на постійній основі
Детальна інформація за посиланням: https://business.diia.gov.ua/finance/grant-dlya-masshtabuvannya-ukrayinskih-startapiv
Erasmus for Young Enterpreuners
Програма Erasmus – це програма обміну підприємницьким досвідом у Європі.
В рамках програми новий підприємець подорожує до іншої країни Європи для обміну досвідом з досвідченими підприємцями.
Сума гранту: відшкодовуються логістичні витрати
Для кого?
Підприємці-початківці
Дедлайн: постійно
Детальна інформація за посиланням: https://webgate.ec.europa.eu/erasmus-entrepreneurs/welcome
Кредити до 100 000 доларів - програма соціального інвестування WNISEF
Програма Соціального інвестування WNISEF спрямована на забезпечення підтримки приватних підприємств та фізичних осіб-підприємців з метою досягнення соціального та екологічного впливу в Україні через створення механізму доступного кредитування спільно з банківськими установами, надання тренінгових та консультаційних послуг, коучингу і наставництва.
Ціль програми: дати можливість підприємцям і бізнесу вирішувати соціальні та екологічні проблеми через фінансові інвестиції та надійні практики ведення бізнесу.
Підхід програми: надання кредитів під низький відсоток для сталих соціальних підприємств, консультування та їх підтримка в процесі реалізації та впровадження бізнес-планів.
Сума кредиту: від 10 000 до 100 000 доларів США з відсотковою ставкою від 4% до 8%.
Для кого?
В рамках Програми соціального інвестування розглядаються такі види підприємств:
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/kredyty-do-100-000-dol-programa-sotsialnogo-investuvannya-wnisef/
Грантова програма відновлення промисловості шляхом трансферу японських технологій в Україну (UNIDO)
Мінекономіки та United Nations Industrial Development Organization (UNIDO) запускають проект по трансферу японських технологій в Україну за фінансування Японії.
Сума гранту: до 10 000 000 доларів США.
Для кого?
⇒ У програмі можуть брати участь як приватні, так і комунальні підприємства.
Дедлайн: не визначено.
Детальна інформація за посиланням: Projects in Ukraine 230356
Гранти на розвиток підприємництва в Україні (NORAD)
Мета: сприяння інвестиційно привабливим проектам, які можуть підтримати економічну активність в Україні, тим самим сприяючи досягненню загальної мети програми - надати Україні можливість самостійно визначати своє майбутнє.
Приклади секторів, що розглядатимуться (перелік не вичерпний):
Сума гранту: 1 000 000 норвезьких крон (орієнтовно 94 тисячі доларів США)
Для кого?
Конкурс відкритий для будь-яких норвезьких, українських або міжнародних заявників.
Перевага надаватиметься тим проектам, які зроблять найбільш вагомий внесок у досягнення цілей грантової програми, пріоритетами якої є:
Основною цільовою групою цієї програми є комерційні підприємства, а кінцевим бенефіціаром підвищення ділової активності є населення України.
Дедлайн: заявки приймаються на постійній основі
Детальна інформація за посиланням: Support for enterprise development for Ukraine - stage 1 - Insights
Грантова програма для українських технологічних компаній від українського фонду стартапів та WNISEF
Український фонд стартапів (УФС) і Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) оголошують про початок Грантової програми підтримки українських технологічних компаній.
Ініціатива спрямована на активний розвиток інновацій, економічне підсилення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проектів.
Пріоритетні напрями:
Сума гранту: від 25 000 до 50 000 доларів США
Для кого?
Дедлайн: подача заявок на постійній основі
Детальна інформація за посиланням: Грантова підтримка – Ukrainian Startup Fund
Гранти на виробництво дронів в рамках проекту BRAVE1
Кластер для розвитку Defense Tech в Україні пропонує програму тестування та прийняття розробок на озброєння:
Залучити грант можна на такі розробки
Сума гранту: до 8 000 000 гривень
Для кого?
Зареєстровані в Україні суб'єкти підприємницької діяльності, особи-громадяни України, діяльність яких може бути спрямована на розвиток технологій у сфері оборони.
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: Brave1 - кластер підтримки Defense Tech розробок в Україні
Програма підтримки креативних українців від Київської школи економіки "Talents for Ukraine"
Talents for Ukraine – програма грантової підтримки яскравих, креативних й талановитих українців, започаткована KSE Foundation за підтримки міжнародних благодійників у 2022 році.
Мета: допомогти талантам зростати і розвиватися в Україні.
Сума гранту: 5 000 доларів США
Для кого?
Талановиті, харизматичні та завзяті люди - це основа для відбудови та подальшого розвитку нашої держави. У 2024 році планується орієнтовно 60% підтримки надати талантам, що розвивають напрям STEM в Україні, 40% підтримки спрямувати на підтримку талантів в інших сферах без обмежень.
Дедлайн: грантова програма відкрита до вичерпання бюджету
Детальна інформація за посиланням: https://150.foundation.kse.ua/about
Програма підтримки енергоефективних інвестицій МСП "Додай енергії твоєму бізнесу"
Мета: фінансування інвестицій малих та середніх підприємств в енергоефективність та відновлювальну енергетику для зменшення споживання енергії та/або викидів СО2, що сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності та захисту навколишнього середовища в Україні та світі.
Сума гранту: до 500 000 євро
Фінансування може бути використане на такі цілі:
Для кого?
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/programa-pidtrymky-energoefektyvnyh-investytsij-msp-dodaj-energiyi-tvoyemu-biznesu/
Нещодавно стартував новий проєкт UA RE: LOCATE, який передбачає надання консультаційної та організаційної підтримки з релокації українських компаній із 14 областей України.
Проєкт UA RE: LOCATE реалізується Export Promotion Center KCCI / Центр підтримки експорту КТПП за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Переваги проєкту:
Для отримання підтримки в межах проєкту компанія має відповідати заданим критеріям та пройти відбір.
Для кого?
Перевага буде надаватися компаніям, які подавали заявку на Урядову програму з релокації.
Дедлайн: безстроково
Детальна інформація за посиланням: https://ppr.kharkiv.ua/ua/news-110822-01
Мікрогрант для бізнесу ветеранів від Українського ветеранського фонду
Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. Фонд відшкодує 20 000 гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи.
Сума гранту: 20 000 гривень
Для кого?
Подати заявки можуть ветерани. ветеранки, дружина, чоловік, батько, матір, дитина (в тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.
Дедлайн: проєкт діятиме до завершення воєнного стану
Детальна інформація за посиланням: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/
Тревел-гранти для підприємиць та представниць жіночих організацій
Благодійний фонд «Жіночі можливості в Україні» готовий підтримати тревел-грантом підприємиць та представниць жіночих громадських організацій, які планують поїздку за кордон для участі у заходах або подіях, пов’язаних з професійним чи навчальним напрямком.
Сума гранту: затверджується фондом індивідуально після розглядання запиту на грант.
Для кого?
1. Офіційно зареєстровані жіночі громадські організації з усіх регіонів України, які відповідно до статуту мають спрямованість на захист прав жінок та / або просування гендерної рівності, зміцнення економічної незалежності жінок та розвиток жіночого підприємництва
2. Фізичні особи з офіційно зареєстрованим ФОП для участі в виставках, конференціях, бізнес-навчаннях, виводу на зовнішні ринки власних продуктів, товарів, послуг або для обміну досвідом.
Дедлайн: кінцевий термін подання пропозицій не пізніше, ніж за три тижні до запланованої поїздки.
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/trevel-granty-dlya-pidpryyemyts-ta-predstavnyts-zhinochyh-organizatsij/
Програма «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні»
Якщо ви є представниками мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП), повні рішучості та сміливості продовжувати працювати в рідній країні, маєте інвестиційний план чи бізнес-ідею, запрошуємо до участі в інноваційній програмі.
Фінансування надається Урядом Німеччини. Ініціатива реалізується урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у партнерстві з German Sparkassenstiftung für Internationale Kooperation (DSIK) спільно з Фондом розвитку підприємництва
Мета: підвищення конкурентоспроможності та фінансової стабільності мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) України, сприяння безперервному розвитку підприємницького потенціалу та компетенцій ММСП.
Для кого?
Сума гранту: максимальна сума гранту 20 000 євро для стандартних ММСП та 30 000 євро для релокованих ММСП.
Дедлайн: не вказано
Детальна інформація за посиланням: https://mmsp.bdf.gov.ua/
Співфінансування бізнес-проектів з соціальною складовою
Інструмент фінансування від уряду Німеччини спрямований на вже існуючі компанії, які хочуть стабільно інвестувати в Україну або розширювати свою діяльність на місцевому рівні.
Для кого?
Для підприємств, які бажають спільно налагодити або розширити свою операційну діяльність і таким чином досягти позитивного ефекту для розвитку України – наприклад, шляхом підготовки кваліфікованих кадрів або впровадження стандартів сталого розвитку.
Фокусні теми:
1. Захист навколишнього середовища та клімату
2. Гендерна рівність
3. Сталі ланцюги постачання
Основні критерії:
1. Компанія знаходиться у приватній власності і орієнтована на отримання прибутку
2. Компанія знаходиться в Україні, ЄС, країні-членкині Європейської асоціації вільної торгівлі або КСР ОЕСР
3. Компанія повинна мати щонайменше 8 працівників, річний оборот не менше 800 000 євро, щонайменше дві перевірені річні фінансові звітності та позитивний чистий прибуток.
Сума гранту: відповідні проекти можуть бути підтримані на умовах співфінансування. Відповідні проекти фінансуються в розмірі від 100 000 євро до 2 мільйонів євро, що покриває до 50% загальних витрат.
Дедлайн: конкурс проводиться чотири рази на рік з періодичністю в один квартал.
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-2-000-000-yevro-spivfinansuvannya-biznes-proyektiv-shho-mayut-sotsialnu-skladovu/
Або за номером телефону консультанта: +38 (032) 226-78-79
Грант в рамках урядової програми Є-РОБОТА для ветеранів та членів їхніх сімей
Захисники і захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, мають можливість отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. Окрім того, другий з подружжя захисника зможе отримати грант 500 тис грн на розвиток сімейного бізнесу.
Сума гранту: від 250 тисяч гривень до 1 мільйона гривень
Для кого?
Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків.
Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес.
Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто:
Дедлайн: 31 грудня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-1-000-000-grn-grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej-uryadova-programa-ye-robota/
Урядова програма Є-Робота надає грант на власну справу
Грантові програми єРобота — це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.
На які цілі можна витратити грант:
Сума гранту: від 50 000 до 250 000 грн.
Для кого?
Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:
Дедлайн: 31 грудня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
Мікрогранти програми інтеграції українських компаній до єдиного ринку ЄС READY4EU
Програма Ukraine-Ready4EU має на меті заохотити та допомогти українським МСП стати активними на Єдиному Ринку ЄС та успішно співпрацювати з бізнес-партнерами з ЄС. В межах проєкту 1 500 українських МСП, які відповідають вимогам та бажають увійти на Єдиний Ринок ЄС, зможуть отримати ваучери на мікрогранти у розмірі 2 500 євро.
Сума гранту: 2 500 євро
Для кого?
Програма розрахована на представників малого та середнього бізнесу (МСП). Учасники будуть відібрані за критеріями:
Мікрогранти можна буде використати на:
Дедлайн: 31 жовтня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://business.diia.gov.ua/businessbridge-ready4eu
Грант на відновлення втраченої через війну дрібної фермерської діяльності
Мешканці та ВПО, які проживають у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, можуть подати заявку на отримання грантів до 1 500 доларів США на розвиток своїх господарств.
Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає Програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність.
Сума гранту: Середній розмір фінансової допомоги складає 1500 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Сума підтримки залежить від типу фермерської діяльності та фінансових потреб конкретного учасника програми.
Для кого?
До участі у цій програмі та отриманні відповідної фінансової допомоги запрошують дрібних фермерів та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцевих дрібних фермерів, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях (за винятком районів, де проходять активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності).
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://uerp.mercycorps.org/about/BqprODYK
Грант підтримки відбудови від DEVELOPPP
Фінансова підтримка для компаній, які готові шукати бізнес-можливості в Україні і взяти участь в її відбудові попри виклики воєнного часу – такою є мета конкурсу, що проходить у рамках програми фінансування Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Фінансування буде розподілене на основі конкурсу бізнес-ідей. Обмежень щодо строків подання заявок та щодо кількості переможців умовами не передбачено: усі отримані проєктні пропозиції будуть переглядатися, а найбільш перспективні та актуальні отримуватимуть фінансування.
Оцінювання проєктів та допомогу в їхній реалізації здійснюють партнери конкурсу: DEG Impulse та GIZ.
Сума гранту: до 2 млн євро
Для кого:
Дедлайн: не встановлено
Детальна інформація за посиланням: http://www.chaszmin.com.ua/2-000-000-yevro-dlya-biznesu-grant-pidtrymky-vidbudovy-ukrayiny-developpp/
Гранти від програми "Цифрова Європа"
5 вересня 2023 року Україна долучилася до програми "Цифрова Європа". Цифрова Європа є програмою ЄС, яка почала працювати у 2021 році й триватиме до 2027-го. Її мета – створити єдиний цифровий ринок Європи. А для цього потрібно диджиталізувати підприємства, державні адміністрації та громадян.
У межах програми фінансують проєкти за п’ятьма напрямками. Її загальний бюджет – 7,5 млрд євро. Однак для України доступні чотири напрями, на які виділяють 6 млрд євро.
◉ Високопродуктивний комп’ютинг. Призначений для проєктів, які обчислюють великі масиви даних для рішень у галузі економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості. Обсяг фінансування напряму – 2,2 млрд євро.
◉ Штучний інтелект (ШІ), Data, хмарні послуги. Гроші можуть отримати проєкти, які створюють продукти на базі ШІ, щоб полегшити роботу підприємств, держадміністрацій чи дослідницьких установ. А також ті, хто створює європейський простір даних і сприяє безпечному доступу до Big Data. Бюджет – 2,1 млрд євро.
◉ Інформаційні технології в економіці та суспільстві. Напрям для тих, хто впроваджує цифровізацію у бізнесі або сфері електронного урядування, охорони здоров’я, довкілля, освіти, культури, технологій Smart City. На це виділяють 1,1 млрд євро.
◉ Цифрові навички. Фінансуванням можуть скористатися компанії, які розробляють і проводять спеціалізовані освітні програми й стажування для майбутніх експертів у галузі інформаційних технологій. Наприклад, ШІ, кібербезпека, квантові технології тощо. На підтримку таких компаній виділили 580 млн євро.
◉ Кібербезпека (для України недоступно!). Тільки для країн – членів Євросоюзу.
Детальна інформація за посиланням: https://buduysvoe.com/publications/granty-vid-programy-cyfrova-yevropa-shcho-mozhut-otrymaty-ukrayinski-pidpryyemci
Програма грантів від Благодійного фонду "Дихай"
Програма грантів для покриття частини орендної плати орендарів державного майна, що надають суттєву особисту та/або майнову допомогу у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Програма грантів).
Мета: допомога українцям для подолання наслідків війни
Сума гранту: покриття витрат на оренду, що розглядається в кожному індивідуальному порядку
Для кого?
Благодійний фонд «Дихай» запрошує до участі у Програмі грантів представників малого і середнього бізнесу – орендарів державного майна, які:
Дедлайн: програма поширюється на весь період дії воєнного стану
Детальна інформація за посиланням: https://dyhai.org/grants-program/
Програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення
Український фонд стартапів здійснює підтримку стартапів на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансують навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, а також пропонують нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів.
Мета: сприяти створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку, з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності.
Сума гранту: до 35 000 доларів США
Для кого?
Заявником може бути зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання або група фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання (але зобов’язуються набути такого статусу до укладення договору про надання гранту), діяльність якого спрямована на розроблення, створення, впровадження та реалізацію інноваційної продукції з подвійним призначенням.
Дедлайн: постійно діюча програма
Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/programa-grantovoi-pidtrimki-proiektiv-podvijnogo-priznachennya/
Грант на виготовлення прототипу творчого продукту
Фонд "ЦЕ КРАФТ" впроваджує "Постійний конкурс творців" для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). "ЦЕ КРАФТ" щоквраталу проводить конкурсний відбір, визначає найкращу ідею виробу та фінансує виготовлення продукту на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором, який в майбутньому може стати продавцем на платформі "ЦЕ КРАФТ".
Мета: розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва, відродження та модернізація кульутрної спадщини України.
Сума гранту: надається фінансування прототипу / мінімальної партії / деталі виробу до 1500 гривень.
Якщо ідея виробу буде конкурентоспроможною та цікавою для українського ринку, то БФ «Це Крафт» може надавати консультаційну підтримку у впровадженні повноцінного виробничого процесу та допомогу у продажах на торговій платформі соціального підприємства «Це Крафт».
Для кого?
Учасники програми повинні досягти 18-річного віку та проживати в Україні. Конкурс орінєтований на початківців і тих, хто хоче створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань.
Дедлайн: постійно діючий конкурс
Детальна інформація за посиланням: https://itscraft.com.ua/postiyniy-konkurs-tvortsiv/
Грантова програма для креативних підприємців від МКІП та Київської школи економіки
Під час міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов домовились про виділення в рамках діючої грантової програми благодійного фонду «КШЕ» «Talents for Ukraine» окремого модулю індивідуальних грантів для креативних підприємців.
Мета: допомогти зберегти і розвинути таланти в Україні.
Сума гранту: від 5 000 доларів США на кожен креативний талант. У разі, якщо потрібна більша сума, учасник може обґрунтувати цю потребу.
Для кого?
Участь у грантовій програмі можуть брати українці, які мають проривні ідеї і можуть мислити поза рамками, є талановитими і нестандартними, мають нетривіальний унікальний хід думок і яскравий розум.
Для креативних підприємців та підприємиць, які мають свою організацію або ні. Підтримуються як фізичні особи-підприємці так і фізичні особи, які залишилися працювати в Україні. Грантову підтримку може отримати тільки 1 особа, творчі тандеми та колективи можуть брати участь індивідуально. Впродовж дії програми підтримка надається тільки один раз.
Дедлайн: конкурс відкритий постійно до вичерпання загального бюджету програми.
Детальна інформація за посиланням: https://mkip.gov.ua/news/8417.html
Грантова підтримка консалтингових проєктів від Європейського банку реконструкції та розвитку
Грантова підтримка консалтингових проєктів, що впроваджуються зовнішніми консультантами, супроводжуються ЄБРР та фінансуються донорами, спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, які потребують професійних знань і досвіду для зростання й забезпечення конкурентоспроможності. Вона передбачає залучення досвідчених консультантів задля виявлення потреб та подальшого розвитку бізнесу.
Мета: Європейський банк реконструкції та розвитку має на меті сприяти збільшенню кількості робочих місць, підвищенню загального рівня кваліфікації співробітників, нарощенню виробничих потужностей, тощо.
Сума гранту: програма передбачає компенсацію 85% проєкту
Для кого?
Грантова підтримка передбачається для підприємців, які:
- більше двох років на ринку
- понад 50% компанії належать громадянам України
- штат компанії складає від 10 до 500 співробітників
- мають гарну ділову репутацію
- мають потребу в залученні консультанта
Дедлайн: постійно триваюча програма
Детальна інформація за посиланням: