Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
2 листопада 2010 р.

Символіка міста Гімн територіальної громади міста Чернігова

 
Рішення п’ятдесят першої сесії п’ятого скликання від 24.06.2010 р.
«Про затвердження Гімну територіальної громади міста Чернігова»
 


     Відповідно до статті 5 Статуту територіальної громади міста Чернігова, керуючись пунктом 49 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та з метою відображення історичних, культурних, соціально-економічних особливостей і традицій міста Чернігова, міська рада вирішила:

     1. Визнати міський конкурс на створення проекту мистецького твору – Гімн територіальної громади міста Чернігова таким, що відбувся.

     2. Затвердити Гімн територіальної громади міста Чернігова (автор музики - Анатолій Павлович Ткачук, автор тексту - Іван Степанович Буренко) згідно з додатками 1 і 2.

     3. Затвердити Положення про зміст, опис та порядок використання Гімну територіальної громади міста Чернігова згідно з додатком 3.

     4. Внести зміни до Регламенту Чернігівської міської ради 5 скликання, затвердженого рішенням міської ради від 18 квітня 2006 року “Про Регламент Чернігівської міської ради 5 скликання” (2 сесія 5 скликання) зі змінами та доповненнями (12, 24, 26, 33 сесії 5 скликання), виклавши статтю 8 Регламенту в наступній редакції: “Міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія міської ради складається з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій міської ради. Кожне пленарне засідання сесії міської ради починається і закінчується виконанням Державного Гімну України та Гімну територіальної громади міста Чернігова”.

     5. Управлінню культури міської ради (Васюта О.П.) здійснити видатки, пов’язані з підготовкою хорової та оркестрової партитури, а також здійсненням еталонного запису Гімну територіальної громади міста Чернігова.

     6. Партитуру та еталонний запис Гімну територіальної громади міста Чернігова передати для постійного зберігання до архівного відділу міської ради (Крисько Г.М.), управління культури міської ради (Васюта О.П.) та до фондів Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського (Лаєвський С.Л.).

     7. Відділу зв’язків з громадськістю міської ради (Соломаха І.Г.) та комунальному підприємству “Редакція Чернігівської міської газети “Чернігівські відомості” Чернігівської міської ради (Мокроусова І.М.) забезпечити оприлюднення цього рішення у засобах масової інформації.

     8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Тунік-Фриз О.В. та постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, фізичної культури і спорту, сім’ї, молоді та соціального захисту (Касаткіна Т.І.).

Міський голова          О.В.Соколов 
 


Гімн територіальної громади міста Чернігова

Вірші Івана Буренка

1. Чернігівград – перлина давнини,
В літописі слов’янської культури,
На березі Чарівної Десни,
Корінням вріс у стародавні мури.

2. Дитинець, Вал, гармати мовчазні,
Антонієвих рук земні творіння,
Соборів древніх бані золоті,
В космічні далі святістю промінять.

Приспів:
Наше місто в світі славнозвісне,
Наше місто древнє і нове,
Ми натхненно в урочистій пісні,
Славимо, Чернігове, тебе. 
(останні два рядки – двічі)


 

Положення про зміст, опис та порядок використання Гімну
територіальної громади міста Чернігова

     1. Гімн територіальної громади міста Чернігова є офіційним символом місцевого самоврядування.

     2. Власником Гімну територіальної громади міста Чернігова є Чернігівська міська рада. Оригінал партитури Гімну територіальної громади міста Чернігова зберігається у Чернігівській міській раді.

     3. Виключне право на використання Гімну територіальної громади міста Чернігова належить Чернігівській міській раді.

     4. Зміни до текстової та музичної частини Гімну територіальної громади міста Чернігова вносяться згідно з рішенням Чернігівської міської ради.

     5. Гімн територіальної громади міста Чернігова виконується:
        5.1. під час урочистої церемонії присяги новообраного міського голови;
        5.2. при відкритті та закритті пленарних засідань сесій міської ради;
        5.3. при врученні місту Чернігову, організаціям, підприємствам та установам державних нагород України, відзнак Чернігівської міської ради та міського голови;
        5.4. при піднятті Прапору територіальної громади міста Чернігова під час урочистих заходів та церемоніалів;
        5.5. при відкритті та закритті урочистих зборів, присвячених державним святам, знаменним датам міста Чернігова та під час проведення інших святкових заходів, фестивалів, конкурсів, спортивних змагань загальноміського рівня;
        5.6. при відкритті пам’ятників, пам’ятних знаків, споруд, які мають на меті увічнення пам’яті про історичні та суспільно-політичні події, пов’язані з містом.

     6. При виконанні Державного Гімну України Гімн територіальної громади міста Чернігова виконується після нього.

     7. Гімн територіальної громади міста Чернігова може виконуватися в оркестровому, хоровому, оркестрово-хоровому або іншому вокально – інструментальному варіанті, а також із залученням засобів звукозапису. При вокальному чи вокально-інструментальному варіанті Гімн територіальної громади міста Чернігова виконується повністю. У випадку інструментального виконання Гімну територіальної громади міста Чернігова можливе його часткове виконання (один раз виконується заспів та приспів Гімну).

     8. При публічному виконанні Гімну територіальної громади міста Чернігова присутні мають слухати його стоячи, чоловіки – без головних уборів, військові – віддаючи честь.

     9. За використання Гімну територіальної громади міста Чернігова підприємства, установи, організації сплачують збір за використання місцевої символіки в порядку, передбаченому рішенням міської ради від 14 листопада 2008 року “Про місцеві податки і збори” (тридцять друга сесія п’ятого скликання).


Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!