Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 листопада 2010 р.

Міста-побратими Чернігова

 МЕММІНГЕН (Федеративна Республіка Німеччина)

Меммінген – це маленьке містечко, що знаходиться на півдні Німеччини на території федеративної землі Баварія (округ Швабія).

Мер: Ян Ротенбахер

Площа: 70,17 км2

Населення (2021 рік): 44 721 осіб

Перша згадка про місто Меммінгем в історичних документах датується 1128 роком, однак як місто, Меммінгем було засновано герцогом Вельфом VI у 1160 році. У 1286 році стало імперським місто та було відповідальним лише перед імператором Священної Римської імперії. На початку 1525 року саме в Меммінгені було опубліковано «Дванадцять статей» - це програма, яка була створена німецькими селянами та в якій висувалися вимоги скасування особистої залежності селян і десятини, зменшення оброку й панщини. Якщо не брати до уваги британську Велику хартію вольностей, саме «Дванадцять статей» опубліковані в Меммінгемі є першим відомим у світі зводом документів про права людини.

В часи Другої світової війни Меммінген залишився цілим та непошкодженим, саме тому місту вдалося зберегти всі пам’ятки архітектури з давніх часів, завдяки яким ми можемо поринути в атмосферу Середньовіччя.

До основних галузей економіки Меммінгена належить машинобудування, хімічна промисловість, виробництво пакувальних матеріалів, будівництво, сфера послуг, а також, не варто забувати, пивоваріння.

Цікавий факт: в 5 км від центру Меммінгена знаходиться аеропорт, який є базовим місцем для лоукост-перевізника «Wizzair». Саме звідси і сюди прибувають літаки з 12 міст Європи.

17 листопада 1994 року між містом Чернігів та містом Меммінген було укладено угоду про співробітництво в сферах культури, охорони здоров’я, спорту і туризму.


 

 

ТАРНОБЖЕГ (Республіка Польща)

Тарнобжег – це місто в Польщі, яке знаходиться в Підкарпатському воєводстві, яке розташоване в східній частині Польщі.

Мер: Лукаш Новак

Площа: 85,4 км2

Населення (2021 рік): 45 089 осіб

Назва міста Тарнобжег походить від знатного роду Тарнавських. Саме Станіславом Тарнавським у 1593 році на території села Мєхоцін було засновано місто. У 1655 році внаслідок вторгнення Швеції на територію Польщі місто Тарнобжег було повністю зруйноване та змогло відновитися лише після Другої світової війни. Під час німецької окупації Тарнобжег був важливим центром підпільної діяльності Польської Армії Крайової та Національної Військової Організації / Національних Збройних Сил. В 1944-1945, коли на територію міста ступила радянська армія, багато активістів, які виступали за незалежність Польщі, були заарештовані радянською службою безпеки та Народним комісаріатом внутрішніх справ (НКВС), після чого відбулася депортація активістів у віддалені райони СРСР. Незважаючи на це, протягом 1945-1949 рр. у Тарнобжегу продовжувались антикомуністичні операції.

З 1957 року розпочався бурхливий розвиток міста. Саме в цей період відбувається розширення сірчаної промисловості і розвивається промисловий район. В Тарнобжезі існувала шахта Махова, яка була найбільшою сірчаною шахтою відкритого типу в Європі. На початку 90-х років ХХ століття шахти закрили та видобуток сірки припинився, адже це стало економічно не вигідним.

Цікавий факт: уродженцем міста Тарнобжег був Володимир Гамерський – український галицький лікар, доктор медицини, громадський діяч, сотник Української галицької армії, симпатик ОУН.

16 березня 2004 року між містом Чернігів та містом Тарнобжег було підписано договір про співпрацю.


 

 

ОГРЕ (Латвійська Республіка)

Огре – це місто в центральній частині Латвії, що розташоване у місці впадання річки Огре до Західної Дзвіни. Місто знаходиться в 36 км на схід від столиці Латвійської Республіки – Риги.

Мер: Егілс Гельманіс

Площа: 13,6 км2

Населення (2020 рік): 23 273 осіб

Огре вперше згадується в Лівонській хроніці Індрікса в описі лівонсько-німецького військового конфлікту у 1206 році під німецькою назвою «Огер», але не як місто, а як гирло річки Огре. Однак місто Огре було засновано у 1874 році і складалося лише з декількох хуторів. Розвитку міста Огре сприяло відкриття залізничної лінії Рига – Даугавпілс у 1861 році. Саме в цей період ризькі багатії примітили спокійне, живописне місце на березі річки і почали будувати дачі, число яких дуже скоро досягло декількох сотень. Весь час існування з моменту заснування і до 1928 року Огре не вважалося містом, лише в цей рік Огре виборов свої права міста.

Завдяки своєму географічному розташуванню Огре почав розвиватись як рекреаційна зона, що стало складати основу його економіки. Поряд з Юрмалою Огре є одним з найбільших курортів Латвії.

Цікавий факт: Огре є рідним місто для більшості хокеїстів, які є чемпіонами Латвії в складі хокейного клубу «Курбадс»

19 червня 2007 року між містом Чернігів та місто Огре був підписаний Протокол намірів про торговельно-економічне та культурне співробітництво.


 

 

ГАБРОВО (Республіка Болгарія)

Габрово – місто в центральній частині Болгарії, недалеко від географічного центру країни. Розташовано на північному схилі хребта Стара Планіна, на обох берегах річки Янтри.

Мер: Таня Христова

Площа: 233,817 км2

Населення: 59 611 осіб

Габрово виникло в середні віки як стратегічне поселення поблизу перевалів Старої планини. У 2 км на схід від міста знаходиться фортеця Градиште, яка існувала до початку VII століття. За знахідками золотих і мідних монет часів римських імператорів Костянтина I Великого (306—337 рр. н. е.) і Юстина II (565—578) археологи датують фортецю Градиште як пізньоантичну і ранньосередньовічну (з IV по VI століття).

Один з перших письмових документів, що згадують про Габрово, датується 1704 роком. У 1860 році Габрово було оголошено містом. Фелікс Каніц розповідає, що в 70-х роках дев'ятнадцятого століття «це велика майстерня, і що це місто, що живе на воді». Слава про продукцію Габрово йде по всій території Османської імперії та за її межами.

Економічну основу міста Габрово складає текстиль, трикотаж, швейна промисловість, машинобудування, виробництво пластмасових виробів, обробка шкіри, харчова промисловість.

Цікавий факт: у Габрово знаходиться єдиний у світі Будинок гумору та сатири.

29 червня 2007 року між Чернігівської міською радою та Общиною Габрово була підписана про співробітництво.


 

 

ПЕТАХ-ТІКВА (Держава Ізраїль)