Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
2 листопада 2010 р.

Прапор територіальної громади м.Чернігова

 

 

Рішенням двадцять дев’ятої сесії п’ятого скликання від 26.06.2008 р. затверджено Прапор територіальної громади м.Чернігова.

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Прапор територіальної громади м. Чернігова

1. Прапор територіальної громади міста Чернігова є офіційним атрибутом (символом) міського самоврядування.

Прапор територіальної громади м. Чернігова являє собою прямокутне, зі співвідношенням сторін 2:3 або квадратне біле полотнище, в центрі якого – чорний одноголовий коронований орел, який лівою лапою тримає хрест. Голова орла повернута до древка Прапору, на звороті – його дзеркальне відображення.

Прапор з квадратним полотнищем може використовуватись як хоругва, з додатковим горизонтальним кріпленням (при встановленні у стаціонарних умовах – у кабінеті міського голови, сесійній залі міської ради тощо).

Прапор з прямокутним полотнищем, лише з вертикальним кріпленням може використовуватись разом з Державним прапором України, прапором Чернігівської області, іншими під час проведення масових заходів, на флагштоках, будівлях тощо.

2. Прапор територіальної громади міста Чернігова - це вексилологічно оформлений знак, що є символом єдності та порозуміння між громадянами, які мешкають у Чернігові.

3. Прапор територіальної громади міста Чернігова (хоругва) встановлюється у службовому кабінеті міського голови, а на час пленарного засідання міської ради вноситься до сесійної зали.

4. Еталон зображення Прапора територіальної громади міста Чернігова зберігається у постійній експозиції Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського і є доступним для ознайомлення для всіх зацікавлених осіб. Еталон має бути виконаний у кольоровому зображенні, представлений в експозиції разом з описом Прапора і роз’ясненням символіки, а також з Положенням про Прапор міста Чернігова.

5. Використання Прапора територіальної громади міста Чернігова можливе:

  • на будинку міської ради;
  • у залі, де проводяться пленарні засідання міської ради;
  • у кабінетах відповідальних посадових осіб органів місцевого самоврядування;
  • як елемент святкового оформлення міста під час урочистих церемоній та свят (День міста, загальнодержавні свята, фестивалі, виставки тощо);
  • під час урочистої церемонії присяги новообраного міського голови;
  • у всіх видах наочної агітації та інших випадках, передбачених цим Положенням.

6. Репродукування та тиражування Прапора територіальної громади міста Чернігова здійснюється:

  • у вигляді кольорового або чорно-білого зображення;
  • довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
  • довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів.

При репродукуванні та тиражуванні Прапора територіальної громади міста Чернігова має бути збережена кольорова та графічна тотожність оригіналу та його опису.

7. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття прапорів України та міста, Прапор територіальної громади міста Чернігова не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується праворуч від нього (з боку глядача).У випадку одночасного підйому Прапора територіальної громади міста Чернігова та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати за розмірами Прапора територіальної громади міста Чернігова і розташовуватися праворуч від нього.

8. Прапор територіальної громади міста Чернігова може бути піднятий під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи влади, міські громадські об'єднання, підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності, а також під час сімейних урочистих заходів.

9. Виключне право на використання Прапора територіальної громади міста Чернігова належить Чернігівській міській раді. Не дозволяється без спеціальної згоди міської ради використання Прапора територіальної громади міста Чернігова у випадках, непередбачених цим Положенням.

10. Кожне використання зображення Прапора може здійснюватися тільки при наявності відповідного дозволу управління культури міської ради. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення Прапора територіальної громади міста Чернігова, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної та іншої продукції) - з дозволу управління культури міської ради відповідно до рішення Чернігівської міської ради від 30 червня 2006 року «Про перелік об’єктів, історичних і архітектурних пам’яток, які відносяться до місцевої символіки, що використовується з комерційною метою» (5 сесія 5 скликання).

11. Дозвіл на використання зображення Прапора територіальної громади міста Чернігова передбачає моральну відповідальність користувача за якість та естетичність товару, на якому він зображений. У разі невідповідності товару цим вимогам управління культури міської ради має право відкликати дозвіл на використання зображення Прапора територіальної громади міста Чернігова.

12. Культурно-освітні, навчальні та інші заклади, Збройні Сили України, юридичні та фізичні особи мають право на некомерційне використання зображення Прапора територіальної громади міста Чернігова з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді, формування національної самосвідомості мешканців м. Чернігова.

13. Відповідальність за викривлення зображення (порушення пропорцій, композиції чи кольорового вирішення) несе сторона, з чиєї вини було допущено викривлення при виконанні або тиражуванні зображення Прапора територіальної громади міста Чернігова, дозволених пунктом 4 цього Положення.

14. Малюнок, сюжет Прапора територіальної громади міста Чернігова може бути змінений лише згідно з рішенням міської ради

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!