Добірка грантових програм та проектів для започаткування, відновлення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності
Мікрогрант для бізнесу ветеранів від Українського ветеранського фонду
Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. Фонд відшкодує 20 000 гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи.
Сума гранту: 20 000 гривень
Для кого?
Подати заявки можуть ветерани. ветеранки, дружина, чоловік, батько, матір, дитина (в тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.
Дедлайн: проєкт діятиме до завершення воєнного стану
Детальна інформація за посиланням: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/
Тревел-гранти для підприємиць та представниць жіночих організацій
Благодійний фонд «Жіночі можливості в Україні» готовий підтримати тревел-грантом підприємиць та представниць жіночих громадських організацій, які планують поїздку за кордон для участі у заходах або подіях, пов’язаних з професійним чи навчальним напрямком.
Сума гранту: затверджується фондом індивідуально після розглядання запиту на грант.
Для кого?
1. Офіційно зареєстровані жіночі громадські організації з усіх регіонів України, які відповідно до статуту мають спрямованість на захист прав жінок та / або просування гендерної рівності, зміцнення економічної незалежності жінок та розвиток жіночого підприємництва
2. Фізичні особи з офіційно зареєстрованим ФОП для участі в виставках, конференціях, бізнес-навчаннях, виводу на зовнішні ринки власних продуктів, товарів, послуг або для обміну досвідом.
Дедлайн: кінцевий термін подання пропозицій не пізніше, ніж за три тижні до запланованої поїздки.
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/trevel-granty-dlya-pidpryyemyts-ta-predstavnyts-zhinochyh-organizatsij/
Грантовий конкурс «Будуємо майбутнє української логістики та експорту» USAID
Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» оголошує початок прийому грантових заявок в рамках Річного програмного запиту APS-ERA-003 «Будуємо майбутнє української логістики та експорту».
Мета: розбудова експортного та логістичного потенціалу сільського господарства з наголосом на торгівлі зерном, а також покращення експортної інфраструктури, технологій та процесів уздовж західних кордонів України.
Сума гранту: від 25 000 до 500 000 доларів США
Для кого?
Дедлайн: 31 серпня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://era-ukraine.org.ua/wp-content/uploads/2024/03/Richnyy-prohramnyy-zapyt_APS-ERA-003-1.pdf
Грант на виробництво переробної промисловості
Грант від держави на створення або розвиток переробного підприємства.
Мета: підтримка бізнесу і допомога у створенні нових робочих місць
Для кого:
Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи.
Однією з головним умов є створення щонайменше 25 робочих місць.
Окрім іншого, виробники дронів можуть отримувати гранти від держави на пільгових умовах в рамках програми Гранти для переробних підприємств.
Основні критерії:
1. Не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України
2. Не провадять господарську діяльність на території рф
3. Не перебувають під санкціями
4. Підприємства щодо яких не порушено справи про банкрутство
5. Учасники щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію
6. Учасники, які не мають заборгованості перед бюджетом
Сума гранту: до 8 000 000 грн
Дедлайн: 15 листопада 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://diia.gov.ua/services/grant-na-pererobne-pidpriyemstvo
Програма «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні»
Якщо ви є представниками мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП), повні рішучості та сміливості продовжувати працювати в рідній країні, маєте інвестиційний план чи бізнес-ідею, запрошуємо до участі в інноваційній програмі.
Фінансування надається Урядом Німеччини. Ініціатива реалізується урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у партнерстві з German Sparkassenstiftung für Internationale Kooperation (DSIK) спільно з Фондом розвитку підприємництва
Мета: підвищення конкурентоспроможності та фінансової стабільності мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) України, сприяння безперервному розвитку підприємницького потенціалу та компетенцій ММСП.
Для кого?
Сума гранту: максимальна сума гранту 20 000 євро для стандартних ММСП та 30 000 євро для релокованих ММСП.
Дедлайн: не вказано
Детальна інформація за посиланням: https://mmsp.bdf.gov.ua/
Грант на проєкт впровадження передових технологій для МСП освітлення та меблів
В рамках проєкту SILEO Єврокластер, що спвфінансується Програмою Єдиного ринку (SMP/COSME Pillar) Європейського Союзу, оголошено 2-й відкритий конкурс проєктів з впровадження передових технологій для малих та середніх підприємств, що працюють у сфері освітлення та меблів.
Мета: використання останніх інновацій, передових технологій, ідей та інсайтів для підтримки малих та середніх підприємств у сфері освітлення та меблів, які розробляють стратегічні продукти та послуги, вдосконалюють існуючі процеси та методології, а також відкривають нові можливості для зростання з точки зору цифрової та циркулярної трансформації. Але перед тим, як масштабувати технологію, МСП повинні протестувати її в невеликих масштабах, щоб визначити рівень її успішності та потенціал зростання.
Конкурс SILEO пропонує такий шанс через фінансову підтримку (одноразову) для створення прототипу та/або пілотного застосування. Цей конкурс SILEO є унікальною можливістю для МСП ефективно впровадити відібрані передові технології (або цифрові рішення) у свій бізнес за допомогою наступних заходів:
Сума гранту: до 10 500 євро.
Під «проєктом» розуміється діяльність з освоєння передових технологій, що реалізується МСП-заявником спільно з постачальником(ами) технологій, обраним(и) з пулу координаторів з освоєння технологій SILEO.
Для кого?
Кандидати повинні бути виробничими МСП і заявити про свій статус МСП відповідно до визначення МСП Європейського Союзу в Декларації доброчесності – обов’язковому додатку до форми заявки.
Проєктна пропозиція повинна бути зосереджена на розробці цивільних програм і обмежуватися ними. SILEO не приймає пропозиції військової спрямованості.
Дедлайн: 25 жовтня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-10-500-yevro-granty-na-proyekty-vprovadzhennya-peredovyh-tehnologij-dlya-msp-osvitlennya-ta-mebliv-sileo/
Співфінансування бізнес-проектів з соціальною складовою
Інструмент фінансування від уряду Німеччини спрямований на вже існуючі компанії, які хочуть стабільно інвестувати в Україну або розширювати свою діяльність на місцевому рівні.
Для кого?
Для підприємств, які бажають спільно налагодити або розширити свою операційну діяльність і таким чином досягти позитивного ефекту для розвитку України – наприклад, шляхом підготовки кваліфікованих кадрів або впровадження стандартів сталого розвитку.
Фокусні теми:
1. Захист навколишнього середовища та клімату
2. Гендерна рівність
3. Сталі ланцюги постачання
Основні критерії:
1. Компанія знаходиться у приватній власності і орієнтована на отримання прибутку
2. Компанія знаходиться в Україні, ЄС, країні-членкині Європейської асоціації вільної торгівлі або КСР ОЕСР
3. Компанія повинна мати щонайменше 8 працівників, річний оборот не менше 800 000 євро, щонайменше дві перевірені річні фінансові звітності та позитивний чистий прибуток.
Сума гранту: відповідні проекти можуть бути підтримані на умовах співфінансування. Відповідні проекти фінансуються в розмірі від 100 000 євро до 2 мільйонів євро, що покриває до 50% загальних витрат.
Дедлайн: конкурс проводиться чотири рази на рік з періодичністю в один квартал.
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-2-000-000-yevro-spivfinansuvannya-biznes-proyektiv-shho-mayut-sotsialnu-skladovu/
Або за номером телефону консультанта: +38 (032) 226-78-79
Грант для технологічних компаній від Українського фонду стартапів та WNISEF
Український фонд стартапів та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) запускають грантову програму. Українські технологічні компанії, які тільки розпочинають свою діяльність, зможуть отримати кошти для розвитку.
Мета: Український фонд стартапів спільно з Western NIS Enterprise Fund об’єднують зусилля, щоб забезпечити підтримку та розвиток стартап-екосистеми в Україні через Грантову програму підтримки проєктів. Ця програма надає фінансову підтримку та ресурси для українських технологічних компаній з проєктами на ранніх стадіях для стимулювання їх росту й розвитку.
Сума гранту: до 50 000 доларів США на стадії seed; до 25 000 доларів США на стадії pre-seed
Для кого?
Зареєстровані у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту.
Відсутність інвестицій, грантових коштів або державної допомоги, що перевищують 500 000 доларів США в еквіваленті за весь період діяльності.
Сукупний дохід не перевищує 500 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності.
Заявник фактично не перебуває і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, а також не входить в санкційний список та не є об’єктом спеціальних обмежень (санкцій) відповідно до законів України.
Дедлайн: подача заявок здійснюється на постійній основі.
Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/grant-programme-to-support-ukrainian-technology-companies/
Грант для цифрових технологічних стартапів Open Innovation Factory (EIT)
Отримайте підтримку, щоб упакувати свою технологію, знайти клієнтів та залучити інвестиції шляхом подання пропозиції на програму EIT Digital «Open Innovation Factory 2024».
Пріоритетні напрямки:
Відібрані пропозиції отримають фінансову підтримку від EIT Digital та будуть інтегровані в загальноєвропейську екосистему, що складається з понад 350 партнерів з бізнесу та промисловості, наукових та академічних кіл, інвестицій та державного сектору.
Сума гранту: до 400 000 євро.
Крім фінансової підтримки є можливість отримати допомогу у фандрейзингу, наставництво та коучинг, тренінг EIT Digital Speed Master, доступ до сотень партнерів з інноваційної екосистеми EIT Digital по всій Європі, включаючи корпорації, державний сектор, інвесторів та науковців.
Для кого?
Заявки мають бути подані командою з двох-чотирьох партнерів EIT Digital щонайменше з двох різних європейських країн, що відповідають критеріям участі. Один з членів команди повинен бути підприємцем на ранній стадії розвитку з інноваційним продуктом у сфері високих технологій, який вже має попит.
Дедлайн: 21 жовтня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.eitdigital.eu/open-innovation-factory-2024/
Гранти для стартапів з інноваційними рішеннями у виробничому секторі
EIT Manufacturing Accelerate – це програма, метою якої є підтримка, масштабування та прискорення перетворення промислових стартапів на впливових гравців у європейській виробничій екосистемі.
Програма Accelerate підтримує та надає фінансування стартапам та компаніям з інноваційними рішеннями та технологіями, які вирішують критичні проблеми у виробничому секторі та допомагають європейському виробничому сектору стати більш ефективним, стійким, екологічним та конкурентоспроможним на глобальному рівні.
Тематичні сфери:
1. Діджиталізація та автоматизація
2. Промисловість з нульовим споживанням енергії
3. Відновлювальна енергетика
4. Циркулярна економіка
Для кого?
Програма Accelerate відкрита для стартапів з рішеннями на рівні технологічної готовності NRL 6 або вище, які наразі щалучають фінансування або, бажано, вже перебувають у поточному раунді фінансування.
Сума гранту: від 50 000 до 500 000 євро.
Дедлайн: 16 грудня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.eitmanufacturing.eu/calls/accelerate-2024/
Грант в рамках урядової програми Є-РОБОТА для ветеранів та членів їхніх сімей
Захисники і захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, мають можливість отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. Окрім того, другий з подружжя захисника зможе отримати грант 500 тис грн на розвиток сімейного бізнесу.
Сума гранту: від 250 тисяч гривень до 1 мільйона гривень
Для кого?
Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків.
Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес.
Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто:
Дедлайн: 29 грудня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-1-000-000-grn-grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej-uryadova-programa-ye-robota/
Урядова програма Є-Робота надає грант на власну справу
Грантові програми єРобота — це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.
На які цілі можна витратити грант:
Сума гранту: від 50 000 до 250 000 грн.
Для кого?
Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:
Дедлайн: 29 грудня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
Мікрогранти програми інтеграції українських компаній до єдиного ринку ЄС READY4EU
Програма Ukraine-Ready4EU має на меті заохотити та допомогти українським МСП стати активними на Єдиному Ринку ЄС та успішно співпрацювати з бізнес-партнерами з ЄС. В межах проєкту 1 500 українських МСП, які відповідають вимогам та бажають увійти на Єдиний Ринок ЄС, зможуть отримати ваучери на мікрогранти у розмірі 2 500 євро.
Сума гранту: 2 500 євро
Для кого?
Програма розрахована на представників малого та середнього бізнесу (МСП). Учасники будуть відібрані за критеріями:
Мікрогранти можна буде використати на:
Дедлайн: 31 жовтня 2025 року
Детальна інформація за посиланням: https://business.diia.gov.ua/businessbridge-ready4eu
Грант на відновлення втраченої через війну дрібної фермерської діяльності
Мешканці та ВПО, які проживають у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, можуть подати заявку на отримання грантів до 1 500 доларів США на розвиток своїх господарств.
Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає Програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність.
Сума гранту: Середній розмір фінансової допомоги складає 1500 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Сума підтримки залежить від типу фермерської діяльності та фінансових потреб конкретного учасника програми.
Для кого?
До участі у цій програмі та отриманні відповідної фінансової допомоги запрошують дрібних фермерів та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцевих дрібних фермерів, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях (за винятком районів, де проходять активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності).
Дедлайн: не зазначено
Детальна інформація за посиланням: https://uerp.mercycorps.org/about/BqprODYK
Грант підтримки відбудови від DEVELOPPP
Фінансова підтримка для компаній, які готові шукати бізнес-можливості в Україні і взяти участь в її відбудові попри виклики воєнного часу – такою є мета конкурсу, що проходить у рамках програми фінансування Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Фінансування буде розподілене на основі конкурсу бізнес-ідей. Обмежень щодо строків подання заявок та щодо кількості переможців умовами не передбачено: усі отримані проєктні пропозиції будуть переглядатися, а найбільш перспективні та актуальні отримуватимуть фінансування.
Оцінювання проєктів та допомогу в їхній реалізації здійснюють партнери конкурсу: DEG Impulse та GIZ.
Сума гранту: до 2 млн євро
Для кого:
Дедлайн: не встановлено
Детальна інформація за посиланням: http://www.chaszmin.com.ua/2-000-000-yevro-dlya-biznesu-grant-pidtrymky-vidbudovy-ukrayiny-developpp/
Гранти від програми "Цифрова Європа"
5 вересня 2023 року Україна долучилася до програми "Цифрова Європа". Цифрова Європа є програмою ЄС, яка почала працювати у 2021 році й триватиме до 2027-го. Її мета – створити єдиний цифровий ринок Європи. А для цього потрібно диджиталізувати підприємства, державні адміністрації та громадян.
У межах програми фінансують проєкти за п’ятьма напрямками. Її загальний бюджет – 7,5 млрд євро. Однак для України доступні чотири напрями, на які виділяють 6 млрд євро.
◉ Високопродуктивний комп’ютинг. Призначений для проєктів, які обчислюють великі масиви даних для рішень у галузі економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості. Обсяг фінансування напряму – 2,2 млрд євро.
◉ Штучний інтелект (ШІ), Data, хмарні послуги. Гроші можуть отримати проєкти, які створюють продукти на базі ШІ, щоб полегшити роботу підприємств, держадміністрацій чи дослідницьких установ. А також ті, хто створює європейський простір даних і сприяє безпечному доступу до Big Data. Бюджет – 2,1 млрд євро.
◉ Інформаційні технології в економіці та суспільстві. Напрям для тих, хто впроваджує цифровізацію у бізнесі або сфері електронного урядування, охорони здоров’я, довкілля, освіти, культури, технологій Smart City. На це виділяють 1,1 млрд євро.
◉ Цифрові навички. Фінансуванням можуть скористатися компанії, які розробляють і проводять спеціалізовані освітні програми й стажування для майбутніх експертів у галузі інформаційних технологій. Наприклад, ШІ, кібербезпека, квантові технології тощо. На підтримку таких компаній виділили 580 млн євро.
◉ Кібербезпека (для України недоступно!). Тільки для країн – членів Євросоюзу.
Детальна інформація за посиланням: https://buduysvoe.com/publications/granty-vid-programy-cyfrova-yevropa-shcho-mozhut-otrymaty-ukrayinski-pidpryyemci
Програма USAID оголосила програму "Кібербезпека критично важливої інфрраструктури України"
Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до грантів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та грантів уряду США відповідно до контрактних положень, а також внутрішньої політики та процедур управління грантами Проекту.
Мета: пошук заявок на сприяння розробці та розгортанню інноваційних рішень у сфері кібербезпеки для стимулювання зросту ринку кібербезпеки.
Сума гранту: 500 000 доларів США складає загальний бюджет програми
Для кого?
Участь можуть приймати розробники, які запропонують цікаві та інноваційні рішення у сфері кібербезпеки критично важливої інфраструктури України.
Дедлайн: 30 вересня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2023/09/APS-CCI-002-Innovative-Cybersecurity-Solutions.pdf
Програма грантів від Благодійного фонду "Дихай"
Програма грантів для покриття частини орендної плати орендарів державного майна, що надають суттєву особисту та/або майнову допомогу у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Програма грантів).
Мета: допомога українцям для подолання наслідків війни
Сума гранту: покриття витрат на оренду, що розглядається в кожному індивідуальному порядку
Для кого?
Благодійний фонд «Дихай» запрошує до участі у Програмі грантів представників малого і середнього бізнесу – орендарів державного майна, які:
Дедлайн: програма поширюється на весь період дії воєнного стану
Детальна інформація за посиланням: https://dyhai.org/grants-program/
Програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення
Український фонд стартапів здійснює підтримку стартапів на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансують навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, а також пропонують нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів.
Мета: сприяти створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку, з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності.
Сума гранту: до 35 000 доларів США
Для кого?
Заявником може бути зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання або група фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання (але зобов’язуються набути такого статусу до укладення договору про надання гранту), діяльність якого спрямована на розроблення, створення, впровадження та реалізацію інноваційної продукції з подвійним призначенням.
Дедлайн: постійно діюча програма
Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/programa-grantovoi-pidtrimki-proiektiv-podvijnogo-priznachennya/
Грант на виготовлення прототипу творчого продукту
Фонд "ЦЕ КРАФТ" впроваджує "Постійний конкурс творців" для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). "ЦЕ КРАФТ" щоквраталу проводить конкурсний відбір, визначає найкращу ідею виробу та фінансує виготовлення продукту на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором, який в майбутньому може стати продавцем на платформі "ЦЕ КРАФТ".
Мета: розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва, відродження та модернізація кульутрної спадщини України.
Сума гранту: надається фінансування прототипу / мінімальної партії / деталі виробу до 1500 гривень.
Якщо ідея виробу буде конкурентоспроможною та цікавою для українського ринку, то БФ «Це Крафт» може надавати консультаційну підтримку у впровадженні повноцінного виробничого процесу та допомогу у продажах на торговій платформі соціального підприємства «Це Крафт».
Для кого?
Учасники програми повинні досягти 18-річного віку та проживати в Україні. Конкурс орінєтований на початківців і тих, хто хоче створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань.
Дедлайн: постійно діючий конкурс
Детальна інформація за посиланням: https://itscraft.com.ua/postiyniy-konkurs-tvortsiv/
Грантова програма для креативних підприємців від МКІП та Київської школи економіки
Під час міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов домовились про виділення в рамках діючої грантової програми благодійного фонду «КШЕ» «Talents for Ukraine» окремого модулю індивідуальних грантів для креативних підприємців.
Мета: допомогти зберегти і розвинути таланти в Україні.
Сума гранту: від 5 000 доларів США на кожен креативний талант. У разі, якщо потрібна більша сума, учасник може обґрунтувати цю потребу.
Для кого?
Участь у грантовій програмі можуть брати українці, які мають проривні ідеї і можуть мислити поза рамками, є талановитими і нестандартними, мають нетривіальний унікальний хід думок і яскравий розум.
Для креативних підприємців та підприємиць, які мають свою організацію або ні. Підтримуються як фізичні особи-підприємці так і фізичні особи, які залишилися працювати в Україні. Грантову підтримку може отримати тільки 1 особа, творчі тандеми та колективи можуть брати участь індивідуально. Впродовж дії програми підтримка надається тільки один раз.
Дедлайн: конкурс відкритий постійно до вичерпання загального бюджету програми.
Детальна інформація за посиланням: https://mkip.gov.ua/news/8417.html
Грантова підтримка консалтингових проєктів від Європейського банку реконструкції та розвитку
Грантова підтримка консалтингових проєктів, що впроваджуються зовнішніми консультантами, супроводжуються ЄБРР та фінансуються донорами, спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, які потребують професійних знань і досвіду для зростання й забезпечення конкурентоспроможності. Вона передбачає залучення досвідчених консультантів задля виявлення потреб та подальшого розвитку бізнесу.
Мета: Європейський банк реконструкції та розвитку має на меті сприяти збільшенню кількості робочих місць, підвищенню загального рівня кваліфікації співробітників, нарощенню виробничих потужностей, тощо.
Сума гранту: програма передбачає компенсацію 85% проєкту
Для кого?
Грантова підтримка передбачається для підприємців, які:
- більше двох років на ринку
- понад 50% компанії належать громадянам України
- штат компанії складає від 10 до 500 співробітників
- мають гарну ділову репутацію
- мають потребу в залученні консультанта
Дедлайн: постійно триваюча програма
Детальна інформація за посиланням:
НАВЧАННЯ
Безоплатні консультації та послуги для власників малого та середнього бізнесів
«Світло можливостей 2.0»: безоплатні консультації та послуги для малого та середнього бізнесу з розробки комунікаційних стратегій, аудиту та рекомендацій по роботі відділу продажів, залучення інвестицій у бізнес, формування планів розвитку та виходу на експорт.
За підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» комунікаційна агенція Svitlo запустила безоплатний проєкт для власників малого та середнього бізнесів «Світло можливостей 2.0».
Мета: допомогти малому та середньому бізнесам України налагодити комунікації, підвищити обсяги продажів та покращити конкурентоспроможність.
Для кого?
Власники малого та середнього бізнесів
Основні критерії:
⇒ Проєкт передбачає чотиримісячну роботу бізнесів з командою експертів, яка передбачає основні та додаткові послуги. Основні послуги будуть надані усім 30 учасникам, а додаткові — частині учасників відповідно до релевантності бізнесу, запитів та готовності втілювати рекомендації. Пропонований перелік послуг буде погоджений під час підписання меморандуму з учасником проєкту. Надання всіх послуг є безплатним для учасників проєкту.
Перелік основних безоплатних послуг для бізнесів-учасників:
— розробка комунікаційної стратегії (з орієнтацією на Instagram і Facebook) з консультацією щодо маркетингових комунікацій бренду на основі наданих рекомендацій;
— розробку блоку контенту для Instagram і Facebook та менторство учасників під час самостійної розробки контенту;
— консультацію з підготовки візуального контенту та дизайну;
— консультацію та менторський супровід з налаштування рекламного кабінету й запуску таргетованої реклами;
— участь у мастермайнд-дискусіях з іншими бізнесами (учасниками проєкту);
— консультації з рекомендаціями для отримання грантів, залучення інвестицій, участі у програмах тощо.
Дедлайн: 22 вересня 2024 року
Детальна інформація за посиланням: https://svitlo-agency.com.ua/svitlo-mozhlivostey-2-0
Грант на навчання у сфері IT від французької організації ACTED
ACTED за фінансової підтримки Embassy of Canada to Ukraine та Canada’s International Development – Global Affairs Canada оголошує конкурс грантів для навчання в IT сфері особам, які відносяться до найбільш вразливого населення та постійно проживають на території України.
Мета: посилення економічного розвитку жінок, розширення можливостей для зайнятості та підприємництва, а також, збільшення доступу жінок до інноваційних та більш оплачуваних сфер діяльності.
Для кого?
Участь у конкурсі можуть брати особи, які мають освіту, досвід, навички в IT сфері й наявність технічного устаткування відповідно до обраного напрямку начання. У першу чергу програма підтримує осіб, які постраждали від збройного конфлікту та мають соціальні та фінансові критерії вразливості:
Сума гранту: до 40 000 грн. Грант може покривати до 100% витрат на навчання.
Дедлайн: не вказано
Детальна інформація за посиланням:
Конкурси Програми ЄС Еразмус+ на 2024 рік
Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2024 рік у збільшеному бюджеті в 4,3 мільйони євро. Еразмус+ продовжить надавати можливості для обмінів на навчання та практики, стажування та викладання, створення проектів транскордонного співробітництва у сферах освіти, професійного розвитку, молоді та спорту.
Загалом для участі українських організацій як партнерів, які працюють у сферах освіти, молоді та спорту відкрито 35 конкурсів. Цього року два нові напрями – Розвиток потенціалу у сфері молоді та спорту, відкрили можливості організаціям з України бути заявниками та повноправними партнерами цих конкурсів, як і в 9 інших у сфері вищої освіти.
Детальна інформація за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/news/novi-konkursy-programy-yes-erazmus-na-2024-rik-na-mobilnist-ta-spivrobitnycztvo-v-sferi-osvity-ta-profesijnogo-rozvytku-molodi-ta-sportu-vzhe-vidkryto/
Проєкт підтримки малих та середніх ІТ-компаній ІТ Cluster in the Cloud
Kharkiv IT Cluster за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає новий проєкт IT Cluster in the Cloud для масштабування підтримки малих та середніх ІТ-компаній, які під час війни змушені розташовуватися у різних куточках країни і світу. Учасники проєкту матимуть доступ до кластерних сервісів, підтримки, обміну клієнтів чи вільних співробітників (щоб запобігти звільненню тимчасово незалучених фахівців).
Мета проєкту полягає в масштабуванні підтримки малих та середніх ІТ-компаній, фахівці яких вимушено розмістились по всій Україні та світу, залишаючи своє серце у рідних містах.
Для кого? Доступ до всіх активностей проєкту будуть мати як дійсні учасники Kharkiv IT Cluster, так і представники малих та середніх ІТ-компаній, які ще не є членами спільноти. Особливе місце у проєкті приділяється ролі жінок в українському ІТ.
Учасники отримають:
Дедлайн: не встановлено
Детальна інформація за посиланням: https://it-kharkiv.com/projects/it-cluster-in-the-cloud/
Освітній курс для підприємців "Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок"
Google запускає в Україні освітній курс «Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок» в межах довгострокової програми підтримки малого та середнього бізнесу, що виробляє свої товари та послуги в Україні та зацікавлений у виході на нові ринки. Google Україна реалізує цю програму за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту Дія.Бізнес, Спілки Українських підприємців.
Учасники курсу дізнаються, як сформувати дорожню мапу виходу вашого бізнесу на новий ринок; використовувати інструменти Google для експорту; знайти в Україні досвідчених партнерів для побудови операцій за кордоном, почати швидке масштабування власного бізнесу тощо.
Дедлайн: не встановлено
Детальна інформація за посиланням: https://rsvp.withgoogle.com/events/ua-export-smb-recovery-program-launch/home
Безкоштовний онлайн-курс з ІТ-підприємництва "FeMade" від ГО "Еволв"
Курс FeMade створено командою Громадської Організації "Еволв" за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Головною метою організації є розвиток стартап-підприємництва в Україні. За час свого існування "Еволв" було проведено безліч освітніх заходів у співпраці з міжнародними організаціями та донорами.
Для кого?
Для початківців (для жінок, які мріють про власний бізнес у сфері IT, але не знають із чого почати)
Для світчерів (для жінок, які хочуть змінити свою поточну сферу діяльності на IT і оволодіти новими знаннями та навичками в галузі проджект менеджменту)
Для кожної (для жінок, які не бояться змінювати світ навколо себе на краще)
Дедлайн: реєстрація вільна, курс триває
Детальна інформація за посиланням: https://femade.org.ua/#rec388012291