Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 червня 2023 р.

BUSINESS GUIDE ВІД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Добірка грантових програм та проектів для започаткування, відновлення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності

 

Грант на розвиток експорту та інновацій від EU4Business

Відкрито набір на програму для українських бізнесів, які створюють продукти або послуги з фокусом на експорт та/або інновації.

12 малих та середніх підприємств можуть отримати до 40 000 євро кожен та консультаційну підтримку в межах програми EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП від ЄС та Німеччини.

Програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства.

Сума гранту: до 40 000 євро

Для кого?

Малі та середні підприємства, які працюють у секторах:

 • переробної промисловості (харчова, легка промисловість, машинобудування, будівництво, виготовлення меблів тощо);
 • креативної індустрії (мода, дизайн та інші);
 • інших галузей, не згаданих вище, з експортним та інноваційним потенціалом.

Пріоритет буде надаватися підприємствам, які дотримуються принципів циркулярної економіки, зеленої економіки, екологічно чистого виробництва, енергоефективності, відновлювальної енергетики.

Дедлайн: 25 червня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://eu4business.org.ua/

 

Грантова програма Міжнародної організації з міграції (МОМ) для мікро та малих підприємств

Міжнародна організація з міграції (МОМ) запрошує український мікро- та малий бізнес взяти участь у грантовій програмі.

Підтримка мікро та малого бізнесу фінансується у рамках наступних проєктів:

 • «Життєздатність+: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW.
 • «Стійкі та інклюзивні громади в Україні», що фінансується Урядом Японії.
 • «Відродження громад: забезпечення сприятливого економічного та сільськогосподарського середовища в Сумській області», що фінансується Фондом відновлення України.

Мета: підтримка економіки України шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги

Сума гранту: для мікро підприємств до 7 000 євро, для малих підприємств до 20 000 євро.

Для кого?

Мікро та малі підприємств, що розташовані на територіях Сумської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Миколаївської, Львівської (крім м. Львів) та Чернівецької областей.

Дедлайн: 23 червня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=mizhnarodna-orhanizatsiya-z-mihratsiji-mom-zaproshuje-ukrajinskyj-mikro-ta-malyj-biznes-vzyaty-uchast-u-hrantovij-prohrami

 

Тревел-гранти для підприємиць та представниць жіночих організацій

Благодійний фонд «Жіночі можливості в Україні» готовий підтримати тревел-грантом підприємиць та представниць жіночих громадських організацій, які планують поїздку за кордон для участі у заходах або подіях, пов’язаних з професійним чи навчальним напрямком.

Сума гранту: затверджується фондом індивідуально після розглядання запиту на грант.

Для кого?

1. Офіційно зареєстровані жіночі громадські організації з усіх регіонів України, які відповідно до статуту мають спрямованість на захист прав жінок та / або просування гендерної рівності, зміцнення економічної незалежності жінок та розвиток жіночого підприємництва

2. Фізичні особи з офіційно зареєстрованим ФОП для участі в виставках, конференціях, бізнес-навчаннях, виводу на зовнішні ринки власних продуктів, товарів, послуг або для обміну досвідом.

Дедлайн: кінцевий термін подання пропозицій не пізніше, ніж за три тижні до запланованої поїздки.

Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/trevel-granty-dlya-pidpryyemyts-ta-predstavnyts-zhinochyh-organizatsij/

 

Грантова програма на екомодернізацію для українського бізнесу від Німеччини

В Україні триває реформа зменшення та контролю промислового забруднення. Для її повноцінного впровадження Верховній Раді України необхідно ухвалити євроінтеграційний законопроект №6004-д «Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля». Із його прийняттям в нашій країні розпочнеться поступовий перехід національних підприємств на європейські стандарти роботи і впровадження найкращих доступних технологій та методів управління.

Програма розроблена Товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ за дорученням Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ), представленої Федеральним міністерством довкілля, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини.

Мета: заохотити український бізнес до екомодернізації ще до повноцінного запуску реформи в Україні. А також відповідні проекти, реалізацію яких було розпочато до цього, але зупинено з об’єктивних причин, та якщо підприємства не мають можливості завершити їх власним коштом.

Для кого?

 • Розташування підприємства та його потужностей на території України, окрім територій, де проходять активні бойові дії, та/або тимчасово окуповані території України
 • Лише існуючі установки
 • Інвестиційний проект
 • Наявність техніко-економічного обґрунтування проекту
 • Наявність антикорупційної політики на підприємстві
 • Принцип додатковості (проект складно реалізувати без підтримки донорів)
 • Наявність попередньо погодженого банком кредитного договору
 • Фінансова спроможність
 • Відповідність проекту вимогам НДТМ
 • Відсутність співпраці з країнами-агресорами та/або компаніями, що зареєстровані та/або діють на території країн-агресорів та з компаніями з санкційних списків ЄС, США чи України

Сума гранту: до 1 000 000 євро

Дедлайн: 20 червня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-1-000-000-yevro-na-energomodernizatsiyu-grantova-programa-dlya-ukrayinskogo-biznesu-vid-nimechchyny-giz/

 

Грант на виробництво переробної промисловості

Грант від держави на створення або розвиток переробного підприємства.

Мета: підтримка бізнесу і допомога у створенні нових робочих місць

Для кого:

Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи.

Однією з головним умов є створення щонайменше 25 робочих місць.

Окрім іншого, виробники дронів можуть отримувати гранти від держави на пільгових умовах в рамках програми Гранти для переробних підприємств.

Основні критерії:

1. Не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України

2. Не провадять господарську діяльність на території рф

3. Не перебувають під санкціями

4. Підприємства щодо яких не порушено справи про банкрутство

5. Учасники щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію

6. Учасники, які не мають заборгованості перед бюджетом

Сума гранту: до 8 000 000 грн

Дедлайн: 15 листопада 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://diia.gov.ua/services/grant-na-pererobne-pidpriyemstvo

 

Програма «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні»

Якщо ви є представниками мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП), повні рішучості та сміливості продовжувати працювати в рідній країні, маєте інвестиційний план чи бізнес-ідею, запрошуємо до участі в інноваційній програмі.

Фінансування надається Урядом Німеччини. Ініціатива реалізується урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) у партнерстві з German Sparkassenstiftung für Internationale Kooperation (DSIK) спільно з Фондом розвитку підприємництва

Мета: підвищення конкурентоспроможності та фінансової стабільності мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) України, сприяння безперервному розвитку підприємницького потенціалу та компетенцій ММСП.

Для кого?

 • Мікро підприємства з персоналом до 20 осіб, річний дохід яких до 2 мільйонів євро
 • Малі підприємства з персоналом до 50 осіб, річний дохід яких до 5 мільйонів євро
 • Середні підприємства з персоналом до 250 осіб, річний дохід яких до 10 мільйонів євро.

Сума гранту: максимальна сума гранту 20 000 євро для стандартних ММСП та 30 000 євро для релокованих ММСП.

Дедлайн: не вказано

Детальна інформація за посиланням: https://mmsp.bdf.gov.ua/

 

Співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння, зберігання зерна

Через ускладнений експорт мікро, малі та середні агровиробники (ММСП) в Україні потребують додаткових елеваторних потужностей для сушіння та зберігання зерна. Проекти збільшать обсяги та час зберігання зернових та технічних культур, що сприятиме стійкості бізнесу та покращуватиме продовольчу безпеку в Україні.

Для кого?

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських компаній та підприємств, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції, мають елеваторні потужності, розробили або почали розробляти проектну документацію.

Сума гранту: співфінансування до 270 млн грн українським підприємствам, які надають послуги з сушіння, зберігання та доробки зернових та технічних культур. За програмою передбачено співфінансування проектів з бюджетом від 18 до 36 мільйонів гривень.

Дедлайн: 03 липня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1McC6CiCdjkWqh4bTfyvz1FpObcGuYEOa

 

Співфінансування бізнес-проектів з соціальною складовою

Інструмент фінансування від уряду Німеччини спрямований на вже існуючі компанії, які хочуть стабільно інвестувати в Україну або розширювати свою діяльність на місцевому рівні.

Для кого?

Для підприємств, які бажають спільно налагодити або розширити свою операційну діяльність і таким чином досягти позитивного ефекту для розвитку України – наприклад, шляхом підготовки кваліфікованих кадрів або впровадження стандартів сталого розвитку.

Фокусні теми:

1. Захист навколишнього середовища та клімату

 • відновлювальні джерела енергії та енергоефективність
 • захист ресурсів і біорізноманіття

2. Гендерна рівність

 • збільшення можливостей працевлаштування та отримання доходу жінок-працівниць
 • посилення ролі жінок як підприємців та лідерів
 • послуги, пов’язані з розвитком, орієнтовані на повсякденні аспекти життя жінок

3. Сталі ланцюги постачання

 • екологічно чисте виробництво
 • соціальні стандарти та умови праці
 • прозорість і сертифікація

Основні критерії:

1. Компанія знаходиться у приватній власності і орієнтована на отримання прибутку

2. Компанія знаходиться в Україні, ЄС, країні-членкині Європейської асоціації вільної торгівлі або КСР ОЕСР

3. Компанія повинна мати щонайменше 8 працівників, річний оборот не менше 800 000 євро, щонайменше дві перевірені річні фінансові звітності та позитивний чистий прибуток.

Сума гранту: відповідні проекти можуть бути підтримані на умовах співфінансування. Відповідні проекти фінансуються в розмірі від 100 000 євро до 2 мільйонів євро, що покриває до 50% загальних витрат.

Дедлайн: конкурс проводиться чотири рази на рік з періодичністю в один квартал.

Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-2-000-000-yevro-spivfinansuvannya-biznes-proyektiv-shho-mayut-sotsialnu-skladovu/

Або за номером телефону консультанта: +38 (032) 226-78-79

 

 

Грант для технологічних компаній від Українського фонду стартапів та WNISEF

Український фонд стартапів та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) запускають грантову програму. Українські технологічні компанії, які тільки розпочинають свою діяльність, зможуть отримати кошти для розвитку.

Мета: Український фонд стартапів спільно з Western NIS Enterprise Fund об’єднують зусилля, щоб забезпечити підтримку та розвиток стартап-екосистеми в Україні через Грантову програму підтримки проєктів. Ця програма надає фінансову підтримку та ресурси для українських технологічних компаній з проєктами на ранніх стадіях для стимулювання їх росту й розвитку.

Сума гранту: до 50 000 доларів США на стадії seed; до 25 000 доларів США на стадії pre-seed

Для кого?

Зареєстровані у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту.

Відсутність інвестицій, грантових коштів або державної допомоги, що перевищують 500 000 доларів США в еквіваленті за весь період діяльності.

Сукупний дохід не перевищує 500 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності.

Заявник фактично не перебуває і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, а також не входить в санкційний список та не є об’єктом спеціальних обмежень (санкцій) відповідно до законів України.

Дедлайн: подача заявок здійснюється на постійній основі.

Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/grant-programme-to-support-ukrainian-technology-companies/

 

Гранти для стартапів з інноваційними рішеннями у виробничому секторі

EIT Manufacturing Accelerate – це програма, метою якої є підтримка, масштабування та прискорення перетворення промислових стартапів на впливових гравців у європейській виробничій екосистемі.

Програма Accelerate підтримує та надає фінансування стартапам та компаніям з інноваційними рішеннями та технологіями, які вирішують критичні проблеми у виробничому секторі та допомагають європейському виробничому сектору стати більш ефективним, стійким, екологічним та конкурентоспроможним на глобальному рівні.

Тематичні сфери:

1. Діджиталізація та автоматизація

2. Промисловість з нульовим споживанням енергії

3. Відновлювальна енергетика

4. Циркулярна економіка

Для кого?

Програма Accelerate відкрита для стартапів з рішеннями на рівні технологічної готовності NRL 6 або вище, які наразі щалучають фінансування або, бажано, вже перебувають у поточному раунді фінансування.

Сума гранту: від 50 000 до 500 000 євро.

Дедлайн: 16 грудня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.eitmanufacturing.eu/calls/accelerate-2024/

 

 

Грант в рамках урядової програми Є-РОБОТА для ветеранів та членів їхніх сімей

Захисники і захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, мають можливість отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. Окрім того, другий з подружжя захисника зможе отримати грант 500 тис грн на розвиток сімейного бізнесу.

Сума гранту: від 250 тисяч гривень до 1 мільйона гривень

Для кого?

Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків.

Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес.

Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто:

 • перебувають і ведуть діяльність на окупованій території, в росії або білорусі;
 • перебувають під санкціями;
 • мають відкриті провадження у справі про банкрутство;
 • зареєстровані як кредитні або страхові організації, інвестиційні або недержавні пенсійні фонди, учасники ринку цінних паперів та ломбарди;
 • займаються обміном валют, виробництвом або виготовленням зброї, алкоголю чи тютюнових виборів;
 • притягнені до кримінальної відповідальності через корупцію;
 • мають державну заборгованість.

Дедлайн: 29 грудня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-1-000-000-grn-grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej-uryadova-programa-ye-robota/

 

Урядова програма Є-Робота надає грант на власну справу

Грантові програми єРобота — це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

На які цілі можна витратити грант:

 • придбання обладнання;
 • закупівлю сировини;
 • орендну плату (не більше 25% від суми гранту);
 • лізинг обладнання.

Сума гранту: від 50 000 до 250 000 грн.

Для кого?

Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:

 • які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
 • які не провадять господарську діяльність на території росії;
 • які не перебувають під санкціями;
 • щодо яких не порушено справи про банкрутство;
 • щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
 • які не мають заборгованості перед бюджетом.

Дедлайн: 29 грудня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

 

Мікрогранти програми інтеграції українських компаній до єдиного ринку ЄС READY4EU

Програма Ukraine-Ready4EU має на меті заохотити та допомогти українським МСП стати активними на Єдиному Ринку ЄС та успішно співпрацювати з бізнес-партнерами з ЄС. В межах проєкту 1 500 українських МСП, які відповідають вимогам та бажають увійти на Єдиний Ринок ЄС, зможуть отримати ваучери на мікрогранти у розмірі 2 500 євро.

Сума гранту: 2 500 євро

Для кого?

Програма розрахована на представників малого та середнього бізнесу (МСП). Учасники будуть відібрані за критеріями:

 • Правовий статус та географічне розташування компаній.
 • Їх розмір та потенціал.
 • Їх готовність та бажання залучення до Єдиного Ринку.
 • Їх цілі та запланована діяльність.
 • Перспектива успіху їх плану дій.

Мікрогранти можна буде використати на:

 • Участь у торгових місіях та брокерських зустрічах.
 • Сертифікацію та адаптацію продукції до стандартів і норм ЄС.
 • Підготовку продукції до експорту / технічної документації на промислову продукцію.
 • Захист інтелектуальної власності та витрати на ліцензування.
 • Технологічний аудит та/або надання технічної підтримки для модернізації МСП, сприяння зеленій, цифровій та стійкій економіці.

Дедлайн: 31 жовтня 2025 року

Детальна інформація за посиланням: https://business.diia.gov.ua/businessbridge-ready4eu

 

 

Грант на відновлення втраченої через війну дрібної фермерської діяльності

Мешканці та ВПО, які проживають у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, можуть подати заявку на отримання грантів до 1 500 доларів США на розвиток своїх господарств.

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає Програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність.

Сума гранту: Середній розмір фінансової допомоги складає 1500 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Сума підтримки залежить від типу фермерської діяльності та фінансових потреб конкретного учасника програми.

Для кого?

До участі у цій програмі та отриманні відповідної фінансової допомоги запрошують дрібних фермерів та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцевих дрібних фермерів, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях (за винятком районів, де проходять активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності).

Дедлайн: не зазначено

Детальна інформація за посиланням: https://uerp.mercycorps.org/about/BqprODYK

 

 

Грант підтримки відбудови від DEVELOPPP

Фінансова підтримка для компаній, які готові шукати бізнес-можливості в Україні і взяти участь в її відбудові попри виклики воєнного часу – такою є мета конкурсу, що проходить у рамках програми фінансування Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Фінансування буде розподілене на основі конкурсу бізнес-ідей. Обмежень щодо строків подання заявок та щодо кількості переможців умовами не передбачено: усі отримані проєктні пропозиції будуть переглядатися, а найбільш перспективні та актуальні отримуватимуть фінансування.

Оцінювання проєктів та допомогу в їхній реалізації здійснюють партнери конкурсу: DEG Impulse та GIZ.

Сума гранту: до 2 млн євро

Для кого:

 • Ваша компанія є приватною, орієнтована на отримання прибутку і зареєстрована в ЄС, ЄАВТ, Україні чи країні-учасниці ОЕСР-КСР.
 • Фінансові та кадрові можливості вашої компанії відповідають ідеї проекту.
 • Ваш проект сприяє відбудові України та, в ідеалі, стосується сільського господарства, охорони здоров’я, будівництва чи відновлюваних джерел енергії.

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: http://www.chaszmin.com.ua/2-000-000-yevro-dlya-biznesu-grant-pidtrymky-vidbudovy-ukrayiny-developpp/

 

 

Гранти від програми "Цифрова Європа"

5 вересня 2023 року Україна долучилася до програми "Цифрова Європа". Цифрова Європа є програмою ЄС, яка почала працювати у 2021 році й триватиме до 2027-го. Її мета – створити єдиний цифровий ринок Європи. А для цього потрібно диджиталізувати підприємства, державні адміністрації та громадян. 
У межах програми фінансують проєкти за п’ятьма напрямками. Її загальний бюджет – 7,5 млрд євро. Однак для України доступні чотири напрями, на які виділяють 6 млрд євро. 

Напрями програми

  ◉ Високопродуктивний комп’ютинг. Призначений для проєктів, які обчислюють великі масиви даних для рішень у галузі економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості. Обсяг фінансування напряму – 2,2 млрд євро.

  ◉ Штучний інтелект (ШІ), Data, хмарні послуги. Гроші можуть отримати проєкти, які створюють продукти на базі ШІ, щоб полегшити роботу підприємств, держадміністрацій чи дослідницьких установ. А також ті, хто створює європейський простір даних і сприяє безпечному доступу до Big Data. Бюджет – 2,1 млрд євро.

  ◉ Інформаційні технології в економіці та суспільстві. Напрям для тих, хто впроваджує цифровізацію у бізнесі або сфері електронного урядування, охорони здоров’я, довкілля, освіти, культури, технологій Smart City. На це виділяють 1,1 млрд євро.

  ◉ Цифрові навички. Фінансуванням можуть скористатися компанії, які розробляють і проводять спеціалізовані освітні програми й стажування для майбутніх експертів у галузі інформаційних технологій. Наприклад, ШІ, кібербезпека, квантові технології тощо. На підтримку таких компаній виділили 580 млн євро.

  ◉ Кібербезпека (для України недоступно!). Тільки для країн – членів Євросоюзу.

Детальна інформація за посиланням: https://buduysvoe.com/publications/granty-vid-programy-cyfrova-yevropa-shcho-mozhut-otrymaty-ukrayinski-pidpryyemci

 

Програма USAID оголосила програму "Кібербезпека критично важливої інфрраструктури України"

Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до грантів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та грантів уряду США відповідно до контрактних положень, а також внутрішньої політики та процедур управління грантами Проекту.

Мета: пошук заявок на сприяння розробці та розгортанню інноваційних рішень у сфері кібербезпеки для стимулювання зросту ринку кібербезпеки.

Сума гранту: 500 000 доларів США складає загальний бюджет програми

Для кого?

Участь можуть приймати розробники, які запропонують цікаві та інноваційні рішення у сфері кібербезпеки критично важливої інфраструктури України.

Дедлайн: 30 вересня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2023/09/APS-CCI-002-Innovative-Cybersecurity-Solutions.pdf

 

 

Програма грантів від Благодійного фонду "Дихай"

Програма грантів для покриття частини орендної плати орендарів державного майна, що надають суттєву особисту та/або майнову допомогу у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Програма грантів).

Мета: допомога українцям для подолання наслідків війни

Сума гранту: покриття витрат на оренду, що розглядається в кожному індивідуальному порядку

Для кого?

Благодійний фонд «Дихай» запрошує до участі у Програмі грантів представників малого і середнього бізнесу – орендарів державного майна, які:

 • надають орендовані об’єкти державного майна для проживання внутрішньо переміщеним особам із зон ведення бойових дій;
 • надають об’єкт державного майна для організації укриття і тимчасового захисту населення;
 • використовують об’єкт державного майна для потреб здійснення волонтерської діяльності щодо допомоги особам, які її потребують у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;
 • облаштовують кімнати для прийому та задоволення побутових потреб внутрішньо переміщених осіб на орендованих об’єктах державного майна;
 • безоплатно для гуманітарних потреб передають свою продукцію (вироблену на орендованому державному майні), надають послуги, виконують роботи із використанням орендованого державного майна;
 • надають орендовані об’єкти державного майна для координації, збору та доставлення гуманітарної допомоги тощо.

Дедлайн: програма поширюється на весь період дії воєнного стану

Детальна інформація за посиланням: https://dyhai.org/grants-program/

 

 

Програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення

Український фонд стартапів здійснює підтримку стартапів на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансують навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, а також пропонують нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів.

Мета: сприяти створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку, з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності.

Сума гранту: до 35 000 доларів США

Для кого?

Заявником може бути зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання або група фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання (але зобов’язуються набути такого статусу до укладення договору про надання гранту), діяльність якого спрямована на розроблення, створення, впровадження та реалізацію інноваційної продукції з подвійним призначенням.

Дедлайн: постійно діюча програма

Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/programa-grantovoi-pidtrimki-proiektiv-podvijnogo-priznachennya/

 

 

Грант на виготовлення прототипу творчого продукту

Фонд "ЦЕ КРАФТ" впроваджує "Постійний конкурс творців" для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). "ЦЕ КРАФТ" щоквраталу проводить конкурсний відбір, визначає найкращу ідею виробу та фінансує виготовлення продукту на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором, який в майбутньому може стати продавцем на платформі "ЦЕ КРАФТ".

Мета: розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва, відродження та модернізація кульутрної спадщини України.

Сума гранту: надається фінансування прототипу / мінімальної партії / деталі виробу до 1500 гривень.

Якщо ідея виробу буде конкурентоспроможною та цікавою для українського ринку, то БФ «Це Крафт» може надавати консультаційну підтримку у впровадженні повноцінного виробничого процесу та допомогу у продажах на торговій платформі соціального підприємства «Це Крафт».

Для кого?

Учасники програми повинні досягти 18-річного віку та проживати в Україні. Конкурс орінєтований на початківців і тих, хто хоче створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань.

Дедлайн: постійно діючий конкурс

Детальна інформація за посиланням: https://itscraft.com.ua/postiyniy-konkurs-tvortsiv/

 

Грантова програма для креативних підприємців від МКІП та Київської школи економіки

Під час міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов домовились про виділення в рамках діючої грантової програми благодійного фонду «КШЕ» «Talents for Ukraine» окремого модулю індивідуальних грантів для креативних підприємців.

Мета: допомогти зберегти і розвинути таланти в Україні.

Сума гранту: від 5 000 доларів США на кожен креативний талант. У разі, якщо потрібна більша сума, учасник може обґрунтувати цю потребу.

Для кого?

Участь у грантовій програмі можуть брати українці, які мають проривні ідеї і можуть мислити поза рамками, є талановитими і нестандартними, мають нетривіальний унікальний хід думок і яскравий розум.

Для креативних підприємців та підприємиць, які мають свою організацію або ні. Підтримуються як фізичні особи-підприємці так і фізичні особи, які залишилися працювати в Україні. Грантову підтримку може отримати тільки 1 особа, творчі тандеми та колективи можуть брати участь індивідуально. Впродовж дії програми підтримка надається тільки один раз.

Дедлайн: конкурс відкритий постійно до вичерпання загального бюджету програми.

Детальна інформація за посиланнямhttps://mkip.gov.ua/news/8417.html

 

 

Грантова підтримка консалтингових проєктів від Європейського банку реконструкції та розвитку

Грантова підтримка консалтингових проєктів, що впроваджуються зовнішніми консультантами, супроводжуються ЄБРР та фінансуються донорами, спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, які потребують професійних знань і досвіду для зростання й забезпечення конкурентоспроможності. Вона передбачає залучення досвідчених консультантів задля виявлення потреб та подальшого розвитку бізнесу.

Мета: Європейський банк реконструкції та розвитку має на меті сприяти збільшенню кількості робочих місць, підвищенню загального рівня кваліфікації співробітників, нарощенню виробничих потужностей, тощо.

Сума гранту: програма передбачає компенсацію 85% проєкту

Для кого?

Грантова підтримка передбачається для підприємців, які:

- більше двох років на ринку

- понад 50% компанії належать громадянам України

- штат компанії складає від 10 до 500 співробітників

- мають гарну ділову репутацію

- мають потребу в залученні консультанта

Дедлайн: постійно триваюча програма

Детальна інформація за посиланням: 

https://www.merezha.ua/grants/ebrd-asb?fbclid=IwAR2mk1hKHvWAm58tzVUmizfdLr5viJTKfp0HNJrXf5HFL05nNPrkbpZoL_4

 

НАВЧАННЯ

 

Безоплатні консультації та послуги для власників малого та середнього бізнесів

«Світло можливостей 2.0»: безоплатні консультації та послуги для малого та середнього бізнесу з розробки комунікаційних стратегій, аудиту та рекомендацій по роботі відділу продажів, залучення інвестицій у бізнес, формування планів розвитку та виходу на експорт.

За підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» комунікаційна агенція Svitlo запустила безоплатний проєкт для власників малого та середнього бізнесів «Світло можливостей 2.0».

Мета: допомогти малому та середньому бізнесам України налагодити комунікації, підвищити обсяги продажів та покращити конкурентоспроможність.

Для кого?

Власники малого та середнього бізнесів

Основні критерії:

 1. Бізнес не має бути одержувачем грантів від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Бізнеси, які отримували гранти від інших Програм USAID, окрім «Конкурентоспроможна економіка України» можуть подавати заявку на участь у проєкті.
 2. Компанія офіційно зареєстрована, працює понад рік, у ній працевлаштовано від 10 осіб(включаючи осіб, які працюють за довгостроковими договорами з ФОП на повний робочий день як постійний працівник).
 3. Наявність робочої бізнес-моделі, товарів чи послуг, які вже реалізуються, а також здійснення перших кроків до експортування / наявність планів із виходу на експортні ринки та / або потреби в консультації з виходу на експортні ринки.
 4. Компанія має бути готовою створити щонайменше 1-2 робочі місця та / або досягнути щонайменше 30 тис. дол. США додаткових продажів, та / або вкласти щонайменше 30 тис. дол. США власних фінансових ресурсів протягом наступних 12 місяців із моменту завершення проєкту
 5. Бізнес має виконувати всі формальні умови участі у проєкті (надавати необхідні документи, що підтверджують діяльність бізнесу, заповнювати пропоновані анкети й формувати необхідні звіти).

 

⇒ Проєкт передбачає чотиримісячну роботу бізнесів з командою експертів, яка передбачає основні та додаткові послуги. Основні послуги будуть надані усім 30 учасникам, а додаткові — частині учасників відповідно до релевантності бізнесу, запитів та готовності втілювати рекомендації. Пропонований перелік послуг буде погоджений під час підписання меморандуму з учасником проєкту. Надання всіх послуг є безплатним для учасників проєкту.

Перелік основних безоплатних послуг для бізнесів-учасників:

— розробка комунікаційної стратегії (з орієнтацією на Instagram і Facebook) з консультацією щодо маркетингових комунікацій бренду на основі наданих рекомендацій;

— розробку блоку контенту для Instagram і Facebook та менторство учасників під час самостійної розробки контенту;

— консультацію з підготовки візуального контенту та дизайну;

— консультацію та менторський супровід з налаштування рекламного кабінету й запуску таргетованої реклами;

— участь у мастермайнд-дискусіях з іншими бізнесами (учасниками проєкту);

— консультації з рекомендаціями для отримання грантів, залучення інвестицій, участі у програмах тощо.

Дедлайн: 22 вересня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://svitlo-agency.com.ua/svitlo-mozhlivostey-2-0

 

Акселераційна програма для переробний сільсько-господарських підприємств USAID АГРО

За підтримки Програми USAID АГРО Soul Partners розпочав реалізацію проекту, що покликаний полегшити доступ мікро-, малим та середнім сільськогосподарським підприємствам (ММСП) до провідних технологій, знань та іноземних ринків.

Мета: сприяти сталому розвитку та масштабуванню агро ММСП.

Учасники отримають можливість безкоштовно пройти 3-місячну навчальну програму з підготовки до залучення фінансування для розвитку та збільшення інвестиційної привабливості бізнесу та отримати 6-місячний технічний супровід – індивідуальні консультації та менторську підтримку від профільних українських експертів для цілей залучення інвестицій та розширення бізнесу.

Для кого?

До участі запрошуються ММСП, що займаються переробкою сільськогосподарської продукції на продукцію із доданою вартістю у цільових ланцюгах доданої вартості або надають послуги сільськогосподарським підприємствам для створення такої продукції, та належать до представників соціально-вразливих груп.

Дедлайн: 26 липня 2024 року (до 19.00).

Реєстрація та детальна інформація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbbF_JbHC0FEo5AhVhjxyWS9f2RsU4cFF-IiPf7MsxOv5ltA/viewform

 

 

Грант на навчання у сфері IT від французької організації ACTED

ACTED за фінансової підтримки Embassy of Canada to Ukraine та Canada’s International Development – Global Affairs Canada оголошує конкурс грантів для навчання в IT сфері особам, які відносяться до найбільш вразливого населення та постійно проживають на території України.

Мета: посилення економічного розвитку жінок, розширення можливостей для зайнятості та підприємництва, а також, збільшення доступу жінок до інноваційних та більш оплачуваних сфер діяльності.

Для кого?

Участь у конкурсі можуть брати особи, які мають освіту, досвід, навички в IT сфері й наявність технічного устаткування відповідно до обраного напрямку начання. У першу чергу програма підтримує осіб, які постраждали від збройного конфлікту та мають соціальні та фінансові критерії вразливості:

 • жінки-внутрішньо переміщені особи;
 • жінки, які втратили роботу/постійний дохід внаслідок конфлікту або COVID-19;
 • безробітні жінки, освіта яких не дозволяє знайти роботу в районах релокації або в районах, що безпосередньо страждають від конфлікту;
 • жінки-голови родин з неповнолітніми дітьми;
 • особи (жінка або чоловік) з інвалідністю;
 • жінки, які доглядають за людьми з інвалідністю, з тяжкими хронічними захворюваннями, або за людьми похилого віку;
 • батьки (жінка або чоловік) – одинаки;
 • безробітні жінки з інженерною освітою, яка вже не є актуальною у зв’язку з перевагою інших прогресивних галузей або із закриттям підприємств.

Сума гранту: до 40 000 грн. Грант може покривати до 100% витрат на навчання.

Дедлайн: не вказано

Детальна інформація за посиланням: 

https://ee.humanitarianresponse.info/x/9MVecsdA?fbclid=IwAR1VL9lLCqX7m5ir_zkk3iLNo4RF_RjesYQBAbnrV0Cr3HB1yDceVZ_dU38

 

Конкурси Програми ЄС Еразмус+ на 2024 рік

Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2024 рік у збільшеному бюджеті в 4,3 мільйони євро. Еразмус+ продовжить надавати можливості для обмінів на навчання та практики, стажування та викладання, створення проектів транскордонного співробітництва у сферах освіти, професійного розвитку, молоді та спорту.

Загалом для участі українських організацій як партнерів, які працюють у сферах освіти, молоді та спорту відкрито 35 конкурсів. Цього року два нові напрями – Розвиток потенціалу у сфері молоді та спорту, відкрили можливості організаціям з України бути заявниками та повноправними партнерами цих конкурсів, як і в 9 інших у сфері вищої освіти.

Детальна інформація за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/news/novi-konkursy-programy-yes-erazmus-na-2024-rik-na-mobilnist-ta-spivrobitnycztvo-v-sferi-osvity-ta-profesijnogo-rozvytku-molodi-ta-sportu-vzhe-vidkryto/

 

Проєкт підтримки малих та середніх ІТ-компаній ІТ Cluster in the Cloud

Kharkiv IT Cluster за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає новий проєкт IT Cluster in the Cloud для масштабування підтримки малих та середніх ІТ-компаній, які під час війни змушені розташовуватися у різних куточках країни і світу.  Учасники проєкту матимуть доступ до кластерних сервісів, підтримки, обміну клієнтів чи вільних співробітників (щоб запобігти звільненню тимчасово незалучених фахівців).

Мета проєкту полягає в масштабуванні підтримки малих та середніх ІТ-компаній, фахівці яких вимушено розмістились по всій Україні та світу, залишаючи своє серце у рідних містах.

Для кого? Доступ до всіх активностей проєкту будуть мати як дійсні учасники Kharkiv IT Cluster, так і представники малих та середніх ІТ-компаній, які ще не є членами спільноти. Особливе місце у проєкті приділяється ролі жінок в українському ІТ.

Учасники отримають:

 • юридичну та інформаційну підтримку
 • можливість залучити нових клієнтів та збільшити обсяги продажу
 • долучайтеся до нетворкінгу в галузях HR, Sales та PR/Marketin

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://it-kharkiv.com/projects/it-cluster-in-the-cloud/

 

Освітній курс для підприємців "Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок"

Google запускає в Україні освітній курс «Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок» в межах довгострокової програми підтримки малого та середнього бізнесу, що виробляє свої товари та послуги в Україні та зацікавлений у виході на нові ринки. Google Україна реалізує цю програму за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту Дія.Бізнес, Спілки Українських підприємців. 

Учасники курсу дізнаються, як сформувати дорожню мапу виходу вашого бізнесу на новий ринок; використовувати інструменти Google для експорту; знайти в Україні досвідчених партнерів для побудови операцій за кордоном, почати швидке масштабування власного бізнесу тощо.

Під час проходження курсу учасники отримають:

 • нові знання щодо роботи на міжнародних ринках
 • доступ до інструментів для розвитку бізнесу
 • можливість знайти досвідчених партнерів для розширення глобального впливу
 • отримати бонус на рекламу у розмірі 10 000 грн

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://rsvp.withgoogle.com/events/ua-export-smb-recovery-program-launch/home

 

Безкоштовний онлайн-курс з ІТ-підприємництва "FeMade" від ГО "Еволв"

Курс FeMade створено командою Громадської Організації "Еволв" за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Головною метою організації є розвиток стартап-підприємництва в Україні. За час свого існування "Еволв" було проведено безліч освітніх заходів у співпраці з міжнародними організаціями та донорами.

Для кого?

 • Для початківців (для жінок, які мріють про власний бізнес у сфері IT, але не знають із чого почати)

 • Для світчерів (для жінок, які хочуть змінити свою поточну сферу діяльності на IT і оволодіти новими знаннями та навичками в галузі проджект менеджменту)

 • Для кожної (для жінок, які не бояться змінювати світ навколо себе на краще)

Дедлайн: реєстрація вільна, курс триває

Детальна інформація за посиланням: https://femade.org.ua/#rec388012291

 

 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!