Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 червня 2023 р.

BUSINESS GUIDE ВІД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Добірка грантових програм та проектів для започаткування, відновлення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності

Грантовий конкурс для малих і середніх підприємств (МСП)

Мета конкурсу полягає в тому, щоб забезпечити нові шляхи ширшої співпраці з екосистемою EIT Urban Mobility і створити нові партнерські відносини з більш простими процедурами та процесами.

Цей конкурс має на меті підтримати МСП у встановленні ділових та комерційних відносин з постачальниками транспортних послуг, містами та міською владою, які зазвичай мають високі вимоги до закупівель та відповідності, що де-факто виключає МСП з числа тих, хто може запропонувати рішення для наших викликів у сфері міської мобільності.

Сума гранту: 59 500 євро

Для кого?

Конкурс відкритий для МСП (малих та середніх підприємств), які відповідають наступним вимогам:

1. МСП повинні бути зареєстровані як юридичні особи не більше 10 років тому.

2. МСП, що подають заявки, повинні бути зареєстровані як юридичні особи або в країні-члені ЄС, або в третій країні, пов’язаній з програмою “Горизонт Європа”, включаючи Україну.

3. Мати щонайменше 3 штатних працівників.

Сфери завдань охоплюють три основні теми:

1. Енергія та мобільність. Нові партнерства, нові бізнес-моделі та нова інфраструктура для підтримки заміни двигунів внутрішнього згоряння екологічно чистими паливно-рушійними рішеннями потребують нових технологій транспортних засобів, зарядних станцій/заправок, а також створення попиту на паливо.

2. Стала логістика міста. Перевезення вантажів, доставка посилок, доставка будівельних матеріалів на будівельні майданчики, вивезення побутових та комерційних відходів. Необхідна співпраця між широким колом партнерів та нові транспортні засоби, бізнес-моделі та технології.

3. Мобільність майбутнього. Нові послуги та проривні технології, які: змінюють способи нашого життя, роботи та пересування та/або підвищують надійність, доступність, регулярність та операції, що сприяють впровадженню масового транзиту.

Дедлайн: 19 лютого 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.eiturbanmobility.eu/sme-market-expansion-call/?fbclid=IwAR2OD75sKu8tgSRPCNZ6k4d5vScdcjJ_j_EEjihcQGsaZ9NV9MqJA0jz9js

 

Другий конкурс грантів за програмою STAGE Financial Grant Programme

Відкрито конкурс грантів для малих та середніх підприємств, щоб допомогти їм у переході до сталого розвитку.

Програма надасть фінансову підтримку для розробки та реалізації інвестиційних планів щодо трансформації бізнесу у напрямі сталого розвитку.

Сума гранту: до 50 000 євро

Для кого?

Програма фінансових грантів STAGE відкрита для промислових МСП, які відповідають правилам, визначеним Європейською Комісією, та:

 • мають від 5 до 250 співробітників
 • мають річний оборот менше 50 мільйонів євро або річний баланс менше 43 мільйонів євро
 • базуються в державі-члені ЄС або в асоційованій країні «Горизонт Європа»

Пріоритетні галузі:

 • Текстиль
 • Електроніка
 • Мобільність-транспорт-автомобілебудування
 • Енергоємні галузі промисловості
 • Відновлювані джерела енергії
 • Агропродовольство
 • Охорона здоров’я
 • Цифрова сфера
 • Будівництво
 • Роздрібна торгівля
 • Соціальна економіка та економіка наближення
 • Туризм
 • Креативні та культурні індустрії
 • Аерокосмічна та оборонна промисловість.

Дедлайн: 7 лютого 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=druhyj-konkurs-hrantiv-za-prohramoyu-stage-financial-grant-programme&fbclid=IwAR3Ydv7M2Zso5Dsq6J5CWfwUnMlb7L1hqdhFHBhsH0Ct6yfuNyZoaEty11I

 

Програма SEEDS OF BRAVERY для українських технологічних стартапів

Seeds of Bravery – це проєкт з бюджетом 20 мільйонів євро, який фінансується Європейським Союзом у рамках Європейської ради з інновацій (EIC) для підтримки українських технологічних стартапів та наближення їх до ЄС.

Мета: зміцнити технологічний ландшафт України, підтримуючи місцевих підприємців для досягнення міжнародного успіху.

Для кого

Українські інноваційні технологічні компанії (стартапи та масштабні компанії), які розробляють інноваційні послуги або продукти та відповідають вимогам:

 • бути зареєстрованим в Україні або бути переселеним з України до однієї з держав-членів Європейського Союзу та OCT або асоційованих країн Horizon Europe після 24.02.2022 р.
 • бути зареєстрованим в одній із держав-членів Європейського Союзу та OCT або асоційованих країнах Horizon Europe після 24.02.2022 р.
 • мати принаймні одного засновника або співзасновника, який працює повний робочий день у компанії
 • мати принаймні одного засновника чи співзасновника, або топ-менеджера (генерального директора, технічного директора, головного операційного директора або еквівалентну ключову посаду), який має українське громадянство.

Сума гранту: завдяки проєкту близько 200 українських стартапів можуть отримати 12 мільйонів євро грантового фінансування. У фокусі — Deep Tech-розробки. Програма надає 5 видів підтримки з можливістю залучити до 60 000 євро одному стартапу:

 1. Innovation Services — бізнес та інноваційні послуги: технологічні стартапи та МСП отримають до 10 000 євро на вдосконалення своїх бізнес-моделей та стратегій зростання. Окрім цього, програма надасть можливість налагодити зв’язок з широкою мережею інвесторів, акселераторів та колег на міжнародних технологічних конференціях.
 2. Entrepreneurship — інноваційне підприємництво: фокусуючись на безперервності бізнесу та просуванні компаній, очолюваних жінками, цей напрямок підтримки пропонує гранти до 25 000 євро. Учасниці також зможуть отримати доступ до 2-тижневої онлайн-програми Market Fast Track та спеціалізованого коучингу для жінок-підприємниць.
 3. Deep Tech Incubation — інкубатори глибоких технологій: до 25 000 євро для стартапів на ранніх стадіях, які займаються діяльністю, що передує MVP. Програма також надасть доступ до розширеної технологічної спільноти, спеціалізованого Deep Tech Інкубатора та Market Fast Track.
 4. Rebuilding Ukraine — відбудова України: до 25 000 євро для технологічних МСП, які швидко відновлять післявоєнну Україну. Окрім грантів, учасникам відкривається доступ до програм Digital та Deep Tech Boosters, Market Fast Track та Finance Booster, Deep Tech Accelerator, Funding Lab, а також до послуг з метчмейкінгу.
 5. Deep Tech Scale-Up — масштабування та акселерація у сфері глибоких технологій: до 50 000 євро для компаній, які прагнуть масштабувати прототипи та розширити ринкове охоплення. Бенефіціари також отримають безкоштовний доступ до коворкінгів та визначних технологічних подій, а також різноманітних лабораторій та програм (Market and Legal Lab, Deep Tech Accelerator, Finance Booster, Funding Lab, Digital and Deep Tech Booster, спеціалізованого тренінгу для жінок-підприємниць).

Дедлайн: Innovation Services до 20 лютого 2024 року; решта грантів до 25 березня 2024 року.

Детальна інформація за посиланням: https://seedsofbravery.eu/

 

Програма USAID АГРО надасть співфінансування на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна

Через ускладнений експорт мікро, малі та середні агровиробники (ММСП) в Україні потребують додаткових елеваторних потужностей для сушіння та зберігання зерна. Програма USAID АГРО надасть до 270 млн грн співфінансування українським підприємствам, які надають послуги з сушіння, зберігання та доробки зернових та технічних культур. За програмою передбачено 10-15 проєктів співфінансування, з бюджетом від 18 до 36 млн грн кожен.

Сума гранту: до 270 млн грн

Для кого?

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських компаній та підприємств, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції, мають  елеваторні потужності,  розробили або почали розробляти проектну документацію.

Дедлайн: 14 лютого 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=prohrama-usaid-ahro-oholoshuje-pro-mozhlyvist-spivfinansuvannya-do-270-mln-hrn&fbclid=IwAR19Ckl5FKWDLcZsRzUQoKTOQVsazfIk47GTUzZkLgsPEDM3HcC6GkKyd_c

 

Грантова програма від USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу»

Проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» (раніше знаний як Проєкт USAID «Реформування фінансового сектору»), у партнерстві з Міністерством економіки України, оголошує Запит на отримання концепцій використання грантових коштів (Request for Concepts) від українських підприємств, які потребують підтримки для забезпечення зростання бізнесу, зокрема для збільшення продажів, нарощування експорту та створення нових робочих місць.

Для кого?

До подання концепцій запрошуються середні та великі приватні українські підприємства.

Дедлайн: концепції мають бути подані не пізніше 29 лютого, 2024 року.

Загальна сума програми складає 15 мільйонів доларів США. Очікується надання грантових нагород в діапазоні 250,000.00 – 2,000,000.00 доларів США. За результатами реалізації концепцій підприємства-учасники мають досягти збільшення продажів принаймні в п’ятикратному обсязі (порівняльно із сумою запитуваної грантової підтримки). Також одним із критеріїв оцінки буде кількість створених робочих місць.

Важливою умовою для отримання грантових коштів є вкладення додаткових коштів – власних коштів підприємства або інших залучених підприємством ресурсів, спрямованих на реалізацію концепції та досягнення цілей зі збільшення продажів, експорту та створення нових робочих місць. 

Детальна інформація за посиланням: https://www.gurt.org.ua/news/grants/94034/

 

Грант підтримки відбудови від DEVELOPPP

Фінансова підтримка для компаній, які готові шукати бізнес-можливості в Україні і взяти участь в її відбудові попри виклики воєнного часу – такою є мета конкурсу, що проходить у рамках програми фінансування Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Фінансування буде розподілене на основі конкурсу бізнес-ідей. Обмежень щодо строків подання заявок та щодо кількості переможців умовами не передбачено: усі отримані проєктні пропозиції будуть переглядатися, а найбільш перспективні та актуальні отримуватимуть фінансування.

Оцінювання проєктів та допомогу в їхній реалізації здійснюють партнери конкурсу: DEG Impulse та GIZ.

Сума гранту: до 2 млн євро

Для кого:

 • Ваша компанія є приватною, орієнтована на отримання прибутку і зареєстрована в ЄС, ЄАВТ, Україні чи країні-учасниці ОЕСР-КСР.
 • Фінансові та кадрові можливості вашої компанії відповідають ідеї проекту.
 • Ваш проект сприяє відбудові України та, в ідеалі, стосується сільського господарства, охорони здоров’я, будівництва чи відновлюваних джерел енергії.

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: http://www.chaszmin.com.ua/2-000-000-yevro-dlya-biznesu-grant-pidtrymky-vidbudovy-ukrayiny-developpp/

 

Гранти від програми "Цифрова Європа"

5 вересня 2023 року Україна долучилася до програми "Цифрова Європа". Цифрова Європа є програмою ЄС, яка почала працювати у 2021 році й триватиме до 2027-го. Її мета – створити єдиний цифровий ринок Європи. А для цього потрібно диджиталізувати підприємства, державні адміністрації та громадян. 
У межах програми фінансують проєкти за п’ятьма напрямками. Її загальний бюджет – 7,5 млрд євро. Однак для України доступні чотири напрями, на які виділяють 6 млрд євро. 

Напрями програми

  ◉ Високопродуктивний комп’ютинг. Призначений для проєктів, які обчислюють великі масиви даних для рішень у галузі економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості. Обсяг фінансування напряму – 2,2 млрд євро.

  ◉ Штучний інтелект (ШІ), Data, хмарні послуги. Гроші можуть отримати проєкти, які створюють продукти на базі ШІ, щоб полегшити роботу підприємств, держадміністрацій чи дослідницьких установ. А також ті, хто створює європейський простір даних і сприяє безпечному доступу до Big Data. Бюджет – 2,1 млрд євро.

  ◉ Інформаційні технології в економіці та суспільстві. Напрям для тих, хто впроваджує цифровізацію у бізнесі або сфері електронного урядування, охорони здоров’я, довкілля, освіти, культури, технологій Smart City. На це виділяють 1,1 млрд євро.

  ◉ Цифрові навички. Фінансуванням можуть скористатися компанії, які розробляють і проводять спеціалізовані освітні програми й стажування для майбутніх експертів у галузі інформаційних технологій. Наприклад, ШІ, кібербезпека, квантові технології тощо. На підтримку таких компаній виділили 580 млн євро.

  ◉ Кібербезпека (для України недоступно!). Тільки для країн – членів Євросоюзу.

Детальна інформація за посиланням: https://buduysvoe.com/publications/granty-vid-programy-cyfrova-yevropa-shcho-mozhut-otrymaty-ukrayinski-pidpryyemci

 

Грантовий конкурс "Сміливі ідеї"

"Сміливі ідеї" - це програма USAID "Мріємо та діємо", яку виконує IREX.

Грантовий конкурс «Сміливі ідеї» — це можливість отримати фінансування на креативний та новаторський проєкт, що виходить за рамки стандартних ідей та відповідає цілям і пріоритетам програми «Мріємо та діємо», сприяє розвитку потенціалу молоді віком 10–35 років.

Потенційних заявників заохочують виходити за рамки стандартних ідей та подавати сміливі, новаторські та креативні проєкти, які відповідають зазначеним цілям і пріоритетам програми «Мріємо та діємо» та сприяють розвитку потенціалу молоді віком 10–35 років та здійснюються на підконтрольній уряду України території. Перевага надаватиметься новим підходам до задоволення потреб молоді та інноваційним рішенням, заснованим на принципах позитивного розвитку молоді, та таким, що враховують підхід гендерної рівності та соціальної інклюзії.

Мета: сприяти у розвитку та підтримці молоді в Україні

Сума гранту: від 25 000 до 80 000 долларів США

Для кого?

 • благодійні організації та фонди, громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації;
 • молодіжні громадські організації та організації, які реалізують молодіжні ініціативи (МГО);
 • українські представництва міжнародних організацій, зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.

Дедлайн: 27 травня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://mriemotadiemorazom.org/grants?fbclid=IwAR1MU2E09z1SS4fwG7JiLQZ37ODCsCoFB4UY6rMB9BzdyhG-I-ekwwjup9w                                                                  

 

Програма USAID оголосила програму "Кібербезпека критично важливої інфрраструктури України"

Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до грантів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та грантів уряду США відповідно до контрактних положень, а також внутрішньої політики та процедур управління грантами Проекту.

Мета: пошук заявок на сприяння розробці та розгортанню інноваційних рішень у сфері кібербезпеки для стимулювання зросту ринку кібербезпеки.

Сума гранту: 500 000 доларів США складає загальний бюджет програми

Для кого?

Участь можуть приймати розробники, які запропонують цікаві та інноваційні рішення у сфері кібербезпеки критично важливої інфраструктури України.

Дедлайн: 30 вересня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2023/09/APS-CCI-002-Innovative-Cybersecurity-Solutions.pdf

 

Програма грантів від Благодійного фонду "Дихай"

Програма грантів для покриття частини орендної плати орендарів державного майна, що надають суттєву особисту та/або майнову допомогу у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Програма грантів).

Мета: допомога українцям для подолання наслідків війни

Сума гранту: покриття витрат на оренду, що розглядається в кожному індивідуальному порядку

Для кого?

Благодійний фонд «Дихай» запрошує до участі у Програмі грантів представників малого і середнього бізнесу – орендарів державного майна, які:

 • надають орендовані об’єкти державного майна для проживання внутрішньо переміщеним особам із зон ведення бойових дій;
 • надають об’єкт державного майна для організації укриття і тимчасового захисту населення;
 • використовують об’єкт державного майна для потреб здійснення волонтерської діяльності щодо допомоги особам, які її потребують у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;
 • облаштовують кімнати для прийому та задоволення побутових потреб внутрішньо переміщених осіб на орендованих об’єктах державного майна;
 • безоплатно для гуманітарних потреб передають свою продукцію (вироблену на орендованому державному майні), надають послуги, виконують роботи із використанням орендованого державного майна;
 • надають орендовані об’єкти державного майна для координації, збору та доставлення гуманітарної допомоги тощо.

Дедлайн: програма поширюється на весь період дії воєнного стану

Детальна інформація за посиланням: https://dyhai.org/grants-program/

 

Програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення

Український фонд стартапів здійснює підтримку стартапів на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансують навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, а також пропонують нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів.

Мета: сприяти створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку, з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності.

Сума гранту: до 35 000 доларів США

Для кого?

Заявником може бути зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання або група фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання (але зобов’язуються набути такого статусу до укладення договору про надання гранту), діяльність якого спрямована на розроблення, створення, впровадження та реалізацію інноваційної продукції з подвійним призначенням.

Дедлайн: постійно діюча програма

Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/programa-grantovoi-pidtrimki-proiektiv-podvijnogo-priznachennya/

 

Грант на виготовлення прототипу творчого продукту

Фонд "ЦЕ КРАФТ" впроваджує "Постійний конкурс творців" для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). "ЦЕ КРАФТ" щоквраталу проводить конкурсний відбір, визначає найкращу ідею виробу та фінансує виготовлення продукту на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором, який в майбутньому може стати продавцем на платформі "ЦЕ КРАФТ".

Мета: розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва, відродження та модернізація кульутрної спадщини України.

Сума гранту: визначається додатково

Для кого?

Учасники програми повинні досягти 18-річного віку та проживати в Україні. Конкурс орінєтований на початківців і тих, хто хоче створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань.

Дедлайн: постійно діючий конкурс

Детальна інформація за посиланням: https://itscraft.com.ua/postiyniy-konkurs-tvortsiv/

 

Грантова програма для креативних підприємців від МКІП та Київської школи економіки

Під час міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов домовились про виділення в рамках діючої грантової програми благодійного фонду «КШЕ» «Talents for Ukraine» окремого модулю індивідуальних грантів для креативних підприємців.

Мета: допомогти зберегти і розвинути таланти в Україні.

Сума гранту: від 5 000 доларів США на кожен креативний талант. У разі, якщо потрібна більша сума, учасник може обґрунтувати цю потребу.

Для кого?

Участь у грантовій програмі можуть брати українці, які мають проривні ідеї і можуть мислити поза рамками, є талановитими і нестандартними, мають нетривіальний унікальний хід думок і яскравий розум.

Для креативних підприємців та підприємиць, які мають свою організацію або ні. Підтримуються як фізичні особи-підприємці так і фізичні особи, які залишилися працювати в Україні. Грантову підтримку може отримати тільки 1 особа, творчі тандеми та колективи можуть брати участь індивідуально. Впродовж дії програми підтримка надається тільки один раз.

Дедлайн: конкурс відкритий постійно до вичерпання загального бюджету програми.

Детальна інформація за посиланнямhttps://mkip.gov.ua/news/8417.html

 

Грантова підтримка консалтингових проєктів від Європейського банку реконструкції та розвитку

Грантова підтримка консалтингових проєктів, що впроваджуються зовнішніми консультантами, супроводжуються ЄБРР та фінансуються донорами, спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, які потребують професійних знань і досвіду для зростання й забезпечення конкурентоспроможності. Вона передбачає залучення досвідчених консультантів задля виявлення потреб та подальшого розвитку бізнесу.

Мета: Європейський банк реконструкції та розвитку має на меті сприяти збільшенню кількості робочих місць, підвищенню загального рівня кваліфікації співробітників, нарощенню виробничих потужностей, тощо.

Сума гранту: програма передбачає компенсацію 85% проєкту

Для кого?

Грантова підтримка передбачається для підприємців, які:

- більше двох років на ринку

- понад 50% компанії належать громадянам України

- штат компанії складає від 10 до 500 співробітників

- мають гарну ділову репутацію

- мають потребу в залученні консультанта

Дедлайн: постійно триваюча програма

Детальна інформація за посиланням: 

https://www.merezha.ua/grants/ebrd-asb?fbclid=IwAR2mk1hKHvWAm58tzVUmizfdLr5viJTKfp0HNJrXf5HFL05nNPrkbpZoL_4

 

НАВЧАННЯ

Грант на навчання у сфері IT від французької організації ACTED

ACTED за фінансової підтримки Embassy of Canada to Ukraine та Canada’s International Development – Global Affairs Canada оголошує конкурс грантів для навчання в IT сфері особам, які відносяться до найбільш вразливого населення та постійно проживають на території України.

Мета: посилення економічного розвитку жінок, розширення можливостей для зайнятості та підприємництва, а також, збільшення доступу жінок до інноваційних та більш оплачуваних сфер діяльності.

Для кого?

Участь у конкурсі можуть брати особи, які мають освіту, досвід, навички в IT сфері й наявність технічного устаткування відповідно до обраного напрямку начання. У першу чергу програма підтримує осіб, які постраждали від збройного конфлікту та мають соціальні та фінансові критерії вразливості:

 • жінки-внутрішньо переміщені особи;
 • жінки, які втратили роботу/постійний дохід внаслідок конфлікту або COVID-19;
 • безробітні жінки, освіта яких не дозволяє знайти роботу в районах релокації або в районах, що безпосередньо страждають від конфлікту;
 • жінки-голови родин з неповнолітніми дітьми;
 • особи (жінка або чоловік) з інвалідністю;
 • жінки, які доглядають за людьми з інвалідністю, з тяжкими хронічними захворюваннями, або за людьми похилого віку;
 • батьки (жінка або чоловік) – одинаки;
 • безробітні жінки з інженерною освітою, яка вже не є актуальною у зв’язку з перевагою інших прогресивних галузей або із закриттям підприємств.

Сума гранту: до 40 000 грн. Грант може покривати до 100% витрат на навчання.

Дедлайн: не вказано

Детальна інформація за посиланням: 

https://ee.humanitarianresponse.info/x/9MVecsdA?fbclid=IwAR1VL9lLCqX7m5ir_zkk3iLNo4RF_RjesYQBAbnrV0Cr3HB1yDceVZ_dU38

 

Набір на ERASMUS для молодих підприємців

EYE — програма обміну підприємницьким досвідом у Європі. Це можливість знайти бізнес-наставника, зануритися в іншу бізнес-культуру, розширити коло потенційних європейських партнерів, інвесторів та клієнтів, а також отримати незабутній досвід!

Для кого?

Для участі шукають нових підприємців з досвідом не більш ніж 3 роки та ентузіастів на стадії бізнес-ідеї. Важливо знати англійську мову на достатньому рівні для комунікації.

Що потрібно для участі?

Заповнити реєстраційну форму. Після цього ви отримаєте більш детальну інформацію на пошту та допомогу з підготовкою всіх необхідних матеріалів.

Дедлайн: 1 березня 2024 року

Обмін триває від 1 до 4 місяців. Участь безоплатна, надається стипендія для покриття базових витрат під час обміну.

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=startuvav-novyj-nabir-na-erasmus-for-young-entrepreneurs

 

Конкурси Програми ЄС Еразмус+ на 2024 рік

Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2024 рік у збільшеному бюджеті в 4,3 мільйони євро. Еразмус+ продовжить надавати можливості для обмінів на навчання та практики, стажування та викладання, створення проектів транскордонного співробітництва у сферах освіти, професійного розвитку, молоді та спорту.

Загалом для участі українських організацій як партнерів, які працюють у сферах освіти, молоді та спорту відкрито 35 конкурсів. Цього року два нові напрями – Розвиток потенціалу у сфері молоді та спорту, відкрили можливості організаціям з України бути заявниками та повноправними партнерами цих конкурсів, як і в 9 інших у сфері вищої освіти.

Детальна інформація за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/news/novi-konkursy-programy-yes-erazmus-na-2024-rik-na-mobilnist-ta-spivrobitnycztvo-v-sferi-osvity-ta-profesijnogo-rozvytku-molodi-ta-sportu-vzhe-vidkryto/

 

Проєкт підтримки малих та середніх ІТ-компаній ІТ Cluster in the Cloud

Kharkiv IT Cluster за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає новий проєкт IT Cluster in the Cloud для масштабування підтримки малих та середніх ІТ-компаній, які під час війни змушені розташовуватися у різних куточках країни і світу.  Учасники проєкту матимуть доступ до кластерних сервісів, підтримки, обміну клієнтів чи вільних співробітників (щоб запобігти звільненню тимчасово незалучених фахівців).

Мета проєкту полягає в масштабуванні підтримки малих та середніх ІТ-компаній, фахівці яких вимушено розмістились по всій Україні та світу, залишаючи своє серце у рідних містах.

Для кого? Доступ до всіх активностей проєкту будуть мати як дійсні учасники Kharkiv IT Cluster, так і представники малих та середніх ІТ-компаній, які ще не є членами спільноти. Особливе місце у проєкті приділяється ролі жінок в українському ІТ.

Учасники отримають:

 • юридичну та інформаційну підтримку
 • можливість залучити нових клієнтів та збільшити обсяги продажу
 • долучайтеся до нетворкінгу в галузях HR, Sales та PR/Marketin

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://it-kharkiv.com/projects/it-cluster-in-the-cloud/

 

Освітній курс для підприємців "Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок"

Google запускає в Україні освітній курс «Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок» в межах довгострокової програми підтримки малого та середнього бізнесу, що виробляє свої товари та послуги в Україні та зацікавлений у виході на нові ринки. Google Україна реалізує цю програму за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту Дія.Бізнес, Спілки Українських підприємців. 

Учасники курсу дізнаються, як сформувати дорожню мапу виходу вашого бізнесу на новий ринок; використовувати інструменти Google для експорту; знайти в Україні досвідчених партнерів для побудови операцій за кордоном, почати швидке масштабування власного бізнесу тощо.

Під час проходження курсу учасники отримають:

 • нові знання щодо роботи на міжнародних ринках
 • доступ до інструментів для розвитку бізнесу
 • можливість знайти досвідчених партнерів для розширення глобального впливу
 • отримати бонус на рекламу у розмірі 10 000 грн

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://rsvp.withgoogle.com/events/ua-export-smb-recovery-program-launch/home

 

Безкоштовний онлайн-курс з ІТ-підприємництва "FeMade" від ГО "Еволв"

Курс FeMade створено командою Громадської Організації "Еволв" за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Головною метою організації є розвиток стартап-підприємництва в Україні. За час свого існування "Еволв" було проведено безліч освітніх заходів у співпраці з міжнародними організаціями та донорами.

Для кого?

 • Для початківців (для жінок, які мріють про власний бізнес у сфері IT, але не знають із чого почати)

 • Для світчерів (для жінок, які хочуть змінити свою поточну сферу діяльності на IT і оволодіти новими знаннями та навичками в галузі проджект менеджменту)

 • Для кожної (для жінок, які не бояться змінювати світ навколо себе на краще)

Дедлайн: реєстрація вільна, курс триває

Детальна інформація за посиланням: https://femade.org.ua/#rec388012291

 

 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!