Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 червня 2023 р.

BUSINESS GUIDE ВІД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Добірка грантових програм та проектів для започаткування, відновлення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності

Проєкт "Центр денного нагляду" від міжнародної організації ACTED

Французька гуманітарна організація ACTED запрошує жіночі та інші громадські організації, спілки, благодійні фонди, комунальні і державні установи, до участі в проєкті «Центр денного догляду» в рамках Програми «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗШИРЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ» (SEED), направленої на підтримку економічного розвитку жінок, розширення можливостей для зайнятості та підприємництва, відновлення та створення нових джерел доходу за фінансової підтримки Embassy of Canada to Ukraine та Canada's International Development - Global Affairs Canada.

У контексті війни за оцінками Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA) - 3,6 мільйона дітей постраждали від військових дій внаслідок релокації, загальнонаціональношл закриття шкіл і навчальних закладів.

Проєкт спрямований, першочергово, на підтримку жінок, які хочуть розвиватися, займатися власною економічною діяльністю, здобути освіту, підвищити свій професійний рівень, працевлаштуватися, але не можуть реалізувати свої наміри через навантаження обов’язками по догляду за дітьми чи рідними, які цього потребують. Вимушений переїзд, внаслідок початку збройного конфлікту, відсутність в місцевості достатньої кількості установ, що надають послуги догляду, або обмежений доступ цих послуг, унеможливлюють розвиток жінок у бажаній сфері, оскільки обов’язки по догляду забирають час і енергію.

Сума гранту: до 1 700 000 гривень

Для кого?

До участі в проєкті запрошуються жіночі та інші громадські організації, спілки, благодійні фонди, комунальні і державні установи, що мають потенціал створити "Центр денного нагляду" за дітьми або іншими категоріями людей, що потребують догляду.

Дедлайн: 19 вересня 2023 року (включно)

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-z-realizatsiji-projektu-tsentr-dennoho-dohlyadu

 

750 грантів по 4 000 євро від EU4Business для мікробізнесу

Грантова підтримка від EU4Business реалізуються в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу та Уряду Німеччини.

Мета: відновлення діяльності мікропідприємців на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були деокуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в умовах війни з усіх інших регіонів України.

Сума гранту: 4 000 євро

Для кого?

Мікропідприємці, які можуть отримати грант:

  • річний дохід не більше 2 мільйонів євро;
  • здійснює діяльність за визначеними видами економічної діяльності;
  • здійснює діяльність починаючи з 01.02.2021 або раніше;
  • не входить до групи пов'язаних контрагентів, учасники якої юридичні особи;
  • не отримував міжнародні гранти з 01.02.2022;
  • відсутня податкова заборгованість;
  • подав одну заяву від групи пов'язаних контрагентів, учасники якої ФОП;
  • кількість працівників не більше 9 осіб

Дедлайн: 18 вересня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://microgrants.bdf.gov.ua/?fbclid=IwAR07-l8sqF_9PSeC_GhrYoBGBwDrwYDDsqcdDZ0_YddrCUJxlPRV1OwPYcs

 

Гранти для малих та середніх підприємств, а також для організацій з розвитку підприємництва від USAID

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізовується компанією «Кімонікс Інтернешнл», приймає грантові заявки від малих та середніх підприємств (МСП) приватної форми власності, бізнес-асоціацій, неурядових організацій, бізнес-спільнот та інших організацій з розвитку підприємництва (ОРП) на імплементацію заходів тривалістю до 10 місяців, спрямованих на збереження та створення робочих місць, зокрема, через підвищення кваліфікації, перенавчання та працевлаштування працівників підприємств (включно з внутрішньо переміщеними особами), які втратили роботу внаслідок війни та/чи хотіли б перейти в нову галузь (світчери), реалізацію інкубаційних/акселераційних програм розвитку підприємництва, самозайнятості та експортних спроможностей підприємств.

Сума гранту: від 35 000 до 150 000 доларів США

Для кого?

Участь в грантовій програмі можуть взяти малі та середні підприємства (МСП), а також організації з розвитку підприємництва (ОРП)

Дедлайн: 1 грудня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=zapyt-na-podannya-hrantovyh-zayavok-zpz-2023-037-hranty-dlya-msp-ta-orhanizatsij-z-rozvytku-pidpryjemnytstva-orp-dlya-implementatsiji-zahodiv-spryamovanyh-na-zbilshennya-kadrovoho-innovatsijnoh&fbclid=IwAR1w35DKhDb-b4uCExnU12qGG96GxaY1MgIqZOISSO0er1VEmGuASw-5ZKg

 

Конкурс "Youth Start-Up Competition 2023"

Конкурс проводиться EUSurvey, що підтримується програмою Європейської Комісії DEP-Interoperability , яка сприяє розробці рішень сумісності для європейських державних адміністрацій.

Вимоги для участі в конкурсі

  • бути молодим підприємцем у віці від 18 до 25 років;
  • зняти відео презентацію своєї стартап-ідеї, її актуальності та бізнес-плану; відео повинно бути не довше трьох хвилин та має бути озвучене англійською мовою;
  • організатори зацікавлені в ідеяіх стартапів, які сприяють сталому розвитку та відображають європейські цінності.

Трьом фіналістам буде надано можливість представити свої стартапи на Саміті малого та середнього бізнесу, який пройде з 13 по 15 листопада 2023 року у Більбао (Іспанія).

Переможець Youth Start-Up Competition отримає можливість взяти участь у самііт Європейської інноваційної ради (ЕІС) в 2024 році.

Дедлайн: 25 вересня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/SMEWeekYSC2023

 

Грант для підтримки малих та середніх переробних підприємств від USAID 

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яку впроваджує компанія «Кімонікс Інтернешнл Інк.», оголошує прийом грантових заявок на реалізацію заходів, спрямованих на підтримку інноваційної трансформації та розвитку українських переробних малих та середніх підприємств (МСП). Ці зусилля допоможуть українським переробним МСП подолати спричинені війною збої та зупинки виробництва, забезпечити безперервність та стійкість бізнесу, а також допоможуть МСП розвиватися на внутрішньому та зовнішніх ринках та, зрештою, підтримувати економіку України. 

Мета:підтримка МСП у діяльності, яка сприяє виробництву інноваційних продуктів, модернізації виробництва, скороченню ручної людської праці у поєднанні зі створенням більш висококваліфікованих робочих місць; 

            - підвищенню енергоефективності та ефективності використання інших ресурсів (наприклад, води) та поводження з відходами (наприклад, зменшення відходів, їх переробка);

       - підвищенню відповідності стандартам охорони навколишнього середовища, ощадливому виробництву, та у подібних видах діяльності, які сприяють побудові технологічної, сучасної, цифрової переробної промисловості, імпортозаміщенню на українському ринку та/або експорту української продукції для заповнення ніш, які раніше займала російська та білоруська продукція;

               - локалізація виробництва товарів потрібних для відбудови.  

Сума гранту: від 75 000 до 150 000 доларів США

Для кого?

В рамках цієї програми USAID КЕУ очікує надати гранти підприємствам переробної промисловості, крім підприємств, що працюють в сфері виробництва алкогольних напоїв, тютюнових виробів, коксу та продуктів переробки нафти, хімічних речовин і хімічної продукції, фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, поліграфічної діяльності, ремонту і монтажу машин і устаткування, в медичній сфері, а також підприємств, що виробляють будь-яку продукцію, яка може розглядатися як зброя, боєприпаси чи продукція подвійного призначення.

Дедлайн:  15 грудня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://chemonics.submittable.com/submit/266755/2023-036

 

Інвестування в українські стартапи від Ангельського венчурного фонду при Українському Католицькому Університеті

Ангельський венчурний фонд створений Фундацією УКУ надає стартовий капітал (pre-seed & seed capital) для масштабування стартапів, заснованих на технологіях, інноваціях та інтелектуальній власності, розроблених українськими засновниками.

Мета: інвестувати в українські стартапи, допомагати їм у реалізації їхніх ідей та розвивати стартап-культуру в Україні.

Сума гранту: від 50 000 до 200 000 доларів США.

Для кого?

Основний акцент зроблено на таких напрямках, як FinTech, SaaS, EdTech, AI/ML. Третина інвестицій буде спрямована в Edtech стартапи та ті, що прагнуть зробити істотний внесок у вирішення глобальних проблем.

Angel One шукає команди за такими трьома критеріями:

  • MVP - стартапи, які мають мінімальний життєздатний продукт, провалідований принаймі на одному ринку
  • TRACTION - стартапи, які можуть продемонструвати початковий ріст клієнтів / користувачів / продажів
  • SCALE - стартапи, які мають потенціал та готові масштабуватися на інші ринки

Дедлайн: 31 грудня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.angelone.fund/

 

Програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення

Український фонд стартапів здійснює підтримку стартапів на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансують навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, а також пропонують нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів.

Мета: сприяти створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку, з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності.

Сума гранту: до 35 000 доларів США

Для кого?

Заявником може бути зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання або група фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання (але зобов’язуються набути такого статусу до укладення договору про надання гранту), діяльність якого спрямована на розроблення, створення, впровадження та реалізацію інноваційної продукції з подвійним призначенням.

Дедлайн: постійно діюча програма

Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/programa-grantovoi-pidtrimki-proiektiv-podvijnogo-priznachennya/

 

Акселараційна програма YEP

Акселераційна програма YEP проходить за сприяння Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета: допомога українській молоді реалізувати себе через підприємництво

Сума гранту: до 25 000 доларів США

Для кого?

Українська молодь, яка бажає розвиватися в підприємництві

Дедлайн: 26 вересня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.yepworld.org/acceleration

 

Грант на виготовлення прототипу творчого продукту

Фонд "ЦЕ КРАФТ" впроваджує "Постійний конкурс творців" для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). "ЦЕ КРАФТ" щоквраталу проводить конкурсний відбір, визначає найкращу ідею виробу та фінансує виготовлення продукту на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором, який в майбутньому може стати продавцем на платформі "ЦЕ КРАФТ".

Мета: розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва, відродження та модернізація кульутрної спадщини України.

Сума гранту: визначається додатково

Для кого?

Учасники програми повинні досягти 18-річного віку та проживати в Україні. Конкурс орінєтований на початківців і тих, хто хоче створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань.

Дедлайн: постійно діючий конкурс

Детальна інформація за посиланням: https://itscraft.com.ua/postiyniy-konkurs-tvortsiv/

 

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). "Сервісні послуги для агро ММСП"

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» працює з 2019 року для підвищення конкурентоздатності українських малих та середніх підприємств на українському та міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі. Після повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року, Програма зосередила свої зусилля на збереженні економічної стійкості України та відновленні української економіки, що постраждала від агресії.

Мета: розвиток допоміжних функцій і послуг у наступних ланцюгах доданої вартості Програми АГРО: зернові та олійні культури, плодоовочевий, виготовлення кондитерської та крафтової продукції, м’ясомолочний, аквакультура)

Сума гранту: у секторі зернових та олійних культур до 18 000 000 грн; у секторі м'ясомолочний, плодоовочевий, виготовлення кондитерської та крафтової продукції до 10 800 000 грн

Для кого?

Українські малі та середні підприємства у сфері агропромисловості.

Дедлайн: 13 жовтня 2023 року (до 18.30 за київським часом) або до вичерпання коштів програми

Детальна інформація за посиланням: https://granty.org.ua/programa-usaid-z-agrarnogo-i-silskogo-rozvytku-agro-servisni-poslugy-dlya-agro-mmsp.html

 

Грантова програма МОМ для постраждалих від війни мікро- та малих підприємств в Україні

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, Представництво в Україні, в рамках проекту «Розвиток малих та середніх підприємств: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, запрошує український мікро- та малий бізнес взяти участь у грантовій програмі.

Мета: підтримка економіки України шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги.

Сума гранту: для мікропідприємства максимальна сума становить 4 500 євро, для малих підприємств максимальна сума становить 20 000 євро.

Для кого?

Малі та мікропідприємства, що релокуються або здійснюють діяльність в місті Київ, Київській, Львівській, Закарпатській, Сумській, Чернігівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Полтавській, Дніпропетровській або Харківській областях;

Зареєстровані не менше ніж за 1 рік до дати подання заявки;

Зареєстровані в Україні та належать громадянам України.

Дедлайн: 31 жовтня 2023 року або до вичерпання коштів

Детальна інформація за посиланням: https://ukraine.iom.int/uk/news/hrantova-prohrama-mom-dlya-postrazhdalykh-vid-viyny-mikro-ta-malykh-pidpryyemstv-v-ukrayini

 

Грантова програма для креативних підприємців від МКІП та Київської школи економіки

Під час міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов домовились про виділення в рамках діючої грантової програми благодійного фонду «КШЕ» «Talents for Ukraine» окремого модулю індивідуальних грантів для креативних підприємців.

Мета: допомогти зберегти і розвинути таланти в Україні.

Сума гранту: від 5 000 доларів США на кожен креативний талант. У разі, якщо потрібна більша сума, учасник може обґрунтувати цю потребу.

Для кого?

Участь у грантовій програмі можуть брати українці, які мають проривні ідеї і можуть мислити поза рамками, є талановитими і нестандартними, мають нетривіальний унікальний хід думок і яскравий розум.

Для креативних підприємців та підприємиць, які мають свою організацію або ні. Підтримуються як фізичні особи-підприємці так і фізичні особи, які залишилися працювати в Україні. Грантову підтримку може отримати тільки 1 особа, творчі тандеми та колективи можуть брати участь індивідуально. Впродовж дії програми підтримка надається тільки один раз.

Дедлайн: конкурс відкритий постійно до вичерпання загального бюджету програми.

Детальна інформація за посиланнямhttps://mkip.gov.ua/news/8417.html

 

Грантові програми єРобота «Своя справа»

Грантові програми єРобота – це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

Мета: активізація підприємницької діяльності та стимулювання робочих місць

Сума гранту: до 250 000 гривень

Для кого?

Програма розрахована на усіх, хто хоче почати чи розвивати свій малий або мікробізнес. Від підприємств для пошиття одягу, СТО, хімчисток до кав’ярень, пекарень, перукарень тощо. Кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, сплату оренди, послуги маркетингу та реклами, комерційної концесії, лізингу. Отримувач гранту зобов’язаний створити щонайменше одне робоче місце.

Дедлайн: 19 листопада 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://erobota.diia.gov.ua/#about

Пов'язані гранти: 

- Грант на теплицю: https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu

- Грант на сад: https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad

- Грант на переробне підприємство: https://diia.gov.ua/services/grant-na-pererobne-pidpriyemstvo

- Грант для ветеранів та другого з подружжя на старт чи розвиток бізнесу: 

https://business.diia.gov.ua/cases/granti/erobota-urad-zapuskae-granti-dla-veteraniv-na-start-ci-rozvitok-biznesu

- Компенсація за працевлаштування ВПО: https://diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-vpo

 

Mercy Corps надає фінансову допомогу малим та середнім фермерським підприємствам для подолання наслідків війни у сільському господарстві

Mercy Corps – це глобальна команда гуманітаріїв, які працюють разом на передовій найбільших криз сучасності, створюючи майбутнє можливостей задля суспільного процвітання.

Мета: зменшити негативні наслідки війни для фермерських підприємств та розвиток сільського господарства.

Сума гранту: середній розмір фінансової допомоги складає 40 000 доларів США

Для кого?

Малі та середні фермерські підприємства, які знаходяться в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях та залучають (або планують залучити) сільські домогосподарства або дрібних фермерів до своєї бізнес-моделі.

Дедлайн: 31 грудня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://uerp.mercycorps.org/page/roZKmgpk

 

Mercy Corps надає фінансову допомогу для відновлення втраченої через війну дрібної фермерської діяльності

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну/фермерську діяльність.

Мета: зменшити негативні наслідки війни для фермерських підприємств та розвиток сільського господарства.

Сума гранту: середній розмір фінансової допомоги складає 1500 доларів США

Для кого?

Дрібні фермери та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцевих дрібних фермерів, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

Дедлайн: 31 грудня 2023 року

Детальна інформація за посиланням: https://uerp.mercycorps.org/page/BqprODYK

 

Грантова підтримка консалтингових проєктів від Європейського банку реконструкції та розвитку

Грантова підтримка консалтингових проєктів, що впроваджуються зовнішніми консультантами, супроводжуються ЄБРР та фінансуються донорами, спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, які потребують професійних знань і досвіду для зростання й забезпечення конкурентоспроможності. Вона передбачає залучення досвідчених консультантів задля виявлення потреб та подальшого розвитку бізнесу.

Мета: Європейський банк реконструкції та розвитку має на меті сприяти збільшенню кількості робочих місць, підвищенню загального рівня кваліфікації співробітників, нарощенню виробничих потужностей, тощо.

Сума гранту: програма передбачає компенсацію 85% проєкту

Для кого?

Грантова підтримка передбачається для підприємців, які:

- більше двох років на ринку

- понад 50% компанії належать громадянам України

- штат компанії складає від 10 до 500 співробітників

- мають гарну ділову репутацію

- мають потребу в залученні консультанта

Дедлайн: постійно триваюча програма

Детальна інформація за посиланням: 

https://www.merezha.ua/grants/ebrd-asb?fbclid=IwAR2mk1hKHvWAm58tzVUmizfdLr5viJTKfp0HNJrXf5HFL05nNPrkbpZoL_4

 

НАВЧАННЯ

Проєкт підтримки малих та середніх ІТ-компаній ІТ Cluster in the Cloud

Kharkiv IT Cluster за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає новий проєкт IT Cluster in the Cloud для масштабування підтримки малих та середніх ІТ-компаній, які під час війни змушені розташовуватися у різних куточках країни і світу.  Учасники проєкту матимуть доступ до кластерних сервісів, підтримки, обміну клієнтів чи вільних співробітників (щоб запобігти звільненню тимчасово незалучених фахівців).

Мета проєкту полягає в масштабуванні підтримки малих та середніх ІТ-компаній, фахівці яких вимушено розмістились по всій Україні та світу, залишаючи своє серце у рідних містах.

Для кого? Доступ до всіх активностей проєкту будуть мати як дійсні учасники Kharkiv IT Cluster, так і представники малих та середніх ІТ-компаній, які ще не є членами спільноти. Особливе місце у проєкті приділяється ролі жінок в українському ІТ.

Учасники отримають:

  • юридичну та інформаційну підтримку
  • можливість залучити нових клієнтів та збільшити обсяги продажу
  • долучайтеся до нетворкінгу в галузях HR, Sales та PR/Marketin

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://it-kharkiv.com/projects/it-cluster-in-the-cloud/

 

Освітній курс для підприємців "Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок"

Google запускає в Україні освітній курс «Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок» в межах довгострокової програми підтримки малого та середнього бізнесу, що виробляє свої товари та послуги в Україні та зацікавлений у виході на нові ринки. Google Україна реалізує цю програму за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту Дія.Бізнес, Спілки Українських підприємців. 

Учасники курсу дізнаються, як сформувати дорожню мапу виходу вашого бізнесу на новий ринок; використовувати інструменти Google для експорту; знайти в Україні досвідчених партнерів для побудови операцій за кордоном, почати швидке масштабування власного бізнесу тощо.

Під час проходження курсу учасники отримають:

  • нові знання щодо роботи на міжнародних ринках
  • доступ до інструментів для розвитку бізнесу
  • можливість знайти досвідчених партнерів для розширення глобального впливу
  • отримати бонус на рекламу у розмірі 10 000 грн

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://rsvp.withgoogle.com/events/ua-export-smb-recovery-program-launch/home

 

Безкоштовний онлайн-курс з ІТ-підприємництва "FeMade" від ГО "Еволв"

Курс FeMade створено командою Громадської Організації "Еволв" за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Головною метою організації є розвиток стартап-підприємництва в Україні. За час свого існування "Еволв" було проведено безліч освітніх заходів у співпраці з міжнародними організаціями та донорами.

Для кого?

  • Для початківців (для жінок, які мріють про власний бізнес у сфері IT, але не знають із чого почати)

  • Для світчерів (для жінок, які хочуть змінити свою поточну сферу діяльності на IT і оволодіти новими знаннями та навичками в галузі проджект менеджменту)

  • Для кожної (для жінок, які не бояться змінювати світ навколо себе на краще)

Дедлайн: реєстрація вільна, курс триває

Детальна інформація за посиланням: https://femade.org.ua/#rec388012291

 

 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!