Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
21 грудня 2010 р.

Фізкультура і спорт

Фізична культура та неолімпійські види спорту

 

І. Розвиток фізичної культури та неолімпійських видів спорту

Протягом 2020 року Чернігівською міською радою її виконавчим комітетом,  управліннями  та відділами міської ради, міськими спортивними організаціями проводилась робота з реалізації основних напрямків розвитку фізичної культури і спорту  передбачених планом Програми економічного та соціального розвитку міста Чернігова на 2020 рік  основним завданням якої було і є збереження мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підвищення ефективності їхньої роботи, зміцнення  матеріально-спортивної бази, забезпечення необхідним обладнанням та інвентарем, оновлення діючих та будівництво нових спортивних споруд, залучення всіх верств населення до систематичних занять фізичною культурою і спортом та здорового способу життя, підготовка спортивного резерву, підтримка спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та ветеранів спорту.

З метою оптимізації структури позашкільних навчальних закладів  Чернігівською міською радою було прийнято рішення № 53/VII-21 від 30.04.2020 «Про реорганізацію комунального позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1» Чернігівської міської ради Чернігівської області» відповідно до якого КДЮСШ №1 шляхом злиття була приєднана до КДЮСШ №2 Чернігівської міської ради. Також з метою упорядкування  будівель комунальної власності міста, які використовуються закладами та організаціями спортивної направленості  рішеннями виконавчого комітету міської ради № 218 від 04.06.2020 та №577 від 10.12.2020 будівлі по вул. Захисників України, 3б, вул. Ціолковського, 8, вул. 1-ша Набережна, 41 були передані  з оперативного управління управління освіти в оперативне управління КДЮСШ №2 та рішенням виконкому міської ради № 333 від 20.08.2020 приміщення пристосоване для занять єдиноборствами було закріплено на правах оперативного управління за ДЮСШ «Фортуна» міської ради.

Популярними як і у минулому році серед учнівської та студентської молоді міста є «Олімпійські уроки», «Олімпійській день», «Олімпійське лелеченя», проект «Olympic Lab» та інші заходи.  Разом з управлінням освіти, відділенням Національного олімпійського комітету в області такі заходи були проведені у загальноосвітніх закладах міста №№ 3, 7, 30, 34, СДЮШОР з футболу «Десна», ВПУ №15, обласна ДЮСШ та інших. До їх організації долучилися провідні спортсмени-олімпійці (чемпіони, призери та учасники Олімпійських ігор, Чемпіонатів світу і Європи, Всесвітніх змагань з не олімпійських видів спорту), тренери, керівники закладів,  викладачі та студенти. Під час заходів  разом з олімпійцями, як і раніше, поповнювались шкільні бібліотеки олімпійською літературою.

У читальному залі бібліотеки ім. В. Короленка відбулась презентація п`ятого випуску книги В. Берегового «Спортивне сузір`я Чернігівщини».

Укладені угоди про співпрацю зі спортивними товариствами, федераціями, організаціями, приватними підприємцями дає змогу покращити координацію  фізкультурно-оздоровчої роботи  в місті, проводити більше спільних заходів. Укладено договір Управління у справах сім`ї, молоді та спорту міської ради з відокремленим підрозділом «Чернігівський обласний осередок  ГО «Всеукраїнської союз таєквон-до», керівник підрозділу Іваненко В. М.

З метою підготовки спортсменів до змагань з неолімпійських видів спорту для членів збірних команд міста проведено 7 навчально-тренувальних зборів  і  32 змагання.

Цікаво і масово в умовах карантинних заходів в місті пройшли: напівмарафон «Нова пошта Чернігів» у новому форматі JustRun (480 уч.), забіг пам`яті «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» (256 уч.). Вперше в місті на майданчиках новозбудованого скет-парку були проведені відкриті міські змагання з велосипедного спорту ВМХ «content», на самокатах, скейтах (120 уч.).

Протягом звітного року  Наталія Смаль стала срібною призеркою чемпіонату світу з боротьби самбо.

З метою соціального захисту спортсменів і тренерів міста у 2020 році була продовжена виплата грошових винагород.  Міським головою Чернігова в урочистій обстановці всі спортсмени і тренери отримали за рахунок бюджету міста  грошові винагороди, а також  виплачені 4 стипендії молодим спортсменам міста по 300,00 грн. кожному.

До складу збірних команд України 2020 року з неолімпійських видів спорту входило: основного складу - 37 чол., кандидатів - 20, резерв - 9 спортсменів міста.

«Кандидат у майстри спорту України» - 8 чол.

Забезпечується участь футбольної команди ветеранів "Десна" в міських, обласних, міжнародних змаганнях та турнірах, у тому числі і серед команд міст-партнерів, проведена ХІV відкрита спартакіада з велоспорту серед ветеранів, присвячена  Дню  незалежності України.

Розвитком неолімпійських видів спорту в місті, крім ДЮСШ займаються спортивні клуби, переважна більшість з яких культивують єдиноборства.  

Серед всіх клубів найбільш ефективно проводять цю роботи спортивні клуби: "Рукопашний бій" та "Октант" представники яких представляють місто та область на всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

Укладання угод про співпрацю дає змогу з кожним роком покращувати проведення  фізкультурно-спортивної діяльності в місті та залучати позабюджетні кошти на проведення  заходів.  Протягом року управлінням у справах сім`ї, молоді та спорту проводилась робота щодо укладання нових договорів про співпрацю.

 

ІІ. Розвиток олімпійських видів спорту

 

З метою підготовки спортсменів до змагань з олімпійських видів спорту  проведено 39 навчально-тренувальних зборів, 40 змагань.

Зимовий спортивний сезон 2019/2020 року чернігівські спортсмени розпочали з участі у ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх, які проходили з 9 по 21 січня у Лозанні (Швейцарія). Чернігівщину у цих Іграх представляли чотири спортсмени: Марк Козак, Ганна Скрипко, Олександр Лісогор і Володимир Аксюта.  

4 нагороди на етапах кубка світу з біатлону і лижних гонок серед спортсменів паралімпійців здобув Ігор Рептюх.

Учасниками Чемпіонату світу з біатлону були: Артем Прима, Сергій Семенов і Руслан Ткаленко.

На Чемпіонаті Європи з біатлону Руслан Ткаленко здобув 3 місце, а Артем Прима став першим у змішаній естафеті.

За фінансової підтримки з міського бюджету спортивні клуби з  волейболу "Буревісник-ШВСМ" (чоловічий),  "Педуніверситет-ШВСМ" (жіночий) грою у Чемпіонатах країни продовжують представляти місто та область на Всеукраїнському рівні. Чернігівські чоловіча і жіноча волейбольні команда  посіли 7 (чол.) і 8 (жін.) у волейбольній Суперлізі України сезону 2019/2020 років. Після п`яти років перерви чоловіча команда зіграла у «Фіналі чотирьох» національного Кубку.

У Чемпіонаті України сезону 2019/2020 років серед команд УПЛ чернігівська «Десна» посіла 4 місце, що дало можливість команді взяти участь у 3-му раунді Ліги Європи. У розіграші Кубку України деснянці дійшли до ¼  фіналу.

Команда  БК «Чернігів-ШВСМ» представляє Чернігівську область у першій лізі національного Чемпіонату. 

Олена Костевич у  2020 році стала переможницею в особистому заліку та у змішаній команді на міжнародному турнірі Cup 2020 (м. Мюнхен)  з кульової стрільби.

У 2020 до своїх нагород Галина Авраменко додала іще дві золоті і дві срібні нагороди  Чемпіонату Європи.

Наші велосипедисти Андрій Пономар та Денис Хотульов  були учасниками чемпіонату Європи та чемпіонату світу серед юніорів.

У складі збірної команди України вихованка ДЮСШ «Атлет» Раїса Піскун стала бронзовою призеркою Чемпіонату Європи з боксу серед молоді.

На даний період до складу збірних команд України з олімпійських видів спорту входить: основного складу - 25 чол., кандидатів - 23 , резерв - 24 спортсмен міста. 

Підготовлено: «Майстер спорту України міжнародного класу» - 1 чол.

«Майстер спорту України»   - 5 чол.,

"Кандидат у майстри спорту України" – 42 чол.

З метою соціального захисту спортсменів і тренерів міста у минулому  році була продовжена виплата грошових винагород. Міським головою Чернігова в урочистій обстановці вручені винагороди  спортсменам і їхнім тренерам з олімпійських  видів спорту та спортсменам з фізичними вадами, а також 31 стипендію по 500,00 грн.

Протягом року на базі держаного центру Олімпійської підготовки біатлоністів проведено 8 навчально-тренувальних зборів. 

Продовжує свою роботу Олімпійський навчально-спортивний центр "Чернігів" та база Олімпійської підготовки з лижного спорту. Протягом звітного року на базах проведено 14 навчально-тренувальних зборів для збірних команд України з важкої атлетики, біатлону, лижних перегонів серед спортсменів з інвалідністю, 13 Всеукраїнських змагань та 2 змагання міського рівня. 

 

ІІІ. Розвиток  спортивної  інфраструктури

 

З метою реалізації  міської Програм розвитку фізичної культури і спорту протягом 2020 року  продовжувались заходи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту  спортивних споруд.

За участі Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта після проведення реконструкції відкрито арену спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу "Юність".  Спортивний комплекс становить: стандартне футбольне поле зі штучною травою, легкоатлетичне ядро (8 доріжок 400 м і сектори зі штучним покриттям), трибуни на 3000 посадкових місць, два ігрові майданчики зі штучним газоном, тренажерне містечко, майданчик для cross-fit. За програмою Президента українські «магніти» включають в себе побудову музеїв, присвячених сучасним видатним спортсменам. Чернігівський об’єкт не став виключенням. Тут облаштовано музей історії місцевого футболу з окремою експозицією, присвяченою вихованцю ДЮСШ "Юність" українському футболісту, гравцю національної збірної та англійського футбольного клубу "Вест Гем" Андрію Ярмоленку.

 За останні місяці 2020 року було проведено оновлення бази «Чернігів-Арена». Була проведена заміна воріт на головному футбольному полі на професійні виготовлені зі спеціального матеріалу, відкрито кафе, квиткова каса, магазин клубної атрибутики, туалети, у тому числі і для інвалідів, розширена головна трибуна з додаванням окремої зони для представників преси. На другому ярусі трибуни створена ложа для VIP – гостей. Тренерські лавки видалені на необхідну відстань, для правильної організації технічної зони. Встановлена гостьова трибуна для уболівальників приїжджих команд. Встановлені флагштоки для прапорів організаторів змагань.  Збільшено огорожу стадіону, сформована зона для комфортного входу уболівальників, організовані додаткові проходи.

У стадії завершення будівництво багатофункціонального майданчика за адресою: вул. Захисників України, 3б, проводиться підготовка проектної документації щодо будівництва «Палацу спорту». У вересні минулого року  після капітального ремонту урочисто відкрито приміщення клубу спортивної направленості  «Десна» в якому для дітей проводяться тренування з футболу, вільної боротьби, настільного тенісу та заняття спрямовані на підвищення загальної фізичної підготовки.  Також у клубі працює  група відділення боксу ДЮСШ «Атлет» міської ради. Крім безпосередньо капітального ремонту приміщення, було придбане нове обладнання для занять боксом, боротьбою, фітнесом та важкою атлетикою. Покращення стану приміщень та матеріально-технічної бази клубів за місцем проживання спортивної направленості сприяє створенню  умов для організації безкоштовного змістовного дозвілля дітей та молоді за місцем проживання.

Продовжуються роботи з реконструкції спортивних майданчиків у закладах освіти та за місцем проживання громадян з укладанням штучного покриття. Протягом 2020 року збудовані та реконструйовані майданчики у ЗНЗ №№ 1, 3, 21, 25,  ліцеїв №№ 15 і 22, на водно-лижній базі «Енергетик», за місцем проживання по вул. Самоквасова,15, вул. 1-го Травня, 191 та майданчики скейт-парку.

У 2020 році після реконструкції та капітального ремонту відкрито приміщення КДЮСШ №2 по вул. Попудренка,29 та плавальний басейн ЗНЗ №19. Розпочата реконструкція плавального басейну колегіуму №11.

Незавершеним залишається введення в експлуатацію ФОКу "Домобудівник", плавального басейну з спортивно-оздоровчим комплексом по вул. Савчука, 7д,  ремонт та добудова легкоатлетичного манежу  ДП "Олімпійський навчально-спортивний центр "Чернігів".    

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!