Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
21 грудня 2010 р.

Фізкультура і спорт

Cтан і розвиток фізичної культури та спорту за основними напрямками діяльності

у Чернігові за 2022 рік

Російське військове вторгнення на територію України, оголошення військового стану, бойові дії, руйнування, масштабні пошкодження інфраструктури фізкультурно-спортивної сфери негативно вплинуло на розвиток фізичної культури та спорту в м. Чернігові.

Під час активних бойових дій у Чернігові, березень-квітень 2022 року, фізкультурно-спортивні установи та організації зупинили свою роботу, навчально-тренувальна та спортивна робота не проводилась. З травня по червень основна увага приділялась визначенню наслідків спричинених руйнувань та пошкоджень спортивної бази, спортивного обладнання та інвентарю.

Поступовий вихід із простою спортивних шкіл міста та відновлення навчально-тренувальних занять розпочалось з 1 червня 2022 року. До навчально-тренувальних занять приступили 35 тренерів-викладачів та 602 (25% від загальної чисельності) учня дитячо-юнацьких спортивних шкіл в 70 навчальних групах з легкої атлетики, велоспорту, гімнастики художньої, стрільби з лука, кікбоксингу ІСКА, боротьби самбо, дзюдо, веслування на байдарках і каное, футболу, важкої атлетики, боротьби вільної, шахів дитячо-юнацьких спортивних шкіл «Десна», «Фортуна», «Україна», «Атлет», «Чернігів», «Авангард», КДЮСШ №2. Процес відновлення навчально-тренувальних занять завершився в серпні, а з 1 вересня в спортивних школах розпочався новий 2022-2023 навчальний рік. Формування навчальних груп, встановлення годинного навантаження тренерів-викладачів завершилось до 1 жовтня.

Враховуючи ситуацію в місті, канікулярний період, вимоги Міністерства освіти і науки України, Кабінету Міністрів України, рішень Чернігівської обласної військової адміністрації, системна фізкультурно-оздоровча робота за місцем навчання практично не проводилась. В таких умовах, використовуючи неушкоджені спортивні майданчики в мікрорайонах міста, паркові зони, основним виконавцем фізкультурно-оздоровчих заходів став міський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх".

За цей час було організовані та проведені:

 • малі Олімпійські ігри;
 • олімпійській день;
 • олімпійський урок;
 • ігри нашого двору;
 • команда з вулиці;
 • баскетбольний марафон пам’яті А.І.Березюка;
 • баскетбольний меморіал пам’яті Дмитра Чабанюка;
 • легкоатлетичні пробіги:  «Біжу за Героїв України», «Біжу за Азовсталь»пам’яті захисників Маріуполя;
 • велопробіги, приурочені Захисникам Вітчизни: «Рухайся до перемоги», пам’яті А.І.Остапенка.

ЧМЦФЗН «Спорт для всіх» відгукнувся на прохання територіальних громад Чернігівського району і надав практичну допомогу у проведені Малих Олімпійських ігор в населенних пунктах Куликівка, Лукашівка, Ягідне, Ст. Білоус, Киїнка, смт. Гончарівське, Михайло-Коцюбинське, які найбільше постраждали від навали окупантів.

Не дивлячись на обмеження воєнного стану, центру вдалося провести різні конкурси з екстримальних видів спорту, «Веселі старти», серію змагань із шахів серед ветеранів, відкриті міські шахові турніри «Золота Осінь-2022»,«Зимова казка-2022» серед дітей різних розрядів та вікових  груп, на базі КДЮСШ№2 Чернігівської міської ради.

Благодійний турнір з міні-футболу на майданчику по вул. Самострова став успішним завдяки активній підтримці волонтерів, особисто Ярослава Ячного та асоціації футболу області. Шахові турніри, 7–етапів  Кубку Федерацій з активних шахів, традиційні змагання з баскетболу та стрітболу, були проведені завдяки співпраці з федераціями даних видів спорту.

Традиційно центр спільно зі спортивними школами, федераціями, центром «Інваспорт» провели заходи в рамках програми «Ти зможеш, якщо я зміг» серед дітей спеціалізованих навчальних закладів.

Всього в поточному році ЧМЦФЗН «Спорт для всіх» разом з державними, громадськими організаціями, спонсорами  провели 55 заходів, до участі в яких залучено  біля 4 тисяч чоловік різного віку та статі. До їх проведення долучилися провідні спортсмени-олімпійці, тренери, керівники закладів, викладачі ВУЗів, студенти.

Разом з тим, не вдалося провести в повному обсязі традиційні для центру конкурси: «Мама, тато, я – спортивна сім’я!», довести до логічного завершення змагання «Олімпійське лелеченя«», Дні здоров’я в місцях масового відпочинку населення. На заваді стали обмеження, продиктовані воєнним станом.

Заходи протягом року висвітлювалися телекомпаніями: «Новий Чернігів», «Дитинець», «Суспільне: Чернігів»; на офіційному сайті міської ради та відділення НОК України в Чернігівській області та інших.

Регулярно всі анонси, положення, додатки, звіти, протоколи та фотографії проведення заходів центру відображаються на сторінці ЧМЦФЗН «Спорт для всіх» у мережі Фейсбук (facebook.com/cnsdv).

Окрім зазначеного, надавалася конкретна допомога громадським спортивним формуванням у розвитку ігрових та нетрадиційних видів спорту, співпраці зі спеціалізованими навчальними закладами.

Слід зазначити, що міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» неодноразово брав участь у заходах, організованих за програмою Всеукраїнського та обласного центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» .

Згідно з договорами з Національним університетом «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка та Національним університетом «Чернігівська політехніка» студенти спеціалізованих факультетів цих закладів мають змогу проходити практику спортивно-масової роботи на базі центру. В жовтні 2022 року, разом із викладачами факультету фізичного виховання університету, були проведені масові змагання «Козацькі забави» серед студентів І курсу факультету фізичного виховання, в яких брали участь понад 60 учасників.

З метою залучення до активного способу життя мешканців міста Чернігова, розвитку спорту ветеранів були проведені відкритий чемпіонат міста з гирьового спорту та відкритий чемпіонат міста з футболу серед команд ветеранів. Протягом року футбольний клуб «Ветеран-Десна-Чернігів» провів показові товариські матчі в населених пунктах Чернігівської області: м. Городня, м. Борзна, м. Бахмач, смт. Журавка, а також взяв участь у змаганнях Кубку області серед команд ветеранів віком старше 50 років та 35 років. Ветерани легкої атлетики неодноразово брали участь у масових легкоатлетичних змаганнях.

Восени відновили регулярні навчально-тренувальні заняття спортивні клуби міста, які культивують неолімпійські види спорту: панкратіону – СК «Рукопашний бій»; рукопашного бою – СК «Октант»; боротьби самбо – СК «Північ»; кіокушинкай карате – міська федерація.

Кращі досягнення

На Всеукраїнських змаганнях з рукопашного бою:

Чемпіонат України (дорослі):

 • Дегтяр Володимир – 1 місце (легкий контакт), 1 місце (дозований контакт);
 • Божко Іван – 1 місце (легкий контакт);
 • Горох Каріна – 2 місце (легкий контакт);
 • Авдієвський Олександр – 3 місце (легкий контакт);
 • Мариничев Владислав - 3 місце (легкий контакт).

Кубок України (дорослі):

 • Дегтяр Володимир – 1 місце (легкий контакт);
 • Божко Іван – 1 місце (легкий контакт);
 • Горох Каріна – 3 місце (легкий контакт);
 • Авдієвський Олександр – 3 місце (легкий контакт).

Чемпіонат України (юніори):

 • Тихий Владислав – 1 місце (легкий контакт);
 • Дегтяр Володимир – 1 місце (легкий контакт);
 • Горох Каріна – 1 місце (легкий контакт);
 • Зенайлов Ніхат – 2 місце (легкий контакт);
 • Авдієвський Олександр – 2 місце (легкий контакт); Божко Іван – 2 місце (легкий контакт).

Чемпіонат України (юнаки):

 • 1 місце – Гнап Сергій, Мурай Нікіта, Скрипка Анатолій, Разумний Дмитро, Аніщенко Олекандр, Крюков Тимур, Роговець Софія.
 • 2 місце - Кутуков Лев, Колотурська Анна,  Тригубенко Ігор.
 • 3 місце – Суховерхов Іван, Дудка  Олександр.

На чемпіонаті світу з кікбоксингу ІСКА, який проходив в м. Кемер (Туреччина) з 30 жовтня по 6 листопада:

 • 1 місце – Роман Власенко, Роман Луданик, Максим Лисиця.
 • 2 місце – Сергій Кужельний та Іван Романов (юнаки).

Протягом 2022 року спортсмени міста викликались до складу збірних команд України для підготовки та участі в Міжнародних змаганнях, в ході яких були показані наступні результати:

Літні Дефлімпійські ігри (2021) 2022, що проходили в м. Кашіас-ду-сул (Бразілія) з 1 по 15 травня:

 • Олексій Коломієць (плавання) – 1, 2 місце;
 • Владислав Адамович (плавання) – 1 місце;
 • Інна Афонченко (стрільба кульова) – 1 місце.

Зимові Паралімпійські ігри, що проходили в м. Пекін (Китай) з 4 по 13 березня:

 • Дмитро Суярко – 1 місце.

Чемпіонат Європи серед юніорів зі стрільби з лука в приміщенні, що проходив в м. Лашко (Словенія) з 14 по 19 лютого:

 • Олександр Криворучко – 1 та 3 місце.

Чемпіонат світу з важкої атлетики серед юніорів до 20 років, що проходив в м. Геракліон (Греція) з 2 по 10 травня:

 • Микита Рубановський – 3 місце (ривок та поштовх).

Чемпіонат Європи з важкої атлетики серед юніорів до 20 років, що проходив в м. Дуррес (Албанія) з 16 по 26 жовтня:

 • Микита Рубановський – 1 місце.

Чемпіонат світу зі стрільби кульової по рухомій цілі, що проходив в м. Шатору (Франція) з 1 по 9 серпня:

 • Галина Авраменко – 1 та 2 місце.

Чемпіонат світу зі стрільби кульової, що проходив в м. Каїр (Єгіпет) з 15 по 25 жовтня:

 • Олена Костевич – 3 місце.

До складу збірних команд України з олімпійських видів спорту входить: основного складу – 26 чол., кандидатів – 20 чол., резерв - 32 спортсмена міста. 

До складу збірних команд України з неолімпійських видів спорту входить: основного складу - 26 чол., кандидатів – 12 чол., резерв - 10 спортсменів міста.

Календарний план спортивно-масових заходів з неолімпійських видів спорту на 2023 рік
2 жовтня 2023 р.
Календарний план спортивно-масових заходів з олімпійських видів спорту на 2023 рік
2 жовтня 2023 р.
Спортивні школи Чернігова - 2023
2 жовтня 2023 р.
Календарний план спортивно-масових заходів з неолімпійських видів спорту на 2020 рік
26 січня 2021 р.
Календарний план спортивно-масових заходів з неолімпійських видів спорту на 2021 рік
26 січня 2021 р.
Календарний план спортивно-масових заходів з олімпійських видів спорту на 2020 рік
26 січня 2021 р.
Календарний план спортивно-масових заходів з олімпійських видів спорту на 2021 рік
26 січня 2021 р.
Звіт за 2020 рік
26 січня 2021 р.
Спортивні школи Чернігова
26 січня 2021 р.
Звіт за 2019 рік
27 січня 2020 р.
Календарний план спортивно-масових заходів з неолімпійських видів спорту на 2019 рік
12 лютого 2019 р.
Календарний план спортивно-масових заходів з олімпійських видів спорту на 2019 рік
12 лютого 2019 р.

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!