Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 жовтня 2021 р.

У Чернігові найближчим часом з’явиться ще одна медична киснева станція

+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав доручення перерозподілити наявні на кінець року кошти, орієнтовно 5 млн грн, з метою придбання ще однієї кисневої станції для лікарні, яка прийматиме хворих на коронавірусну інфекцію. Це дасть можливість забезпечити медичним киснем додатково ще 130 ліжок. Таким чином, у міських лікарнях загалом буде 385 ліжок, під’єднаних до кисню. За його словами, така необхідність виникла через чітку тенденцію до збільшення кількості хворих з важким перебігом COVID-19, що значно швидше наростає, ніж минулого року.

Про це було сказано на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 12 жовтня.

- Тим хворим, які лікуються вдома, мають нетяжкі симптоми, але потребують незначної кисневої підтримки, будуть надаватися кисневі концентратори додому для тимчасового використання, яких у наявності наразі 110 одиниць. Треба розуміти, що потужність і технічні характеристики їх недостатні для використання при лікуванні хворих з важким перебігом. Тому місту й необхідна ще одна киснева станція. Я думаю, що тоді ми зможемо впоратися з викликами, які будуть цього року, - зазначив міський голова.

Генеральний директор міської лікарні №2 Владислав Кухар доповів, що наразі робиться все можливе для того, щоб пришвидшити виконання цього розпорядження.

У Чернігові за останній тиждень захворіло 639 осіб, з них 168 були госпіталізовані до ковідних відділень міських лікарень, одужало – 208, виписано 69 осіб. На жаль, кількість померлих від COVID-19 за тиждень – 18 осіб.

У лікарнях міста наразі перебуває 239 пацієнтів, з них 151 особа потребує кисневої терапії, на апаратах-ШВЛ знаходиться 11 хворих. Кисневої підтримки потребують майже 70% пацієнтів від загальної кількості госпіталізованих. Лише 17 пацієнтів з числа цих госпіталізованих мають щеплення проти COVID-19.

Загалом по місту наразі першою дозою вакциновано 60955 осіб, повністю вакциновані 48119 людей.

Міський голова вкотре наголосив, що необхідно пришвидшити проведення масової вакцинації, зокрема, працівників структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради. Крім того, він звернувся до всіх керівників установ, закладів та підприємств усіх форм власності, які працюють у місті, з проханням відповідально поставитися до масової вакцинації, оскільки це єдине, що може вберегти від значного поширення коронавірусної інфекції. Враховувати також треба те, що у міста дуже мало лікарів саме цієї спеціалізації.

- Давайте проводити роз’яснювальну роботу, щоб у нас мінімум 70-75% було вакцинованих працівників. Це фактично той рівень, де мінімальні ризики значного поширення цього вірусу. Найменше, що ми можемо зробити - це миття рук, дистанція, захисні маски та вакцинація. Наразі у лікарнях зайняті 239 ліжок пацієнтами з важкою симптоматикою. Якщо ця цифра буде 350, ми дивитимемося динаміку, стан перебігу хвороби, темпи зростання - і тоді на місцевому рівні будемо визначатися щодо тотального локдауну, коли буде зупинене все. Це будуть вимушені наші дії. Загальний ліжковий фонд – 530, який ми не зможемо забезпечити людським ресурсом, тобто якісним лікуванням. З лікарями у міста – найбільша проблема. Крім того, лікарі - живі люди, їм теж потрібно відпочивати, - зазначив міський голова.

Раніше на цю тему: Киснева станція та власна ПЛР-лабораторія з’явилися в чернігівській лікарні №3

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!