Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
23 вересня 2021 р.

Владислав Атрошенко: Зробити все, щоб Чернігів став кращим в Україні!

- Ми маємо зробити все, що в наших силах, щоб Чернігів став кращим в Україні. Це буде найкращим свідченням нашої любові і поваги до рідного міста! – з таким закликом і завданням чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до підлеглих 21 вересня на щотижневій розширеній нараді, коли обговорювалися результати Сьомого всеукраїнського муніципального опитування.

Очевидно, що таке завдання є дуже складним. Проте, наше місто, як засвідчив цей рейтинг, підвищує свою комфортність і привабливість для містян вже шість років поспіль. І показує найкращу серед обласних центрів України динаміку росту за час муніципального дослідження. Тож «складно» - не значить «неможливо».

Дані  муніципального опитування вкотре підтвердили, що чернігівці підтримують такий курс. 74% опитаних у цьому дослідженні чернігівців відповіли, що оцінюють напрямок розвитку свого міста позитивно. Це високий результат, третій в Україні (більше на 1% - тільки у Хмельницького, а на долі відсотка – у Вінниці).

Також мешканці нашого міста схвалюють діяльність місцевої влади. За цим критерієм Чернігів і чернігівці – на другому місці в Україні.

Зокрема, діяльність своєї міської ради цілком схвалюють 22% опитаних чернігівців і «швидше схвалюють» - ще 53%. Тобто загалом вона заслужила 75% підтримки, що є п’ятим результатом в Україні. Негативних оцінок «швидше не схвалюю» і «зовсім не схвалюю» при цьому лише 14%, а ще 11% опитаних не змогли дати відповіді.

Діяльність міського голови Чернігова в цьому році схвалили ще більше містян, 84% опитаних. При цьому аж 33% відповіли, що схвалюють її цілком, і ще 51% - «швидше схвалюють». При цьому відповідей «не схвалюю» - стільки ж (11%), як у мера Івано-Франківська, який є лідером цього рейтингу з цілковитою підтримкою містян у 50%. І ще 5% чернігівців щодо схвалення або не схвалення діяльності свого мера не змогли визначитися.

Порівняння даних Муніципального опитування з результатом обраного міського голови у І турі місцевих виборів (за даними ЦВК) свідчить про те, що підтримка чернігівцями свого мера за цей рік тільки зросла.

До речі, в середньому по Україні такі схвалення і підтримку своїх мешканців змогли заслужити далеко не всі міста. Середній по всіх 24-х досліджених містах України рівень цієї підтримки - лише 47% (див. у правій частині слайду 1).  Тобто вважають, що справи у їх містах, в цілому, йдуть у правильному напрямку – менше половини опитаних.

Можна сказати що Чернігів, навіть маючи багато своїх об’єктивних труднощів, розвивається в правильному напрямку – що підтвердила висока оцінка чернігівців.

- Попри будь-які виклики, наша задача, щоб місто Чернігів на наступний рік було першим в Україні. Історично величезні кошти вливалися у Вінницю - сьогодні є переваги у них. І я допускаю, що ми можемо бути другими після Вінниці. У нас теоретично на сьогоднішній день є можливості позмагатися з Франківськом, Хмельницьким, Луцьком. Бути другими, а по окремим пунктам, там де можемо - то й першими. Розумію, що колосальні державні гроші вливаються в різні області, крім Чернігівської. Важко в цьому питанні нам змагатися, коли іншим — мільярди, а нам — нуль. Але, разом з тим, все що в наших силах - ми повинні робити. Це буде найкращим свідченням нашої пам’яті і поваги до наших дідів-прадідів, і до нашого міста в цілому, - так окреслив міський голова Чернігова завдання на найближче майбутнє для себе, своєї команди і нашого міста вцілому.

 

***

Докладне знайомство з результатами Сьомого всеукраїнського муніципального опитування щодо інших сфер життя міст ми продовжимо на сайті Чернігівської міської ради в наступних публікаціях. Перший з цих матеріалів – про оцінку чернігівцями в цьому дослідженні якості основних муніципальних послуг – можна знайти в рубриці «Новини».

Повністю це дослідження викладене на сайті Міжнародного республіканського інституту.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!