Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
18 серпня 2021 р.

Спливає річний термін для приведення фасадів і вивісок у центрі Чернігова до вимог дизайн-коду


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

З другого вересня у Чернігові стає обов'язковим дотримання дизайн-коду щодо фасадів і вивісок у центральній частині міста. 17 серпня про це підприємцям нагадав секретар міської ради Олександр Ломако, виступивши на розширеній щотижневій нараді в Чернігівській міській раді.

- 2 вересня 2020 року на виконавчому комітеті Чернігівської міської ради ми ухвалили концепцію з оформлення зовнішніх фасадів будинків та вивісок. Попередньо ця концепція проходила громадське обговорення і регуляторну процедуру. На прохання підприємців ми дали один рік на те, щоб замінити у пріоритетній зоні міста, а саме на вул. Рокоссовського та у центральній частині Чернігова, різноформатні та різнокольорові вивіски на уніфіковані, які ми затвердили на виконкомі. Всі вимоги до вивісок були заздалегідь прописані та наведені конкретні приклади допустимих і недопустимих вивісок. Стандарти по розміру, кольору та шрифту також були прописані. 

Протягом останніх 6-7 місяців ми регулярно надсилали листи і спілкувалися з підприємцями. Спочатку це був інформаційний характер, потім попереджувальний. І ось, 2 вересня вже за два тижні, - сказав він.

У зв'язку з тим, що змінювати вивіски підприємці особливо не квапляться, Олександр Ломако ще раз публічно наголосив на тому, що рішення про уніфіковані вивіски приймалося не для галочки, а щоб зробити Чернігів більш естетично привабливим містом. І попередив, що з 2 вересня підприємцям, вивіски яких не відповідають затвердженим нормам, а їх у центрі дуже багато, будуть спочатку робитися приписи, а потім, якщо це не подіє - вивіски демонтуватимуться.

- У вересні ми визначимо перелік найбільш непривабливих вивісок і почнемо їх демонтаж.  Тому ще раз публічно звертаюсь до тих підприємців, які або орендують, або володіють приміщеннями в зоні, яка визначена як пріоритетна. Щоб не платити штрафи та не проходити через процедуру примусового демонтажу - займіться, будь ласка, цим питанням самостійно. До 2 вересня є ще два тижні. За цей час можна виготовити вивіску правильного формату. Вимоги до вивісок і приклади є на сайті Чернігівської міської ради. Також  Управління архітектури консультує всіх, хто звертається з приводу цього питання, - наголосив він.

Чернігівський міський голова також закликав підприємців бути більш відповідальними у контексті озвученого питання.

- Я також звертаюсь до підприємців з проханням не сприймати ініціативу зробити Чернігів кращим як якійсь тиск на бізнес. Підприємці - це люди спроможні, вони можуть собі дозволити витратити незначну частину коштів на заміну вивісок. Ми маємо багато прикладів, де у історичних центрах інших міст, наприклад, у Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому, вже реалізували таку ж ініціативу. У центральній частині цих міст абсолютно відсутня зовнішня реклама. Там повністю європейський стиль. Вивіски невеликого формату, акуратні, не яскраві, які нікого не дратують і не псують зовнішній вигляд міста. Тому у мене особисте прохання до підприємців підійти до цього питання з розумінням і всією відповідальністю - з повагою до міста, до себе і до мешканців Чернігова. Підіть, будь ласка, на ці витрати і переробіть свої вивіски. Щоб центральна частина Чернігова була наближена за виглядом до звичайного європейського міста, - підкреслив Владислав Атрошенко.



Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!