Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
20 липня 2021 р.

У Чернігові 20 липня працюватимуть два тимчасових пункти масової вакцинації проти Covid-19, а завтра - чотири

+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7

Стан захворюваності на Covid-19 й темпи проведення масової вакцинації населення проти цієї інфекційної хвороби у Чернігові традиційно обговорили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 20 липня.

Як повідомив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар, сьогодні по місту з 16.00 до 19.00 год. працюватимуть два тимчасових пункти масової вакцинації проти Covid-19: у школі №35 (вул. Незалежності, 42-а) та у ККЗ «Центр культури і мистецтв» (вул. Дмитра Самоквасова,8). Щеплення проводитимуться вакциною Pfizer. Оскільки Міністерством охорони здоров’я України дозволено використання вакцини виробництва Pfizer у всіх тимчасових пунктах масової вакцинації населення у всіх регіонах країни.

Завтра, 21 липня, з 16.00 до 19.00 год. працюватимуть чотири пункти - в ТРЦ "Голлівуд" та "ЦУМ", ККЗ «Центр культури і мистецтв» та у школі №35.

Окрім цього, за словами Владислава Кухаря, сьогодні в Чернігівську область надійшла вакцина виробництва Moderna у кількості 65 тисяч доз. Цю вакцину, можливо, використовуватимуть вже на цих вихідних.

- Національним штабом по боротьбі з Covid-19, а також Наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджено, що у пунктах масової вакцинації будуть використовуватися тільки вакцини Pfizer та Moderna. Вакциною CoronaVaс щепитимуть тільки у пунктах вакцинації, розташованих у медичних закладах, - наголосив він.  

Загалом на сьогоднішній день у Чернігові першою дозою вакциновано 25003 особи, другу дозу отримали 11683 особи. Зокрема, за два вихідні дні щеплено 3856 людей.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що спостереження показують, що більшість людей бажають вакцинуватися саме вакциною Pfizer. Адже показники по тих пунктах, де щеплення робилися вакциною цього виробника – значно вищі, ніж там, де щепили вакциною CoronaVac.

- Вакцинація дуже важлива незалежно від того, якого вона виробника. Вони всі пройшли випробування. Великої різниці між цими вакцинами – немає. Треба пам’ятати, що вакцинація дозволяє пом’якшити усі симптоми цієї хвороби, а також знижує показники смертності. Якщо ми досягнемо показників по вакцинації на рівні хоча б 40%, тоді більш-менш легше пережили б сезонні спалахи коронавірусу. Тобто чим більше вакцинованих людей, тим легше проходитиме захворювання в осінньо-зимовий період, легше буде навантаження на лікарів, менше треба буде рятувати людей за допомогою апаратів штучної вентиляції легенів, - сказав він.

Загальна кількість захворілих за два тижні складає 33 особи, одужавших - 24, госпіталізованих у стаціонар – 7, виписаних – 11 пацієнтів. На щастя, померлих за цей період немає. Загалом із діагнозом Covid-19 у стаціонарі знаходиться 18 пацієнтів, 9 з них отримують кисневу підтримку.

- Цього тижня кількість захворілих дещо перевищує кількість одужавших. Будемо спостерігати за цими показниками і надалі. Можливо, продовження тенденції до зростання і не буде, - прокоментував Владислав Кухар.

 

 

Читайте також: Міський голова закликав представників ТРЦ відокремити комерційні цілі від медичних

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!