19 травня 2020 р.

Плити на німецькому кладовищі відновлено

Надмогильні плити на післявоєнному кладовищі німецьких військовополонених у Чернігові відновлені. Про це проінформували на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні.

Міський голова попросив листом повідомити про це очільника німецького Меммінгена, який є містом-партнером Чернігова.

Владислав Атрошенко нагадав, що наприкінці минулого століття саме коштом бізнесмена з міста Меммінгена було впорядковане це кладовище.

- Як не є - війна вже у минулому. Величезної шкоди було завдано, десятки тисяч ні в чому не винних людей розстріляно фашистами. Але пробачення просять вже діти, онуки тих негідників, які це робили. І по-людськи вони за це відповідальності вже не несуть. Треба прощать. Усе що було - воно в минулому і дай Боже, щоб не повторилося, - прокоментував він.

Відновлювати плити кладовища знадобилося після того, як кілька десятків із них нещодавно пошкодили невідомі вандали. Як ми вже повідомляли раніше, факт пошкодження зараз розслідує поліція, а відновлення плит було доручено зробити комунальному підприємству "Спецкомбінат" коштом бюджету чернігівської громади.