Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
11 червня 2024 р.

Відновлювати і розвивати освіту у місті допомагає один із найбільших партнерів Чернігова – «DEСIDE»

+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7

Відновлювати та розвивати освітню сферу Чернігова нашому місту допомагають зовнішні партнери. Серед них і швейцарсько-український проєкт DECIDE, співпраця з яким розпочалась у 2023 році і розвивається за кількома напрямками: відбудова школа №13, облаштування укриттів у п'яти школах зі створенням на їх базі освітніх хабів та можливість участі у проєкті «Шкільний громадський бюджет на дитячі мрії». 

Зокрема, минулого року Чернігів відвідала гендиректорка Швейцарського агентства розвитку та співробітництва Патриція Данці. 

Під час спілкування в.о. міського голови Олександра Ломако з пані Патрицією йшла мова про реалізацію вже запланованих проєктів, зокрема, таку важливу відбудову школи №13, яка потрібна для надання освітніх послуг мешканцям мікрорайону Подусівка, де в 2022 році російською армією було знищено дві школи №18 та 21. 

Місто й сьогодні продовжує розвивати та зміцнювати співпрацю зі швейцарсько-українським проєктом, а також будує спільні плани для розвитку освітнього середовища у Чернігові.

 

Шкільний громадський бюджет на дитячі мрії

Це партнерська ініціатива «DEСIDE» і громад-партнерів, яка передбачає співфінансування проєктів, розроблених шкільними командами. Минулого року переможцями серед чернігівських закладів освіти стали проєкти: «Шкільне кафе з лаунж-зоною "Taller de gusto"»  проєкт школи №35, «Облаштування шкільного подвір'я "Happy yard"»   проєкт ліцею №32. 

Проєкти вже реалізовані:

 

 

 

 

Шкільне подвір'я у ліцеї №32.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шкільне кафе з лаунж-зоною у школі №35.

 

 

 

 

Нагадаємо, що весною 2023 року експерти проєкту «Шкільний громадський бюджет на дитячі мрії» провели серію тренінгів та хакатонів для шкільних команд, на яких вони вчилися писати та представляти власні ідеї. Метою ініціативи є не лише прагнення навчити дітей бути активними і відповідальними громадянами, вміти розробляти і втілювати в життя проєкти, що змінюватимуть життя класу, школи та громади. Проєкт також покликаний активізувати всіх громадян через участь в обранні шкільних проєктів і долучити їх до життя громади.

Після розробки проєктів їх було розміщено на платформі для голосування. Обрати можна було з-поміж 27 ідей, серед яких переможцями стали ідеї школи №35 та ліцею №32.

 

 

Облаштування укриттів 

 

Завдяки «DEСIDE» у п'яти школах (№13, 19, 22, 32, 34) Чернігова розпочато облаштування освітніх просторів в укриттях. Партнери на це спрямовують 16 млн грн.

У межах цієї ініціативи до процесу оформлення просторів також були долучені учні цих шкіл. Шляхом голосування вони обирали найбільш цікаву ідею, яку вже незабаром буде втілено у життя, повідомляє начальник управління освіти Василь Білогура. 

Укриття будуть також забезпечені меблями та оргтехнікою. 

 

 

Відбудова школи №13

Робити у школі №13 вже розпочалися. Ними передбачено виконання капітального ремонту нового корпусу з утепленням фасаду, ремонтом покрівлі, класів та внутрішніх приміщень. А також придбання меблів та обладнання для класів. Крім того, буде облаштовано укриття зі створенням там освітнього цифрового простору. На цей напрямок залучено 40 мільйонів гривень від «DEСIDE», повідомив під час однієї із загальноміських нарад в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Також триває робота над тим, аби партнери допомогли ще й відновити старий корпус цього освітнього закладу. 

 

Пресслужба Чернігівської міської ради 

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Світлини зі сторінки у Facebook Василя Білогури

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!