Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
16 червня 2023 р.

Переможці проєкту «Шкільний громадський бюджет на дитячі мрії". Ліцей №32 та школа №35 отримають кошти на реалізацію своїх ідей


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

Ліцей №32 та школа №35 розділять між собою один мільйон 53 тисячі гривень для реалізації своїх проєктів. 15 червня оголосили результати голосування у рамках ініціативи "Шкільний громадський бюджет на дитячі мрії". 

"Шкільний громадський бюджет на дитячі мріії" — партнерська ініціатива Проєкту DEСIDE і громад-партнерів. Вона передбачає співфінансування проєктів, розроблених шкільними командами. У Чернігові це відбувається за наступним співвідношенням: один мільйон гривень надають донори, 53 тисячі — кошти бюджету міста на умовах співфінансування.

— Щиро вдячний кожному, хто долучився до реалізації цього проєкту. Даний інструмент дав можливість залучити дітей до покращення свого закладу освіти, надав можливість проявити свою активність, взяти участь у справжньому голосуванні та відчути свою роль у розбудові громади, — говорить начальник управління освіти Василь Білогура. 

Протягом квітня-травня експерти проєкту провели серію тренінгів та хакатонів для шкільних команд, на яких вони вчилися писати та представляти власні ідеї. Метою ініціативи є не лише прагнення навчити дітей бути активними і відповідальними громадянами, вміти розробляти і втілювати в життя проєкти, що змінюватимуть життя класу, школи та громади. Проєкт також покликаний активізувати всіх громадян через участь в обранні шкільних проєктів і долучити їх до життя громади.

Після розробки проєктів їх було розміщено на платформі для голосування. Обрати можна було з-поміж 27 ідей. Діти, старше 14 років, та дорослі могли голосувати онлайн, решта бажаючих голосували на шкільних виборчих дільницях. 

Ми раді з нашою командою, що навіть в такі важкі часи під час війни ми маємо можливість підтримувати дитячу мрію. Ми вчилися з командами, їх було 27, писати ці проєкти. І, ми впевнені, що навіть ці команди, які сьогодні не перемогли, вони все одно здобули знання, які потрібні будуть в їхньому житті, — говорить менеджерка проєкту "DECIDE" Валентина Полторак. 

Переможцями стали: "Шкільне кафе з лаунж-зоною "Taller de gusto"  проєкт школи №35,  "Облаштування шкільного подвір'я "Happy yard""  проєкт ліцею №32.

"Шкільне кафе з лаунж-зоною "Taller de gusto": працівники продаватимуть різноманітні смаколики, а поряд буде розташована лаунж-зона, яка буде використовуватися для проведення стендапів, воркшопів, предметних тижнів, тематичних вечорів, конференцій, лекторіїв. 

Облаштування шкільного подвір'я "Happy yard": реконструкція та відновлення внутрішнього подвір'я ліцею №32 дозволить створити новий освітній простір у школі та громаді.

 

Сюжет телеканалу "Дитинець"

ДОВІДКОВО: Швейцарсько-український проєкт DECIDE – "Децентралізація для розвитку демократичної освіти" реалізується в Україні ГО DOCCU у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарії, представленої Швейцарським бюро співробітництва в Україні. Проєкт спрямовано на підтримку двох ключових реформ – освіти та децентралізації. У межах Чернігівської області Чернігівська міська територіальна громада є однією з чотирьох громад-партнерів, які були обрані у результаті відбору.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Фото зі сторінки у Facebook начальника управління освіти ЧМР Василя Білогури

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!