Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
8 листопада 2023 р.

Бюджет Чернігова-2024: пів мільярда на ЗСУ, решта — на ремонт дахів у закладах освіти, медобладнання для лікарень та заміну каналізаційних колекторів


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьомого листопада було розглянуто проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік. Головні статті витрат — підтримка ЗСУ, говорить в.о. міського голови Олександр Ломако, решту коштів розподілено між відбудовою, підтримкою інфраструктури, соціальними питаннями та утриманням міста. 

— Наразі ми вже досить суттєво відстаємо від інших обласних центрів України. Нам потрібно шукати кошти на підтримку нашої міської інфраструктури. Але, ми розуміємо, що в умовах воєнного стану, коли кожного дня на фронті гинуть наші найкращі хлопці та дівчата, наша Перемога головна ціль 2024 року. Основні кошти, які ми закладаємо — на ЗСУ, —  говорить очільник міста. 

Сума асигнувань на армію з бюджету Чернігова у 2024 році сягне позначки у півмільярда гривень. 

 — Це дуже суттєво, тому що весь бюджет розвитку міста Чернігова 862 млн грн, —  зазначає Ломако. 

Разом з цим в бюджеті передбачаються кошти для утримання міста та продовження процесів відбудови закладів освіти та медицини, об'єктів інфраструктури, йшлося під час розгляду проєкту головного фінансового документа.

— Це просто підтримка інфраструктури, щоб місто не почало деградувати на очах. Без цього Чернігів не виживе, я переконаний. Сумно приймати такий бюджет, тому що хотілося, щоб місто йшло вперед і мало більше можливостей, зокрема, підтримати військових. Це бюджет виживання і нам потрібно наступний рік просто прожити, сподіваючись, що у нас буде більше можливостей. Буде багато проєктів по яким нам потрібно буде співфінансування. Будемо їх готувати і направляти на Міністерство інфраструктури та Уряд, просити нардепів, позайматися підтримкою Чернігова. Без допомоги багато цих проєктів ми реалізувати не зможемо, говорить в.о. міського голови. 

 

Нижче про роботи, виконання яких заплановано профінансувати у 2024-му з бюджету Чернігівської міської територіальної громади. 

Перш за все, мова про освіту

Цей напрямок залишається серед пріоритетних. У 2024 році важливо профінансувати наступні види робіт та послуг, для підтримки сфери освіти:  

 • харчування дітей (118 млн грн);
 • ремонт дахів у дитсадках №2, 32, 60, 65, 76 та школах №12, 28, 32;
 • облаштування укриттів  (7,3 млн грн);
 • облаштування предметних кабінетів у ліцеях №1, 12, 15, 22  (12 млн грн);
 • ремонт вхідної групи в школах №15, 16, 34;
 • модернізація харчоблоків у школах № 1, 3, 11;
 • виготовлення проєктної документації школи на 1200 місць в мікрорайоні Подусівка;

— Будувати її в наступному році ніхто не буде, але проєкт — це серйозна робота, яка займе не один рік. Потім під цей проєкт можна буде залучати й міжнародних донорів, просити й державну допомогу, — пояснює в.о. міського голови Чернігова. 

 • продовження ремонту школи №19 (закладається 20 млн грн при потребі 50); 
 • заходи протипожежної безпеки, аби школи №1 та 20, могли й надалі працювати;
 • відновлення вбиралень в школах №32, 33, гімназії № 31 та дитсадку №32; 
 • і т.д.

— Тут нічого зайвого немає, лише підтримка функціонування закладів, тоді, коли ми повинні направити на цей напрямок у п’ять разів більше, — говорить про можливості бюджету і підтрику сфери освіта у наступному році Олександр Ломако. 

Сфера ЖКГ

На цей напрямок вперше за багато років виділяються значно менші кошти, а це і утримання міста та доріг, і ремонт мереж критичної інфраструктури.  В планах зробити наступні важливі для міста проєкти. 

Шляхопровід на Масани

Важливо вирішити питання і зі сполученням мікрорайону Масани. 

— Найбільший проєкт, який ми хочемо зробити у наступному році, це шляхопровід на Масани. Там велика проблема для населення всього мікрорайону, оскільки існуючий шлях має низьку пропускну спроможність і там завжди затор. А кількість населення продовжує збільшуватися. Загалом на цей проєкт планується 57 млн грн, оскільки я думаю він потрібний для міста, говорить Ломако. 

Крім того, закладаються кошти, 3 млн грн, і на проєктування шляхопроводу для мікрорайону Шерстянка, а також 2 млн грн для проєктних робіт мосту через Стрижень. 

Ремонт водопровідно-каналізаційних мереж

 • співфінансування для реалізації проєкту будівництва каналізації у приватному секторі 10,3 млн грн;
 • каналізація на просп. Миру;
 • водопровід на вул. Полуботка;

— Там одна із найбільших аварійних ділянок для КП «Чернігівводоканал» і застаріла комунікація. Якщо ми її не зробимо, в якийсь момент вся центральна частина міста залишиться без води, зазначає Ломако.

 • колектор на вул. Гетьмана Полуботка— О. Молодшого;
 • колектор на вул. Глібова.

— Ми закладаємо 80 млн грн, при потребі 260 млн грн. Проситимемо співфінансування з державою. Якщо колектор по вул. Глібова не зробимо, то мікрорайон Масани буде без води і без каналізації. Це питання стратегічне і питання безпеки міста.  Його не можна не робити, — пояснив в.о. міського голови. 

 

Медицина

Передбачаються за проєктом бюджету-2024 і кошти на зміцнення матеріально-технічної бази медичної галузі Чернігова, говорить Олександр Ломако. Перш за все, зміцнення системи реабілітації — ремонт профільних відділень та придбання відповідного медобладнання (35 млн грн). 

В планах також придбати й інше обладнання, на загальну суму 85 млн грн:

 • магнітно-резонансний томограф для міської лікарні №2;
 • рентген-апарати для міських лікарень № 3 та 4;
 • УЗД апарат для пологового будинку. 

Також закладаються кошти на ремонті роботи медзакладів міста, включаючи утеплення, укриття та протипожежну безпеку  25 млн грн.

Пресслужба Чернігівської міської ради 

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!