Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
11 травня 2023 р.

"Важливо, щоб світ не відчував втоми від війни, бо ми в цьому світі живемо вже більше року". У Реймсі відкрили фотовиставку

+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5

У Реймсі експонується фотовиставка, яка показує війну через мистецтво. 10 травня її офіційно відкрили  в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та заступник мера Реймса з міжнародних та партнерських відносин Дімітрій Уден. На світлинах зафіксований Реймс часів Першої світової та Чернігів під час російсько-української війни. Фотографії нашого міста зроблені українським митцем Станіславом Сеником. 

Назва фотовиставки  "Перехрестя, фотографії Реймса та Чернігова".

Виставку зрибили під відкритом небом, на променаді Жана-Луї Шнайтера. Це місце, де зазвичай прогулюються і відпочивають люди, а така виставка має на контрасті показати наскільки їх життя відрізняється від життя українців, у країні яких триває війна. Цей досвід жителям Реймса відомий і про це нагадують світлини їх міста у роки Першої світової. 

Для мене дуже важливо, щоб світ побачив ці фотографії. Це свідчення жахливих злочинів росії проти України і світ має розуміти, що першими страждають прості люди, які втрачають житло, можливість життя. Важливо, щоб світ це розумів і не відчував якоїсь втоми від війни, бо ми в цьому світі широкомасштабної війни живемо вже більше року, — сказав під час відкриття цієї виставки у Реймсі в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. 

На світлинах з Чернігова, зокрема, зафіксовані випускники однієї зі зруйнованих шкіл, вони зображені на фоні їх навчального закладу, а також інших руйнувань, які спричинені злочинними діями армії рф. 

Нагадаємо, що 8 травня Чернігів та Реймс підписали безстроковий договір про співпрацю. Вже визначені перші напрямки спільної роботи: сфера водопостачання та водовідведення, сміттєпереробки, молоді та культури, туризму. 

Ця виставка світлин має показати і нагадати жителям Реймса, що війна в Україні все ще триває і нашій країні необхідна міжнародна підтримка, як у захисті своєї території, так і відбудові. Це французьке місто, яке під час Першої світової було зруйноване на 80%, відновилося саме завдяки міжнародній підтримці і люди про це мають пам'ятати.

Сюжет телеканалу "France 3 Grand Est"

Пресслужба Чернігівської міської ради

Фото Ville de Reims

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!