Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
23 вересня 2013 р.

Рішення виконавчого комітету "Про стан виконання указів і доручень Президента України з питань освіти, захисту прав дітей, у т. ч. дітей з особливими освітніми потребами та дітей пільгових категорій"


УКРАЇНА

ЧЕРНІГІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

16 вересня 2013 року                                                                                                      № 252

Про стан виконання указів і
доручень Президента України
з питань освіти, захисту прав дітей,
у т. ч. дітей з особливими освітніми
потребами та дітей пільгових категорій

 

 На виконання Конвенції ООН про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», відповідно до підпункту 1, 2 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» управлінням освіти міської ради проводиться відповідна робота щодо охоплення дітей освітою, захисту прав дітей, у т. ч. дітей з особливими освітніми потребами та дітей пільгових категорій.

 Заслухавши та обговоривши інформацію про діяльність управління освіти міської ради щодо стану виконання указів і доручень Президента України з питань освіти, захисту прав дітей, у т. ч. дітей з особливими освітніми потребами та дітей пільгових категорій, виконком міської ради вирішив:

 1. Управлінню освіти міської ради (Купріяненко В. П.):

1.1. Уживати заходів щодо подальшого виконання Нових соціальних ініціатив Президента України: «Діти – майбутнє України».

1.2. Створювати умови для обов’язкового охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою. Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед батьків щодо обов’язковості дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку та можливих форм її здобуття.

1.3. Сприяти забезпеченню прав дітей дошкільного віку і державних гарантій щодо здобуття дошкільної освіти шляхом розвитку мережі дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності.

1.4. Створювати належні соціально-педагогічні передумови для розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Спрямувати спільні зусилля медичних та педагогічних працівників, громадськості на раннє виявлення і надання корекційної та консультативної допомоги дітям з особливостями розвитку та їх сім′ям.

1.5. Забезпечувати проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, злочинності та правопорушень у підлітковому середовищі. Спільно з органами прокуратури, юстиції, внутрішніх справ активізувати роботу з батьками, діти яких схильні до бродяжництва, вживати невідкладних заходів щодо підвищення рівня відповідальності батьків за виховання дітей, зниження проявів соціального сирітства.

1.6. Неухильно виконувати постанову Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» щодо повного охоплення дітей шкільного віку навчанням.

1.7. Сприяти впровадженню інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах із метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами.

1.8. Посилити моніторингові обстеження за захистом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом постійного оновлення банку даних за допомогою електронної системи ІСУО (інформаційна система управління освітою).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради Шеремета О. С.

 

 

 Міський голова                                                                                           О. В. Соколов

Заступник міського голови –
    керуючий справами виконкому                                                             С. Г. Віхров

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!