Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
22 липня 2013 р.

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта - рішення Чернігівської міської ради від 26 червня 2012 року «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право укладання договору оренди комунального майна, затвердженого рішенням міської ради від 22.07.2009 року (40 сесія 5 скликання)» (22 сесія 6 скликання).

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта -  рішення Чернігівської міської ради від 26 червня 2012 року «Про внесення змін  до Порядку проведення конкурсу на право укладання  договору оренди комунального майна, затвердженого рішенням міської  ради від 22.07.2009 року (40 сесія 5 скликання)» (22 сесія 6 скликання).

 

1. Вид та назва регуляторного акта: Рішення міської ради від 26 червня 2012 року «Про внесення змін  до Порядку проведення конкурсу на право укладання   договору оренди комунального майна, затвердженого рішенням міської ради від 22.07.2009 року (40 сесія 5 скликання)» (22 сесія 6 скликання).

2. Назва виконавця заходів з відстеження: Фонд комунального майна Чернігівської міської ради.

3. Цілі прийняття акта:  Зміни до Порядку  розроблені з метою приведення його у відповідність до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та нормативно-правових актів з питань оренди майна, підвищення ефективності використання комунального майна територіальної громади м. Чернігова.          

4. Строк виконання заходів з відстеження:

 З 1 липня 2013 року по 19 липня 2013 року. 

5.Тип відстеження: Повторне. 

6. Методи одержання результатів відстеження: Статистичний. 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність даного регуляторного акта, а також способи одержання даних. 

З 24 травня 2011 року набрали чинності зміни до статті 9 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, щодо порядку прийняття рішення про оренду і визначення орендарів комунального майна, а саме: розміщення орендодавцем в офіційних друкованих засобах масової інформації оголошення про намір передати майно в оренду, а по закінченню 10-денного терміну при поданні однієї заяви - укладення договору оренди з  заявником, двох або більше заяв - оголошення конкурсу на право укладення договору оренди. 

Крім того, Кабінетом Міністрів України прийнята постанова від 31.08.2011 № 906 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна».

Таким чином, конкурс на право укладання   договору оренди комунального майна  проводиться тільки у разі наявності двох і більше заяв.

 8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта.

За станом на 01.07.2013 фондом комунального майна укладено 199 договорів оренди, на 01.07.2012 – 199.

У 1 півріччі 2013 року  фондом комунального майна міської ради розміщено  7 оголошень про наміри щодо передачі в оренду 20 об’єктів нерухомого майна, за якими укладено  10 договорів оренди.

Комунальними підприємствами та бюджетними установами оголошено 26 намірів щодо передачі в оренду 50 об’єктів нерухомого майна, за якими фондом комунального майна міської ради за станом на 19.07.2013 погоджено  33 договорів оренди (відповідно:  бюджетні установи - 29,   комунальні підприємства  - 4).

У звітному періоді  конкурси на право укладення договорів оренди не проводилися.

На підставі виданих фондом комунального майна дозволів комунальними підприємствами і бюджетними установами укладено близько 370 договорів оренди.

У 1 півріччі 2012 року фондом комунального майна міської ради розміщено три оголошення про наміри щодо передачі в оренду тринадцяти об’єктів нерухомого майна за якими укладено вісім договорів оренди.

 Комунальними підприємствами та бюджетними установами оголошено наміри щодо передачі в оренду 18 об’єктів нерухомого майна за якими  фондом комунального майна міської ради погоджено 13 договорів оренди (відповідно:  бюджетні установи - 10,   комунальні підприємства  - 3).

У І півріччі 2012 року  проведено 1 конкурс  на право укладення договорів оренди на об’єкт, що перебуває в оперативному управлінні управління освіти міської ради, але за результатами конкурсу договір оренди не було укладено.

9. Оцінка результатів реалізації регулятивного акта та ступеня досягнення визначених цілей: 

Прийнятими змінами Порядок проведення конкурсу на право укладання   договору оренди комунального майна викладено у новій редакції, 

його положення приведені у відповідність до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та нормативно-правових актів з питань оренди майна. 

Спрощена процедура передачі майна в оренду, передбачено проведення конкурсу тільки у разі наявності двох і більше заяв.

Враховуючи те, що практично на всі об’єкти комунальної власності, які пропонувалися для передачі в оренду,   надходило по одній заяві  конкурси на право укладання   договору оренди комунального майна майже не проводилися.

 

 

Голова фонду комунального майна
     Чернігівської міської  ради                                                                  О.В. Буцко

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!