Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
1 липня 2013 р.

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта – рішення Чернігівської міської ради від 28.12.2011 року «Про Тимчасовий порядок використання території м. Чернігова»

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта – рішення Чернігівської міської ради від 28.12.2011 року «Про Тимчасовий порядок використання території м. Чернігова»

1. Вид та назва регуляторного акта: рішення Чернігівської міської ради від 28.12.2011 року «Про Тимчасовий порядок використання території м. Чернігова» (16 сесія 6 скликання).

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності: управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради.

3. Цілі прийняття акта:

- встановлення порядку планування, забудови та іншого використання територій і окремих земельних ділянок;

- встановлення основних вимог та обмежень щодо забудови та іншого використання територій міста;

- встановлення порядку переведення житлових приміщень у нежитлові в багатоквартирних будинках, проведення робіт із реконструкції, переобладнання, розширення, реставрації та введення їх в експлуатацію;

- встановлення правил розміщення зовнішньої реклами на території міста.

4. Строк виконання заходів з відстеження: з 11.02.2013 року по 05.03.2013 року.

5. Тип відстеження: повторне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження: статистичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність даного акта, а також способи одержання даних:

Ефективність регуляторного впливу рішення Чернігівської міської ради від 28.12.2011 року «Про Тимчасовий порядок використання території м. Чернігова» (16 сесія 6 скликання) визначатиметься за такими показниками:

1. Кількість поданих суб'єктами господарювання та фізичними особами проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для містобудівних потреб або технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності (користування) на земельні ділянки.

2. Загальна кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, яким рішеннями міської ради задоволені їх звернення щодо надання земельних ділянок у власність (користування) для містобудівних потреб.

3. Загальна кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, яким рішеннями міської ради відмовлено у наданні земельних ділянок у власність (користування) для містобудівних потреб.

4. Кількість об’єктів містобудування та/або будівництва введених в експлуатацію.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

 № п/п  Показники результативності з 28.12.2011 по 30.06.2012 з 01.08.2012 по 31.01.2013
 1. Кількість поданих суб'єктами господарювання та фізичними особами проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для містобудівних потреб або технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності (користування) на земельні ділянки.  747  733
 2. Загальна кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, яким рішеннями міської ради задоволені їх звернення щодо надання земельних ділянок у власність (користування) для містобудівних потреб.  216  458 
 3. Загальна кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, яким рішеннями міської ради відмовлено у наданні земельних ділянок у власність (користування) для містобудівних потреб. 18 
 4. Кількість об’єктів містобудування та/або будівництва введених в експлуатацію. 2 4

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог вказаного Закону, забороняється.

Затверджений Тимчасовий порядок використання території м. Чернігова, основною складовою якого є план зонування території міста, дозволяє виконавчим органам міської ради у першу чергу дотримуватися вимог законодавства щодо надання земельних ділянок із земель комунальної власності фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб.

Він також дозволив регулювати планування і забудови територій міста з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів; встановити функціональне зонування території міста, основні вимоги і обмеження щодо забудови та іншого використання його територій; більш раціонально використовувати територію міста та вирішувати архітектурно-містобудівні завдання щодо комплексної його забудови міста; створити сприятливі умови для залучення інвестицій у будівництво шляхом забезпечення можливості вибору найбільш ефективного виду використання земельної ділянки для містобудівних потреб; забезпечувати сумісність забудови окремих земельних ділянок з оточуючою забудовою, збереження історичного обличчя міста та його культурної спадщини.

Значна різниця між показниками результативності регуляторного акта за періодами відстеження щодо кількості суб'єктів господарювання та фізичних осіб, яким рішеннями міської ради задоволені їх звернення щодо надання земельних ділянок у власність (користування) для містобудівних потреб, виникла у результаті тривалих термінів погодження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності (користування) на земельні ділянки, та невизначеністю остаточного порядку реєстрації міською радою права комунальної власності на земельні ділянки. Ця ситуація пов’язана з реорганізацією органів виконавчої влади в галузі земельних відносин та внесенням змін до законодавства з питань регулювання земельних відносин і державної реєстрації прав на нерухоме майно, в тому числі реєстрації органами місцевого самоврядування права комунальної власності на земельні ділянки та забезпечення її фінансування з міського бюджету.


Начальник управління
    архітектури та містобудування
    Чернігівської міської ради                                                                    С.С. Калюжний


Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!