Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
29 липня 2011 р.

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акту - проекту рішення Чернігівської міської ради «Про внесення змін до рішення сесії Чернігівської міської ради від 31 серпня 2006 року «Про встановлення «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова (7 сесія 5 скликання) із змінами (31 сесія 5 скликання)»

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акту - проекту рішення Чернігівської міської ради «Про внесення змін до  рішення сесії Чернігівської міської ради  від 31 серпня 2006 року «Про встановлення «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова (7 сесія 5 скликання) із змінами  (31 сесія 5 скликання)».

 

1.Вид та назва регуляторного акту: Проект рішення Чернігівської міської ради «Про внесення змін до  рішення сесії Чернігівської міської ради  від 31серпня 2006 року «Про встановлення «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова (7сесія 5 скликання) із змінами  (31 сесія 5 скликання)».

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності: управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

3. Цілі прийняття акта: підвищення рівня благоустрою міста, забезпечення належного санітарного стану міських територій, недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, упорядкування проведення земляних робіт при будівництві об’єктів та ремонту мереж водо-, тепло-, газо-, електропостачання та зв’язку, додержання правил утримання домашніх та хижих тварин, охорону зелених насаджень, зниження рівня шуму та інше.

4. Строк виконання заходів з відстеження: з 10.06.2011р. по 20.07.2011р.

5.  Тип відстеження : базове відстеження.

6.   Методи одержання результатів відстеження : статистичні.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність регуляторного акта, а також способи одержання даних : 

результативність регуляторного акту полягає у збалансованості інтересів мешканців міста, організацій та підприємств - виконавців послуг з утримання міських територій в належному санітарному стані.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта :

Враховуючи набутий досвід роботи щодо благоустрою території міста, з метою посилення відповідальності мешканців міста за шкоду, заподіяну природному середовищу, санітарному стану і благоустрою міста, а також зауваження та пропозиції організацій, установ, виникла необхідність внести деякі зміни та доповнення до діючих «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова» (далі-Правил).

З метою обговорення, отримання зауважень та пропозицій, проект даного рішення разом з аналізом регуляторного впливу був оприлюднений на офіційній сторінці Чернігівської міської мережі Інтернет у розділі "Регуляторна політика".

В місячний термін, передбачений для обговорення проекту рішення, до управління житлово-комунального господарства міської ради надійшли зауваження від установ та організацій, також було проведено спеціальне засідання із залученням спеціалістів Деснянської та Новозаводської адміністративних комісій районних у місті рад, міської екологічної інспекції та КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» міської ради, які безпосередньо приймають участь у дотриманні вимог Правил та притягнення порушників до відповідальності. Всі запропоновані зауваження та пропозиції були ретельно розглянуті та частково враховані.

На цей час у місті все ще спостерігаються випадки порушення вимог вищезгаданих Правил щодо розмежування територій прибирання власних,  прилеглих та закріплених за фізичними та юридичними особами, визначення яких, відповідно до зауважень юридичного відділу міської ради, внесені у текст Правил. Значну увагу було приділено визначенню термінів, які зустрічаються при розгляді спірних питань, тому запропоновано внесення цілої низки термінів та визначень до п.1.3 Правил.

Також, цими змінами за пропозицією КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» внесено більш чітке виконання технічних вимог ордеру на право виконання земляних робіт ( розділ 4. Проведення земляних робіт), та обов’язкова вимога щодо оформлення аварійного ордеру при роботах з усунення наслідків аварій, а також вимог для закриття ордеру з обов’язковим візуальним підтвердженням (фотографії) місця відновлення елементів благоустрою після виконання робіт.   

В нову редакцію  розділу 5. Утримання та охорона зелених насаджень Правил  були внесені підпункти 5.12, 5.13 щодо знесення дерев в аварійній або надзвичайній ситуації, а також санітарній обрізці дерев. 

У зв’язку із зростанням парку транспортних засобів та необхідністю посилення контролю для створення більш безпечних умов усім учасникам дорожнього руху, а також механізованому та ручному прибиранню проїзної частини вулиць, площ, тротуарів в новій редакції Правил запропоновано в розділ 9. Правила використання власниками транспортних засобів об’єктів благоустрою внести доповнення щодо стоянки автотранспортних засобів у невідведених місцях, а також заборону мити автотранспортні засоби на при- будинкових територіях, газонах, берегах річок і заток, озер, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо.( п.10.2.11) та їздити на них по дитячих майданчиках. 

Серед запропонованих обмежень до діючих у місті Правил також внесено уточнення щодо строків прибирання самовільно розміщеної малої архітектурної форми, реклами тощо – протягом 5 днів з дати попередження.

Положення 8.2 доповнень ( проведення реєстрації тварин підрозділом КП «АТП-2528» - екологічною інспекцією міської ради) було знято з розгляду, так як надійшла значна кількість заперечень з цього приводу від мешканців міста, а також у зв’язку з розробкою Програми охорони тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у м. Чернігові на 2011-2015 роки  та Правил утримання собак та котів у м.Чернігові, якими визначений комплекс управлінських, економічних і правових заходів вирішення цієї проблеми.

Також, у зв’язку із зауваженнями юридичного відділу міської ради не вноситься до проекту змін пункт 10.1.16. Забезпечення святкового оформлення вітрин, входів в приміщення загального призначення, благоустрій та озеленення прилеглої території, як таке, що порушує норми існуючого законодавства. 

На підставі зауваження міської екологічної інспекції, з проекту рішення міської ради було виключено п.2  у зв’язку з тим, що попередня редакція Правил із змінами та доповненнями, внесеними  31 сесією 5 скликання, є діючою. 

 

Начальник управління                                                                     В. Г. Кривенко

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!