Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
27 червня 2008 р.

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 19 травня 2003 року №114

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта – рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 19 травня 2003 року №114
"Про порядок оформлення асортиментних переліків"

   Назва виконавця заходів з відстеження: управління торгівлі, послуг та розвитку підприємництва Чернігівської міської ради.

   Цілі прийняття регуляторного акта: Рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 19 травня 2003 року "Про порядок оформлення асортиментних переліків» розроблено на виконання Указу Президента України від 03.02.1998 року №79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року № 108 "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення", наказу Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України від 24.07.2002 року №219 "Про затвердження Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства", інших законодавчих та нормативно-правових актів з метою:

  • дотримання прав споживачів щодо якості й безпеки товару та рівня торговельного обслуговування населення на території міста Чернігова;
  • - недопущення виникнення перешкод для суб'єктів господарювання , які здійснюють діяльність в сфері торгівлі, ресторанного господарства та уникнення конфліктних ситуацій між ними та контролючими органами.

  Санітарно-гігієнічні вимоги для роботи суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сфері торгівлі передбачені Законом України від 24.02.1994 року «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Санітарними правилами для підприємств продовольчої торгівлі N 5781-91 від 16.04.91, наказами Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08.07.1997 року № 344 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі картоплею та плодоовочевою продукцією», «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами» від 28.12.1994 року № 237, «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі» від 08.07.1996 року № 369, а для закладів ресторанного господарства – Санітарними правилами для підприємств громадського харчування (СанПин 42-123-5777-91), Правилами роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затвердженими наказом Мінекономіки та Європейської інтеграції України від 24.07.2002 року №219. 
  За період з введення в дію рішення виконавчого комітету міської ради від 19.03.2003 року відповідно до наказу Мінекономіки від 09.10.2006 року №309 «Про внесення змін до деяких наказів» та у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України нового Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення (постанова КМУ від 15.06. 2006 р N 833 ), Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (наказ Мінекономіки від 19.04.2007 року №104) були внесені зміни до ряду нормативно-правових актів, які регулюють діяльність в сфері торгівлі та ресторанного господарства. 
  Такі зміни обумовлені визначенням порядку оформлення супровідних документів суб'єктами господарської діяльності, що реалізують товари, які підлягають обов'язковій сертифікації. Також усунено підгрунття для незаконного втручання у господарську діяльність суб'єктів підприємництва з боку посадових осіб органів ( установ) державної санітарно-епідеміологічної служби, які вимагали обов'язкове погодження асортиментного переліку продукції з відповідними органами на платній основі. 
  Слід підкреслити, що внесені зміни наказом Мінекономіки від 09.10.2006 року №309 «Про внесення змін до деяких наказів» не узгоджуються і суперечать чинним на даний момент нормативним актам. 
  Так, зокрема, пунктом 5 Санітарних Правил для підприємств продовольчої торгівлі від 16.04.91 N 5781-91 передбачено, що асортимент продукції, що реалізується в підприємствах продовольчої торгівлі затверджується відповідними органами торгівлі, згідно асортиментного мінімуму, в 
  відповідності з типом підприємства, набором приміщень і оснащенням його холодильним, технологічним, торговельним устаткуванням і погоджується з установами санітарно-епідеміологічної служби. 
  Забороняється змінювати затверджений асортимент продукції , що реалізується, без погодження з установами санітарно-епідеміологічної служби. 
  Згідно п.16 Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі через дрібнороздрібну торговельну мережу дозволяється реалізація продовольчих і непродовольчих товарів тільки нескладного асортименту, яка проводиться згідно з правилами їх продажу. 
  Розміщення пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі 
  здійснюється суб'єктом господарювання з письмового дозволу 

  органу місцевого самоврядування та за погодженням з органами державного санітарно-епідеміологічного нагляду, пожежної охорони, державної автоінспекції та архітектури. 
  Відповідно до п. 14 постанови КМУ «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення» заклад ресторанного господарства 
  виготовляє продукцію з дотриманням вимог, передбачених нормативними документами, а також має право розробляти і виготовляти фірмові страви, технологічна документація яких затверджується в установленому порядку. 
  Згідно ч 2 п 1.6 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства відкриття закладу ресторанного господарства узгоджується з установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому порядку. 
  Також пункт 10 наказу Мінекономіки від 25.09.2000 року №210 «Про Порядок розробки та затвердження технологічної документації на фірмові страви, кулінарні та борошняні кондитерські вироби у закладах ресторанного господарства» встановлює обов'язок для суб'єктів господарювання погоджувати розроблені технологічні карти на фірмові страви закладів ресторанного господарства з територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби. 
  Виходячи із зазначеного вище, перед початком роботи об'єкта торгівлі (в.т.числі заклада ресторанного господарства) суб'єкту господарювання належить скласти перелік найменувань продовольчих товарів і погодити його з територіальною установою СЕС. Таку формальність необхідно виконувати не лише тоді, коли відкривається об'єкт торгівлі, а й щоразу, коли змінюється асортимент товарів. 
  Методи одержання результатів відстеження: 
  аналіз статистичних даних 
  Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи їх одержання: 
  Результативність рішення виконавчого комітету міської ради від 19 травня 2003 року «Про порядок оформлення асортиментних переліків» визначена на основі сукупності показників: 
  - кількість суб'єктів господарювання (фізичних та юридичних осіб), які здійснюють діяльність в сфері торгівлі та ресторанного господарства ; 
  - кількість об'єктів торгівлі (роздрібна, дрібнороздрібна торгівля) та закладів ресторанного господарства (ресторан, кафе, бар, закусочна тощо); 
  - зростання роздрібного товарообороту підприємств торгівлі та закладів ресторанного господарства (юридичних та фізичних осіб) у порівняльних цінах. 

  Кількісні та якісні значення показників результативності акта: 
  За даними Державної податкової інспекції у м.Чернігові станом на 1 квітня 2008 року діяльність у сфері торгівлі та ресторанного господарства у м.Чернігові здійснюють 1713 юридичних та 8749 фізичних осіб, якими сплачено у 2007 році податків до місцевого та державного бюджету на суму- 100 млн.582 тис.грн. 
  В місті динамічно розвивається мережа закладів торгівлі та ресторанного господарства. За минулий рік торгова мережа зросла на 38 об’єктів і становить на 1січня 2008 року - 920 магазинів, торговою площею 83050 кв.м. та 355 закладів ресторанного господарства на 21 476 пос. місць. Функціонує 340 кіосків , в 250 об’єктах здійснюється оптово-роздрібна торгівля зі складу. В поточному році планується ввести в експлуатацію близько 45 магазинів та 7 закладів ресторанного господарства. 
  В весняно-літній період 2007 року працювала 251 точка дрібно-роздрібної торгової мережі. 
  За останні роки збільшилась кількість магазинів по продажу непродовольчих товарів та змішаних магазинів. 
  В інфраструктурі закладів торгівлі намітилась стійка тенденція до спеціалізації торгової мережі. На сьогодні більша половина діючих непродовольчих магазинів – спеціалізовані, а продовольчі навпаки стають з універсальним асортиментом, 19 магазинів є фірмовими від підприємств виробників міста Чернігова. 
  Забезпеченість населення торговою площею становить на 01.01.2008 року 278.1 кв.м, на 1 тисячу жителів, що на 13.2 м2 більше, ніж в минулому році, а загальнодоступною мережею закладів ресторанного господарства – 30 посадочних місць на 1 тисячу жителів. 
  З кожним роком спостерігається зростання попиту населення на високоякісні послуги сфери ресторанного господарства. Це вимагає постійного підвищення рівня обслуговування відвідувачів. 
  Внаслідок розширення торговельної мережі, впровадження прогресивних технологій торгівлі спостерігається позитивна тенденція до збільшення обсягів роздрібного товарообігу. Роздрібний товарообіг підприємств торгівлі та ресторанного господарства юридичних та фізичних осіб за 2007 рік виконано в сумі 2590 млн. грн. Темп росту у порівняних цінах склав 128%. Продано товарів за минулий рік на одного жителя міста на суму 8674 тис. грн. Основні обсяги (68.8%) роздрібного товарообігу забезпечені від реалізації товарів вітчизняного виробництва. 
  За даними управління статистики у структурі роздрібного товарообігу переважаючою (53.8 %) є частка непродовольчих товарів і в порівнянні з минулим роком має тенденцію до зростання на 2.1%. Це обумовлено підвищенням попиту на автомобілі, складну побутову техніку, електропобутові прилади, тощо. Питома вага продовольчих товарів становить 46.2%. 
  Такими ж темпами товарообіг зростатиме і надалі. В 2008 році прогнозується довести його обсяги до 3117 млн. гривен. Темп росту становитиме - 111,4%. Абсолютний приріст обороту роздрібної торгівлі на одну особу в 2008 році очікується в сумі 994.6 гривен. 

  Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей: 
  Аналіз періодичного відстеження результативності регуляторного акта свідчить, що рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 19 травня 2003 року „Про порядок оформлення асортиментних переліків» упорядковує діяльність суб'єктів господарювання у сфері торгівлі та ресторанного господарства, сприяє дотриманню прав споживачів щодо якості й безпеки товару, а також покращенню рівня торговельного обслуговування населення на території міста Чернігова.

Начальник управління торгівлі,
послуг та розвитку підприємництва
міської ради
А.Ю.Стах

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!