Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
11 лютого 2016 р.

Акцизний податок: реалізатори пального зобов’язані до 1 березня 2016 року провести інвентаризацію

Акцизний податок: реалізатори пального зобов’язані до 1 березня 2016 року провести інвентаризацію

«Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» запровадження акцизних накладних під час реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних і системи електронного адміністрування реалізації пального передбачено на 1 березня 2016 року. Протягом 20 календарних днів, починаючи із 1 березня 2016 року, платник податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального. Такі вимоги передбачені п. 9 підр. 5 р. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України», - повідомив завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області  Віктор Рейко.

В акті інвентаризації необхідно зазначити адресу об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів.

Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній п. 232.3 ст. 232  Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.

При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

Форма акта проведення інвентаризації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Додатково повідомляємо, що на офіційному веб – порталі ДФС оприлюднений проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Акту інвентаризації обсягів залишку пального, Порядку заповнення та подання Акту інвентаризації обсягів залишку пального», з яким можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2016-rik/66239.html.

Сектор комунікацій

ДПІ у м. Чернігові

 

 

        

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!