Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
17 лютого 2017 р.

Порядок денний чергової сесії Чернігівської міської ради пройшов Погоджувальну раду


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

Щойно в Чернігівській міській раді завершилося засідання Погоджувальної ради представників депутатських груп і фракцій – спеціального дорадчого колегіального органу, завданням якого є попередній розгляд і погодження порядку денного чергової сесії.

 Сьогодні на засіданні члени Погоджувальної ради затвердили ті питання порядку денного, які пропонує міськвиконком для розгляду на сесії міської ради 28 лютого.

 Темою, яка викликала додаткове обговорення, стало внесення в порядок денний сесії питання щодо можливості надання фізичним особам-підприємцям ІІ групи (це ті, хто має річний дохід від 300 тис.  до 1,5 млн грн і не більше 10 працівників) додаткових пільг у розмірі для них Єдиного податку.

 Міський голова наголосив на тому, що голос підприємців, їх аргументи почуті. Влада готова до розумних кроків назустріч тим із них, хто діє у правовому полі і платить податки. Разом з тим, рішення потрібно приймати все-таки не емоційно, а розумно і виважено.

 Владислав Атрошенко:

 -         Щоби це було абсолютно чесно і неупереджено, я наполягав би на необхідності зробити дві речі. Перша – це співставний аналіз результатів такого кроку в тих містах, де влада пішла на зниження цього податку. Це Суми та Івано-Франківськ. Якщо ми беремо місто Суми, то проаналізувати в порівнянні з Черніговом: скільки там зайнятих у промисловому виробництві, які надходження мають наші бюджети, яка середня заробітна плата, яка співставність зібраних сум ПДФО та Єдиного податку. А також, якщо ми знизимо, наприклад, у Чернігові Єдиний податок з 20% до 10% - то скільки це забере у відсотковому відношенні загальних надходжень бюджету, – і знов порівняти з тими самими Сумами.

Друга річ, на якій я наполягаю – щоби депутати, коли голосують за зниження будь-якого податку, одночасно публічно заявляли, що це буде загальне недонадходження в бюджет 5, чи 10 мільйонів, і визначали, хто з розпорядників недоотримає ці кошти. Чи освіта, чи медицина, чи пільгові перевезення, чи ми не купимо тролейбус, чи не відремонтуємо зайвий метр між дворового проїзду. І треба одночасно про це також сказати.

Тобто перше - будь-які порівняння робити виважено й неупереджено, і друге – розуміти, яким буде фінал цього кроку. Я думаю, що це дві логічні складові прийняття будь-якого рішення.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!