Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
5 серпня 2016 р.

Фонтан на бульварі навпроти «Мегацентру» нарешті добудують


Фото № 1
Фото № 2

Докладна інформація про те, який саме фонтан планується будувати в Чернігові, в якому місці, за скільки і чому саме такий, озвучена 3 серпня на засіданні громадської ради при Чернігівському міському голові.

На початку обговорення начальник Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Ярослав Куц представив присутнім візуалізацію проекту фонтану і розповів про його характеристики. Він уточнив, що йдеться про доведення до ладу об’єкта незавершеного будівництва – фонтану в тому кінці міського бульвару, де знаходиться торгівельний комплекс «Мегацентр». Глибока бетонна чаша під цей фонтан, з деревом посередині, добре відома чи не всім чернігівцям. Вже не перше десятиліття вона стоїть сухою.

Ярослав Куц:

-        Ви всі знаєте, в якому стані зараз знаходиться цей фонтан. Колись такі глибокі чаші будували, щоб велика кількість води охолоджувала повітря. Але  зараз пропонується інший підхід. Цю чашу ми засипаємо і вкладаємо там арматуру під фонтан, висота води в якому буде десь 60 сантиметрів. Якщо хтось туди й зайде, то це безпечно. Висота борту чаші над землею буде 40 сантиметрів. Ми робимо навколо благоустрій, ставимо лавочки, бортик обкладаємо гранітом. Дерево залишається, форма і розміри фонтану – теж. Усі дерева і споруди навколо залишаються неушкодженими. Фонтан буде динамічний, музичний, з підсвіткою.

Потім слово взяв міський голова, який розповів, зокрема, про вартість фонтану. З-поміж усіх вибирався прийнятний, але порівняно недорогий варіант. Кошторис такого фонтану 3,5 млн грн. Для порівняння: переобладнання цієї чаші у так званий «сухий» фонтан, який теж пропонувався, коштувало би до 9 млн грн. Додадуться ціна форсунок, яких потрібно буде вже не 8, а 40 або більше, і ціна укріплень, які треба дуже серйозні, щоби над такою нижньою частиною безпечно утримувати кам’яні плити і людей.




Владислав Атрошенко:

-        Я повинен приймати управлінські рішення в умовах обмеженості часового ресурсу і фінансового ресурсу. Представлений тут фонтан при тих технічних умовах і ресурсах, які в нас є – це оптимальний варіант.

Надалі тривало обговорення, у якому взяли участь міський голова та члени громадської ради. Зокрема, висловлені думки і щодо будівництва такого фонтану, де діти бігають під струменями води. Міський голова поділився своїми застереженнями:

-        По-перше, все-таки не так багато в нас настільки спекотних днів і місяців, щоб діти в одязі, на вулиці могли бути облиті холодною водою без застуди. По-друге, це мокрий камінь, пустощі, зростає рівень травматизму. І, по-третє, все-таки «сухий» фонтан «проситься» десь на відкритій місцевості, а тут чаша навколо дерева, що вже «диктує» певну форму.

Члени ради при обговоренні підтримали ідею доведення до ладу цієї покинутої споруди в центрі міста.

-        Ми всі чули про теорію розбитих вікон. Коли в домі одне вікно вибите, це несе негатив усьому дому. І той недобудований фонтан, який завжди стояв пустим, був для центру Чернігова таким «розбитим вікном», - сказав один із присутніх.

 Після обговорення члени ради одноголосно підтримали запропонований проект.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!