21 квітня 2010 р.
22 квітня о 15 годині у Чернігові в приміщенні Колегіуму (на Валу) відбудеться відкриття унікальної виставки шедеврів мікромініатюр, створених Володимиром Казаряном (м. Харків).
Серед них – портрет Тараса Шевченка на рисовому зернятку, знаменитий караван верблюдів у вушку голки, підкута блоха, букет троянд, стеблом яких служить людська волосина, скульптури на макових зернах та безліч інших мікромініатюрних творінь.
Відвідувачі, завітавши на виставку мікромініатюр та заглянувши в мікроскоп, потрапляють у приголомшливий світ дивовижних чудес, де на волосині, яка вставлена у вушко швейної голки, балансує група слонів-еквілібристів, на рисовому зернятку виконує танець вісім дівчат, на кінчику волосини застигла чарівна Мерилін Монро, а на зрізі макового зерна Чарлі Чаплін міряється силою з величезним культуристом, розглянути якого можна тільки при 300-кратному збільшенні. Мозаїчний портрет Ісуса Христа розміром з 1-копійчану монету майстер зібрав більш ніж із 10 тисяч мікрокаменів, а вишукані мережива виткані з однієї сотої частини людської волосини!
Володимир Казарян створює шедеври мікромініатюр в перервах між ударами серця – навіть така незначна мікровібрація може зіпсувати результат багатомісячної праці. Робота виконується вручну під мікроскопом. Інструментом служать шматочки синтетичного алмазу, або різці, зроблені з надміцної сталі. Головним є зосередженість на роботі, величезна витримка й концентрація уваги, яка виробляється роками наполегливої праці.
За 15 років виставкової діяльності унікальна виставка об’їздила Україну, Росію, країни Прибалтики, побувала у Чехословаччині, Єгипті, в Америці, де увійшла до десятки дивовижних видовищ світу. Її називають “восьмим чудом світу”. У Чернігові виставка презентується вперше.
Виставка мікромініатюр демонструватиметься з 22 квітня до 30 травня в приміщенні Колегіуму на Валу в Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" щодня з 10-ї до 18-ї години.
За матеріалами сайту
http://cult.gov.ua