Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
27 серпня 2018 р.

Спірні питання щодо будівництва мають враховувати інтереси містян і вирішуватись шляхом діалогу


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

Минулого тижня під час сесії Чернігівської міської ради до Владислава Атрошенка звернулись жителі багатоповерхівки по вул.Рокоссовського, 2. На їх думку, забудовник, який зводить будинок на розі вул.Шевченка – Рокоссовського, облаштовує допоміжні об’єкти інфраструктури на території, що належить їх кооперативному будинку.

Як і обіцяв міський голова, зустріч представників жителів та забудовника, відповідних служб та управлінь Чернігівської міської ради, відбулась у понеділок, 27 серпня.

Представники забудовника пояснили, що наступна черга будівництва, а також стоянки для авто, які тут облаштують, не вийдуть за межі ділянки, яка відведена для будівництва. Втім жителі стверджують: новий будинок обнесуть парканом, займуть їх стоянку для авто, чим фактично створять незручності для заїзду транспорту, швидкої.

Щодо спірної території, яка у свій час використовувалася для обслуговування будинку по вул. Рокоссовського, 2 і яка кілька років тому була включена до меж ділянки, відведеної для новобудови, то вирішено в подальшому уточнити її межі. І, за пропозицією чернігівського міського голови, спробувати розділити її. У такому випадку, жителі будинку мають усвідомити: за цю землю доведеться сплачувати земельний податок.

Одночасно на вимогу міського голови, проектант та забудовник спільно з жителями мають виробити спільний план для благоустрою спірних територій і представити візуалізацію варіантів цього рішення. 

За два тижні - орієнтовно 10 вересня - відбудеться наступна зустріч, до якої жителі та забудовник за участі міських служб, мають виробити спільні рішення та пропозиції.

«Тут немає ніякого конфлікту. Обидвом сторонам потрібно просто більше спілкуватись, шукаючи спільне рішення», - наголошує Владислав Атрошенко.

Що стосується тимчасових споруд, які задіяні в будівництві і які розташовуються на прибудинкових територіях сусідньої багатоповерхівки, то їх приберуть після завершення робіт. А щодо розміщення об’єктів інфраструктури для подальшого обслуговування будинку, то для їх розміщення потрібно шукати спільне рішення.

«Вимагаю від забудовників проявляти більшу повагу до міста. Вже на етапі проектування будівництва планувати і будинки, і допоміжну інфраструктуру так, щоб не заважати жителям сусідніх будинків і не створювати незручності для руху транспорту. З іншого боку, Чернігів повинен і буде розбудовуватися, розвиватись. А будь-яке будівництво – це незручності. І це теж потрібно розуміти», - вважає Владислав Атрошенко, 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!