Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту - за посиланням http://old.chernigiv-rada.gov.ua/
6 листопада 2018 р.

У Десну цієї осені випускають 10 тонн мальків товстолобика і коропа. Це – виконання вимог закону при розчищенні русла

+4

10 тонн мальків риби (товстолобика і коропа) випустять у Десну цієї осені. Сьогодні, 6 листопада, до річки з риборозплідника переселена перша партія мальків – майже 3 тонни.

Зарибнення проводять на виконання вимог законодавства, яке зобов’язує відшкодовувати збитки, завдані природі під час розчищення русла Десни в районі міського пляжу "Золотий берег".

- Попереднього разу подібне зариблення Десни проводилося в 2013 році за державною програмою. Тоді в Десну в Сосницькому районі була випущена навіть стерлядь. Це, до речі, аборигенна деснянська риба, хоч зараз вона тут рідкісна, занесена до Червоної книги, - розповів Ігор Токарський, заступник начальника відділу охорони рибних ресурсів Управління державного рибного господарства в Чернігівській області. – Зараз заселяється молодь товстолоба і коропа. Короп буде нереститися й заселяти ріку, а товстолоб, як і білий амур – риби-меліоратори. Вони рятують водойму від синьо-зелених водоростей, які поглинають багато кисню і при занадто сильному розростанні викликають заморні явища. Ця риба далекосхідна, їй для розмноження потрібні два паводки на рік, тобто нереститися вона в нас не буде. Але для життя їй цей клімат підходить і користь вона принесе, так що зариблення правильне, - додав він.

Випускають мальків, якім півроку. На наступний рік, за словами фахівців-іхтіологогів, вони при хорошій кормовій базі будуть вагою до кілограма. А на третій-четвертий рік короп доросте до нересту.

При компенсації збитків рибному господарству місця, де риб’ячий молодняк слід випускати, та види риб визначає Управління державного агентства рибного господарства в Чернігівській області. Першу партію мальків випустили біля автомобільного мосту. Наступні планують випускати в районі Бобровиця біля човнової станції, біля пішохідного мосту та в теплий канал біля ТЕЦ. У перші дні після зариблення ці місця охоронятимуть.

Завантаження мальків у спецавтотранспорт, зважування, перевезення та випуск у Десну відбувалися під контролем спеціальної комісії з контролю за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів, на чолі із представниками Чернігівського рибоохоронного патруля.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляція сесії міської ради
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!