Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
4 серпня 2022 р.

Більше 120 будинків, пошкоджених прямим влучанням, починають ремонтувати за кошти бюджету Чернігова. Будівельники вже працюють на перших об'єктах

+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7

Будівельники "заходять" на об'єкти, які потребують капітальних робіт, для відновлення їх конструкцій та цілісності. Вже розпочаті ремонти багатоквартирних будинків за 15-ма адресами, а всього до опалювального сезону за кошти міського бюджету їх мають зробити 124. Це роботи різної складності і для їх виконання знадобиться  від кількох тижнів до місяців, йшлося під час засідання виконкому 4 серпня.

Так, для виконання капремонту будинку за адресою Чорновала, 15а, який пошкоджений авіаударами російської армії, під час засідання погоджено рішення про перекриття руху автотранспорту — з 8-ї години ранку 5 серпня по 22:00 годину 31 грудня 2022 року на ділянці вулиці В’ячеслава Чорновола вздовж житлового будинку №15. 

— Це перекривається не вся вулиця Чорновола, а провулок, який з'єднує вулиці Чорновола і Богуна, але він вважається як Чорновола, тому і перекривається частина цієї ділянки. Проїзд від проспекту Миру до Любецької буде відкритим, а в сторону Івана Богуна буде перекрита лише частина, до першого заїзду внутрішньоквартального будинку, — пояснив  під час засідання заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко.  

Тривалість перекриття обумовлена ступенем пошкодження цього будинку і складністю робіт, які потрібно виконати для його відновлення, пояснює Євгеній Дейнеко. 

— Наразі розпочато там аварійно-відновлювальні роботи, встановлено посилення для того, щоб не допустити більших обвалів, розчищено уже від бетону та залишків сміття. Вчора експерти додатково обстежили всі конструкції, які були під завалами і далі ми будемо рухатися відповідно до висновків і проєктної документації.     

Нагадаємо, що у Чернігові внаслідок прямих влучань російських снарядів, бомб та ракет було пошкоджено 145 багатоквартирних будинків: 20 адрес для обстеження і потенційного відновлення забрала Чернігівська обласна військова адміністрація, решту Чернігівська міська рада. З переліком ви можете ознайомитися за посиланням.

— 20 будинків, відповідно до протоколу №2, забрала військова адміністрація. Згідно протоколу №6 — два будинки вони виключили з цього переліку і, за моєю інформацією, передадуть їх нам для подальших  робіт, це будинки на проспекті Миру, №255 та 271а, вони середньої тяжкості, — повідомив заступник начальника управління ЖКГ ЧМР. 

На це питання відреагували члени виконавчого комітету, зокрема, поцікавилися чи вже відомо, що буде з будинками, які під опікою Чернігівської ОВА. Якщо стосовно тих, які будуть ремонтувати за кошти міського бюджету, то роботи з обстеження і проєктування вже перейшли в етап фактичних ремонтів з визначеними термінами їх завершення, то от яка доля цих 20 — інформації немає, крім того, що ОВА виключає два будинки зі свого переліку і, очевидно, що ними займатиметься місто, а до осені все менше часу. 

— А там роботи якісь починаються?, запитав під час засідання секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, цікавлячись долею тих, які має ремонтувати ОВА.  

— Фізично туди ще не заходили підрядники, відповів заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко. 

Два житлових будинки виключені з протоколу ОВА не єдині об'єкти, у цьому переліку і каналізаційна насосна станція на Мстиславській, відновлення якої потребує 10 млн грн, зазначив під час засідання заступник міського голови Віктор Геращенко. 

— Цей об'єкт по протоколу також був в ОВА, але його виключили з цього переліку. Якби ми знали, що його ніхто не буде робити, то ми б виділили кошти  з міського бюджету і почали роботи, тому що там в аварійному стані ця КНС, говорить Олександр Ломако. 

Сьогодні у питанні підготовки міста до зими та його житлового фонду головну роль грає час, не кажучи вже про гроші. Обидва ресурси є обмеженими і вичерпними. 

— Стосовно тих робіт, замовником де являємся ми (ред. — Управління ЖКГ Чернігівської міської ради), то там уже розпочаті роботи і терміни дуже критичні, тому що ми повинні розуміти, що 2,5 місяці залишилося до початку опалювального сезону. Є будинки на які потрібно 2-3 тижні, є ті, на які потрібно 2 місяці, а є будинки, на яких паралельно з роботами і проводяться дослідження. Тобто, беруться зразки бетону, арматури, досліджується перекриття і так далі. Таким прикладом являється Чорновола, 15а, тому що до деяких місць  експерти тільки змогли дістатися і вони вимагають дообстеження, — пояснює заступник начальника управління ЖКГ.  

— У нас головна мета зараз зробити ці будинки до опалювального сезону. Ми зробили перелік тих будинків, які не підлягають відновленню і там ми уже вирішуємо питання про переселення людей, а ті будинки, які є у списку, то на них виділені кошти і ведуться роботи, є підрядники і ми плануємо їх встигнути.

Єдине питання по тих будинках, які  забрала область, а це 20 адрес. Немає у нас чіткого розуміння коли почнуться роботи,  підсумував Олександр Ломако.   

Зазначимо, що на капітальний ремонт будинків, якими опікується Чернігівська міська рада, з місцевого бюджету вже виділено 100 млн грн

Прес-служба Чернігівської міської ради 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!