Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
27 липня 2022 р.

Компенсація збитків від воєнної агресії рф суб'єктам господарювання наразі не передбачена, — відповідь Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на звернення чернігівського бізнесу

+5
+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8

Компенсація збитків, завданих збройною агресією рф суб'єктам господарювання, на даний час не передбачена чинним законодавством. Таку відповідь отримала Чернігівська міська рада на своє звернення, написане спільно з представниками місцевого бізнесу ще у червні цього року на ім'я Прем'єр-міністра України. 

Це звернення складалося із 17 пунктів, в яких йшлося про заходи, які б підтримали підприємства, що знаходяться в регіоні, який пережив активні бойові дії. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України надіслало відповідь на ті пункти, які стосувалися їх компетенції, зокрема, стосовно відшкодування збитків за руйнування та пошкодження, спричинені збройною агресієюї.

Нижче публікуємо повний лист-відподь. 

Зазначимо, що 10 червня Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зустрічався з власниками та директорами підприємств Чернігова, аби обговорити ті реалії в яких опинився бізнес  спочатку знаходячись в зоні активних бойових дій, а після вигнання російських військових, оцінюючи та підраховуючи завдані їх потужностям збитки і шукаючи шляхи для відновлення  роботи. 

Хтось втратив все, потужностям інших завдано значних руйнувань, але за наявності коштів підприємство можна відбудувати, а ті виробництва, які вже відновили роботу, зіштовхуються, наприклад, з логістичними проблемами, оподаткуванням тощо.  Власне про це все йшла мова під час зустрічі, а також обговорювалися пропозиції бізнесу до центральної влади, які б могли підтримати їх та допомогли відновити діяльність.

Чернігівська міська рада знаходить фінансову можливість, попри колосальні недонадходження у місцевий бюджет, аби виконати ремонти пошкодженого житла та інфраструктури, а також укріпити обороноздатність міста. Ці кроки спрямовані на відновлення життєдіяльності міста, що має підштовхнути тих, хто виїхав, повернутися додому. Але цього недостатньо, якщо у Чернігові не запрацює економіка, яка напряму залежить від відновлення підприємств, які створюють робочі місця і сплачують податки. 

Зазначимо, що внаслідок активних бойових дій  у Чернігові із близько 3100 виробництв  60%  отримали пошкодження різного ступеня. 

Тому під час зустрічі міського голови і представників бізнесу було напрацьоване звернення до центральної влади із переліком кроків, які б підтримали відновлення їх роботи в прикордонному регіоні. 

Країні, яка знаходиться у стані війні, важливо перебудувати свою економіку так, аби вона працювала в сьогоднішніх умовах і наповнювала бюджети різних рівнів. Тільки так можна буде пришвидшити перемогу над агресором

Пресслужба Чернігівської міської ради 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!