Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
22 липня 2022 р.

Зустрічі міського голови з чернігівцями. Людей цікавить відбудова житла, безпекові питання та опалювальний сезон

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15
Фото № 16
Фото № 17

Тиждень за тижнем Владислав Атрошенко зустрічається з чернігівцями — мешканцями різних мікрорайонів. Таке спілкування завжди було щорічним і традиційним, особливо в теплий період, коли у місті виконувалися ремонтні роботи, а комунікація з жителями дозволяла зрозуміти, які проблеми потрібно вирішити негайно. Сьогодні тематика цих зустрічей продиктована широкомасштабною війною: ремонт житлового фонду, пошкодженого внаслідок російської агресії, облаштування найпростіших укриттів, підготовка до опалювального сезону, доля Чернігівської ТЕЦ.

Це основні питання, які найбільше турбують чернігівців і які були обговорені на чергових зустрічах Владислава Атрошенка з мешканцями мікрорайонів «Масани» та «Градецький».

Очільник Чернігова повідомив присутнім про основні кроки, які робить міська влада, щоб допомогти чернігівцям у відновленні їх житла.

Наприклад, на виконання поточних робіт з бюджету Чернігова вже виділені кошти, мова про 30 млн грн. Наразі у місті відновлюють покрівлі та склять вікна у під’їздах. Виконувати ці ремонти Чернігову допомагали бригади комунальників із Хмельницького, а наразі до таких робіт залучені працівники ЖЕКів з Івано-Франківська.

За словами міського голови, наступного тижня підрядні організації вже почнуть виконувати капітальні ремонти у багатоповерхових житлових будинках, які пошкоджені внаслідок прямих влучань. На це в міському бюджеті передбачено додаткові 100 млн грн.

Крім того, людям, які відносяться до категорій соціально незахищених верств населення, місто допоможе частковою компенсацією витрат на заміну пошкоджених вікон у рамках виконання міської Програми.

Місто допомагатиме людям, незважаючи на те, що у бюджеті Чернігівської територіальної громади немає коштів, тому що бізнес стоїть, податки на землю не платяться, акциз з нафтопродукту «пішов» у бюджет держави. Планово, до кінця року, очікується «діра» в міському бюджеті близько 2 млрд грн.

Наразі алгоритму відшкодування за втрачене житло від держави ще не має. А ми не можемо дозволити собі стояти осторонь від такої проблеми, коли попереду опалювальний сезон. Цим питанням місто займається з травня: спочатку будинки комісійно оглянули, визначили проблематику, далі експерти встановили ступінь пошкоджень та напрямки проєктних робіт,  розповів Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко також розповідав присутнім під час зустрічей і що наразі міська влада робить для того, аби посилити обороноздатність міста, про облаштовання найпростіших укриттів у багатоповерхівках, а також підготовку шкіл та дитсадків до освітнього процесу в очній формі

Онлайн трансляції
Бюджет участі