Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
24 червня 2022 р.

КП «Деснянське» готує свій житловий фонд до зими


Фото № 1
Фото № 2

Послуги з управління для 367 багатоповерхових будинків у Чернігові надає КП «Деснянське». Внаслідок російської агресії пошкодження отримали 48 багатоповерхівок, з них 7 з прямим попаданням. Про об’єми робіт, які необхідно виконати, щоб підготувати житловий фонд до осінньо-зимового періоду розповів начальник цього підприємства Віктор Пригара.

За його словами, наразі підприємству потрібно відновити близько 2 370 кв. м покрівель, 703 кв. м покрівель з м’яким покриттям, 770 кв. м засклити вікон у під’їздах. 

— За графіком вже виконано близько 10-15% таких робіт по покрівлях, 25% — по вікнах. Такими темпами підприємство встигає підготувати житловий фонд до експлуатації у зимовий період.

Для закупівлі матеріалів, які необхідні для проведення ремонтів, містом вже виділені кошти. На сьогодні підприємство забезпечене всім необхідним, ремонтні роботи виконуються своїми силами. Для цього ми не залучали інші організації.

Я запевняю, що КП «Деснянське» житловий фонд підготує до зими. Ми виконаємо всю ту роботу, яку потрібно. Але до мешканців є велике прохання: віднестися з відповідальністю і вчасно сплачувати за комунальні послуги та квартплату. Від цього залежить успішність підготовки будинків до зими. Якщо підприємство матиме на рахунку кошти, ми зможемо сплачувати заробітну плату працівникам й виконувати необхідну роботу, зазначив він.

Головний інженер КП «Деснянське» Денис Куценко розповів про будинки, що розташовані біля готелю "Україна", в який було пряме влучання.

— Вибуховою хвилею були пошкоджені дах та вікна у під’їздах. Зокрема, у цьому будинку уламками пошкоджено близько 250 кв. м покрівлі. Торець будинку теж був зруйнований. Тут ми працюємо  тиждень і вже вдалося відновити близько 150 кв. м покрівлі.

Сподіваюсь, погодні умови нам сприятимуть і наступного тижня ці роботи будуть завершені. У інших будинках, які знаходяться поруч, також пошкоджені вікна та покрівля. Тому після виконання цих робіт ми переходимо на інші будинки— сказав він.

За словами Віктора Пригари, ремонтні роботи по об'єктах КП «Деснянське» виконують три бригади. До них не залучаються працівники з інших організацій та міст.

Співробітники підприємства почали вживати заходи з ліквідації руйнувань ще тоді, коли були обстріли у місті. Так, як нових матеріалів не було, використовували те, що було під рукою й на залишках. Основна робота розпочалася у кінці квітня, коли був закуплений матеріал. На ці роботи з міського бюджету було виділено 30 млн грн і розподілено між ЖЕКами, аби вони могли підготувати житловий фонд до зими. На будинки КП "Деснянське" спрямували більше 2 млн грн. 

Загалом, за інформацією Управління ЖКГ міської ради, станом на 23 червня комунальні ЖЕКи відремонтували близько 6000 кв. метрів покрівлі та замінили близько 800 кв. м скла. 

З бюджету Чернігова виділять 100 млн грн на ремонт приватного житла

Керівник комунального підприємства Віктор Пригара також уточнив, що у будинках, які мають значні пошкодження через прямі влучання, проводитимуться також експертизи і вже потім розроблятимуться проєкти для відновлення будинків.

Зазначимо, що хоча зобов'язання із відновлення зруйнованого та пошкодженого приватного житла взяла на себе держава, але, зважаючи на те, що сьогодні до сих пір немає чіткого алгоритму відшкодування збитків, а людям потрібно десь жити і попереду зима, Чернігівською міською радою прийнято рішення про виділення коштів, які спрямують на ремонт будинків. Мова про 100 млн грн, відповідне рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету 23 червня. 

Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!