Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
16 червня 2022 р.

Роботи із озеленення міні-скверів на П’яти кутах та біля Молодіжного театру завершені

+15
+12

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15
Фото № 16
Фото № 17
Фото № 18

Минулої осені працівники КП «Зеленбуд» розпочали озеленювати три нові міні-сквери, зокрема, два у районі П’яти кутів та один біля Молодіжного театру. На сьогоднішній день ці роботи завершені.

 

Сквери в районі П'яти кутів

У сквериках у районі П’яти кутів загалом було висаджено 35 кленів: 14 сорт Сансет, 11 сорт Червоний та 10 сорт Фрімана.  Восени всі ці дерева мають яскраве червоно-жовте листя, відтінки якого відрізняються один від одного, у залежності від сорту, а також різну форму крони пірамідальну, округлу, витягнуту.

По периметру скверу, біля зупинки громадського транспорту, було висаджено 15 західних туй сорту Смарагд. Це вічнозелені рослини, які мають приємний хвойний запах.

Окрім дерев у міні-скверах з’явилися чагарники, наприклад, довкола лавок кущі спіреї Грефшейм. Вони захищатимуть людей від дорожнього пилу та створюватимуть затишок. Рослина виростає до 2,5 метрів заввишки,  вкрита красивими білими квітами з приємним ароматом. 

Ще на цій локацій чернігівці та гості міста зможуть насолоджуватися лавандою, яку висадили у кількості 35 одиниць.  А для того щоб створити живу огорожу працівники "Зеленбуду" висадили у міні-скверах пухироплідник калинолистий. А також тут є 15 кущів вейгели (декоративно квітучий чагарник).  Довершили загальну композицію кущі кизильника

Територію засіяли конюшиною білою, яка заповнює великі площі та не вимагає косіння.

До війни у більшому за площею сквері планували висадити фігурні рослини, проте на сьогодні ця ідея на паузі.  


Сквер біля Молодіжного театру 

У міні-сквері біля Молодіжного театру висадили 8 псевдоплатанових кленів, листя яких дає тінь у спеку. Також було висаджено 56 кущів спіреї Грефшейм, 30 — дерену білого, 14  рослин ехінацеї, 8 — шавлія, 30  очитку (заячої капусти), багаторічні трав’янисті рослини Щучки та Просо.

А ще цю локацію прикрасили 14-ма одиницями злакової рослини Міскантус, які не втрачають свого вигляду навіть взимку. Для створення затишку також був висаджений горобинник, як жива огорожа, у кількості 30 одиниць. 

Окрім озеленення у міні-скверах створений штучний полив, встановлені зручні лавки, місткі урни та нові ліхтарі

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!