Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
14 червня 2022 р.

Українські архітектори хочуть допомогти Чернігову і долучитися до відбудови міста

+3

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6

Національна спілка архітекторів України має намір допомогти Чернігову з відбудовою міста. Представники організації 14 червня зустрілися з міським головою Владиславом Атрошенком, аби повідомити про готовність працювати у цьому напрямку вже сьогодні, не чекаючи закінчення війни. Вони пропонують для цього як власний досвід та професіоналізм, так і своїх іноземних колег. 

— Ми всі небайдужі громадяни, нам всім болить за те, що відбувається в країні. Дуже болить те, що відбулося, зокрема, в Чернігові та регіоні. Чернігів у нас на особливому рахунку. 

Ми приїхали з тим, аби поговорити, засвідчити своє бажання долучитися до проблем відновлення і відбудови Чернігова і Чернігівщини, з тим, щоб ми, скажемо, могли предметно заявляти нашим колегам, міжнародній спільноті, що є бажання Чернігова прийняти таку допомогу і вона буде професійною, різноплановою,  повідомив президент Національної спілки архітекторів України Олександр Чижевський. 

Члени спілки архітекторів, спілкуючись зі своїми колегами із різних країн, які готові допомагати Україні, пропонують долучити їх досвід і професіоналізм, в тому числі, до проєктування відбудови Чернігова. Окрім того, говорять про можливість залучення завдяки цьому і фінансування для майбутніх робіт. 

— Ми ведемо активну міжнародну діяльність. На нас багато виходить представників нашої професії із різних країн і всі вони питають чим вам допомогти. Допомагати вони хочуть предметно, в таких професійних  питаннях, які пов'язані з просторовим плануванням, відтворенням пам'яток, спорудженням нових типів житла і з питаннями обстеження: що можна зберегти, що можна відновити, є різний світовий досвід,  говорить Олександр Чижевський.   

Владислав Атрошенко під час зустрічі повідомив, що вже сьогодні, попри те, що війна триває, органи місцевого самоврядування підходять до питання відбудови та відновлення міста комплексно, працюючи, в першу чергу, над концепцією міста, яка працюватиме і через десятки років.  

Так, зокрема, маркетинговою стратегією відновлення Чернігова займається архітектурна студія «Yakusha». Вони запропонували свої послуги для міста на безкоштовних умовах. Між ними та обласним центром підписаний Меморандум про співпрацю.  У планах — створити цілісний архітектурний код міста, врахувавши особливості регіону, його культурну спадщину та природній потенціал. Все напрацьоване, згідно підписаного документа, буде інтелектуальною власністю міста. 

Владислав Атрошенко запропонував членам спілки архітекторів України об’єднатися із цією студією, аби їх зусилля були спрямовані на єдині цілі. 

— Ми ставимо мету, таку можливо амбітну, досягнення її залежить від успіхів України у  війні з Росією і ця війна одночасно є стримуючим фактором. Моя ідея полягає в тому, щоб у першу чергу запросити фахових маркетологів для того, щоб вони створили образ Чернігова-захисника, який би викликав емоції в суспільствах тих країн, які найбільше нас підтримують, говорить Владислав Атрошенко.   

На думку міського голови, Чернігову сьогодні треба на всю Україну і світ говорити про свій внесок у той етап війни, який тривав протягом лютого-березня, коли військові ЗСУ, ТРО, органи влади, волонтери та всі дотичні до оборони міста, не дали російським військам зайти у Чернігів і врешті вибили рашистів з його околиць та області. Фактично, стали щитом для всієї України, а столиці, зокрема, не пустивши ворога в глибину країни. 

З метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті свого міста під час відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України Указом Президента від 7 березня Чернігів нагороджений званням "Міста героя". 

Сила Чернігова і внесок у цю широкомасштабну війну заслуговують на подальшу фінансову підтримку як держави, так і тих країн, які хочуть допомогти Україні з відбудовою, говорить Владислав Атрошенко. Місто заплатило за це високу ціну сотні людських життів, знищені об'єкти критичної інфраструктури та тисячі приватних помешкань, зупинка економіки в регіоні.

Чернігівці заслуговують на те, аби жити у місті, яке має майбутнє і розвивається. Таким воно може стати, якщо отримає підтримку  — фінансову та професійну. Сьогодні міська влада використовує кожну можливість, як в середині країні, так і на міжнародному рівні, аби знайти тих, хто готовий допомогти Чернігову  

Прес-служба Чернігівської міської ради 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!