Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
13 червня 2022 р.

Через активні бойові дії чернігівські комунальники мають в рази більші обсяги роботи, які потрібно виконати, готуючи будинки до зими

+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7

Цього літа кількість роботи у чернігівських комунальників у рази є більшою. Сотні будинків пошкоджені внаслідок активних бойових дій і потребують відновлення: заміни покриття дахів, скління вікон на площах загального користування та обслуговування внутрішньобудинкових мереж, зіпсованих внаслідок розмерзання систем опалення, адже з березня місто було без тепла.  

Робітники КП “ЖЕК-10” до осені, початку опалювального сезону, мають встигнути відремонтувати більше 100 пошкоджених будинків. За обсягами робіт, які потрібно виконати, це підприємство на другому місці після КП “Новозаводське”, у якого з 562 багатоповерхівок на обслуговуванні пошкоджені 300.

Огляд та фіксацію пошкоджень працівники КП “ЖЕК-10” почали  відразу після закінчення активної фази бойових дій. 

— З 220 будинків, які ми обслуговуємо, пошкоджено 150. З них із прямим влучанням —  50, є один будинок, куди снаряди влучали до 10 разів, повідомив начальник КП "ЖЕК-10" Ігор Лущай. 

Внаслідок обстрілів та бомбардувань зазнали пошкоджень та руйнувань, як приватні оселі, так і площі загального користування.

— Ми ремонтуємо місця загального користування, ті ж дахи, під’їзди. Квартири — це приватна власність і тут уже не наша відповідальність. Це перш за все відповідальність держави.  І компенсацію витрат мешканців, і ремонт, має забезпечувати держава зі свого фінансування, — говорить Ігор Лущай.

Якщо говорити про об'єми робіт, то комунальникам КП “ЖЕК-10” потрібно замінити 2500 кв.м. покрівлі та 3000 кв. м. скла у вікнах. 

—  Наразі замінюють покриття покрівель дві бригади, одна — з Хмельницького. Стосовно скління, то  також працює дві бригади, — додає Ігор Лущай. 

 

Роботи виконують за кошти міського бюджету

Матеріали для цих робіт придбані за кошти міського бюджету. У квітні цього року рішенням виконкому Чернігівської міської ради погодили виділення 30 млн грн на проведення ремонтних робіт житлового фонду, з них — 6 млн 900 тис грн отримає КП “ЖЕК-10”. Фінансування спрямують на ремонт дахів, скління та заміну вікон, обслуговування внутрішньобудинкових мереж. 

— За сприяння міської ради, міського голови, Управління ЖКГ, нам на даний час виділено матеріалів близько на мільйон гривень. Матеріалами ми забезпечені — зараз працюємо. Працівників не вистачає, приїхали на допомогу з Хмельницького. Подали вакансії  і на службу зайнятості, люди йдуть, тому що роботи у місті мало, в принципі, працівники приходять, розповідає про ситуацію з виконанням ремонтних робіт начальник комунального підприємства

Якщо не відремонтувати дахи і вікна на площах загального користування, а також внутрішньобудинкові мережі, то будинок залишиться взимку без тепла. Мережі наразі перевіряють і виявляють несправності, аби вчасно їх усунути. Минулого тижня  обстежили до 30 багатоквартирних будинків. 

У наступних публікаціях ми розкажемо про аналогічні роботи на об'єктах КП "ЖЕК-13" та КП "Деснянське"

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!