Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
2 червня 2022 р.

"Я хочу потиснути руку за дійсно нормальну співпрацю", — Владислав Атрошенко міністру розвитку громад та територій України під час його візиту у Чернігів

+8
+5

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11

З візитом у Чернігові міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 2 червня член Уряду разом із керівництвом Чернігівської ОВА та Чернігівської міської ради відвідав об’єкти критичної інфраструктури у місті, які зазнали серйозних пошкоджень внаслідок масових обстрілів російськими окупантами.  Вони забезпечують Чернігів водою, а також теплом та електроенергією. 

Одна із локації — зруйнований рашистами об'єкт КП “Чернігівводоканал”, інша  — потужності Чернігівської ТЕЦ. 

— Уряд, і держава, і місцева влада, знаходяться в постійному контакті. Сьогодні ми розуміємо, що міста потребують допомоги від держави і ми будемо її надавати. Як ви вже бачили, як тільки Чернігівська область була звільнена від агресора, держава виділила гроші з резервного фонду для КП “Чернігівводоканал”. 

Працюємо, як-то кажуть, рука об руку з місцевою владою. Я радий, що у нас є професійні керівники тут на місці і я впевнений, що містяни будуть задоволені на початку опалювального сезону, ми до нього повертаємося, бо це такий рубікон, який демонструє спроможність місцевої влади та держави підготуватися відповідним чином,  — повідомив під час свого візиту до Чернігова Олексій Чернишов.   

Зазначимо, що з резервного фонду бюджету країни КП “Чернігівводоканал” має отримати 150 млн грн на першочергові роботи із відновлення своїх об’єктів, які зазнали пошкоджень та руйнувань, внаслідок воєнних дій. Один іх них і відвідав міністр. 

Ще один об'єкт критичної інфраструктури, який став ціллю для мінометних та ракетних обстрілів рашистами  —  ТЕЦ. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко провів Олексія Чернишова територією та потужностями цього теплогенеруючого підприємства, розповідаючи про пошкодження, підготовку до опалювального сезону та дії міської влади із повернення комплексу в управління містом. 

Органи місцевого самоврядування вже запустили процес дострокового розірвання договору оренди із приватною фірмою і повернення ТЕЦ у власність та управління громади, що дасть можливість налагодити господарську діяльність в інтересах чернігівців, а ще, залучити державні та грантові кошти для відновлення цього підприємства. 

— Зараз йде процедура передачі майна і комісія працює над тим, аби розділити баланси. Що на балансі орендаря, а що на балансі цілісного майнового комплексу. Незважаючи на це, ми бачимо технічну проблематику і закон дозволяє нам на міську раду, як на балансоутримувача, купити необхідне обладнання: трансформатор ми можемо закупити, передавачі ми можемо закупити. Тобто, найважливіші проблемні вузли, — розповів очільник Чернігова.

Це обладнання необхідно придбати для того, аби забезпечити проходження опалювального сезону, усунувши пошкодження внаслідок обстрілів. Зважаючи на те, що до нього лише чотири місяці, робити це потрібно вже сьогодні. 

 

Опалювальному сезону бути

Не дивлячись на процес повернення цього майнового комплексу у комунальне управління, Владислав Атрошенко вкотре наголосив на тому, що ТЕЦ здатна забезпечити своїх споживачів теплом у зимовий період. Наразі великі обсяги роботи необхідно виконати під час перевірки внутрішньобудинкових мереж та усуненню несправностей. 

Господарів просять бути дома в день перевірок, про це повідомлятимуть чернігівців заздалегідь, мінімум за 10 днів. Відповідну інформацію оприлюднюватимуть на сайті Чернігівської міської ради та на сторінках у соцмережах. 

 

Місто сподівається на підтримку 

Чернігівська ТЕЦ має накопичені роками борги, які формувалися внаслідок різниці в тарифах та збитків, які несло підприємство. І зараз місто, повертаючи його в своє управління, потребує підтримки держави, повідомив Олексію Чернишову Владислав Атрошенко. 

— Користуючись нагодою, я сподіваюсь на підтримку профільного міністерства, міністерства фінансів.  Сьогодні баланс фінансовий такий, що підприємство має заборгованість близько 600 млн перед НАК "Нафтогаз", крім того, підприємство-орендар “Технова” програло суди, де  буде списано 350 млнгрн незаконно нарахованих за електроенергію, 95 млн грн незаконно нарахованих за тепло. Це все ляже на ці збитки, які вже наступне підприємство  буде вести. Крім того, є величезна дебіторка і, скажімо, за законом вона в судовому процесі буде вирішуватися вже з орендарем.

Приблизно ми маємо боргів цього підприємства під мільярд гривень і ремонтних робіт скажімо від 50-100 млн для того, щоб почати опалювальний сезон. В принципі, в бюджеті ці кошти є, але в  подальшому я просто прошу підтримку вашої, звернувся до міністра Владислав Атрошенко. 

Стосується це звернення і боргів підприємства перед НАК "Нафтогаз".

 

Техніка для комунальних підприємств Чернігова

Під час візиту міністра комунальним підприємствам Чернігова передали вісім одиниць техніки (стільки фізично знаходилося на Красній площі). Це два сміттєвози та навантажувач для КП “АТП-2628”, два автобуси та два мікроавтобуси  — для “ЧТУ”.  А рятувальникам — пожежну автівку. Весь транспорт вживаний і придбаний за кошти благодійників. 
 

—  Ми, з допомогою наших міжнародних благодійних інституцій, залучили той об'єм, який ми з вами бачимо: пожежна техніка, сміттєвози, автобуси і мікроавтобуси. Це ще не все, ще будуть додаткові поставки. Я радий, що ми сьогодні можемо поступово відновлювати нормальне життя цивілізованого європейського міста з найкращими містянами, які будуть користуватися всім цим, — зазначив Олексій Чернишов. 

Наприкінці зустрічі міський голова Чернігова потиснув міністру розвитку громад та територій руку та подякував за підтримку міста у цей непростий час. 


— Користуючись нагодою, я хочу потиснути руку за дійсно нормальну співпрацю. Профільне міністерство підставило плече і ми фахово підійшли до певних проблем, і Олексій Михайлович вже зазначав, виділена допомога  на “Чернігівводоканал”. Ну і сьогодні ми дякуємо за ту допомогу, яку ви передаєте місту, я сподіваюсь що це не остання, — подякував Владислав Атрошенко

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!