Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
27 травня 2022 р.

У Чернігові представили Міжнародну виставку карикатур «Русскій воєнний корабель, іди на ***!»

+8
+5

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11

Сьогодні, 27 травня, у Чернігівському Туристичному інформаційному центрі відкрили Міжнародну виставку політичних та антивоєнних карикатур. Вона представлена у рамках міжнародного конкурсу під усім відомим з початку війни гаслом «Русскій воєнний корабель, іди на ***!».

Представлені експозиції — це твори більш як 40 художників з України, Ізраїлю, Польщі, Греції, Німеччини, Румунії, Індії, Італії, Швеції, Нідерландів, США, Франції, Австрії, Мексики та інших. Загалом автори з 25 країн представили понад 300 робіт. Про це присутнім розповіла віцепрезидентка Національної туристичної організації України Тетяна Чичкалюк.

За її словами, така ідея народилася у всесвітньому клубі одеситів, потім долучилися карикатуристи Одеси, Миколаєва, Києва та інших міст.

Перша виставка відбулася в Миколаєві, потім в Одесі та Києві. Після цього творчі роботи приїхали до Чернігова. Далі виставка подорожуватиме іншими українськими містами. Організатори мають намір представити експозиції і у Європі, а також долучити до неї ще й дитячі комікси.

Віцепрезидентка Національної туристичної організації України зазначила, що за допомогою сатири і гумору автори хотіли показати справжнє обличчя божевільного диктатора-параноїка, брехливість російської пропаганди, відсутність зародків людяності, моральності та моралі у російських окупантів.

— Ми думали: чи правильно робимо, чи треба посміхатися? Але прийшли до висновку, що сатира то є вбивча сила, зауважила Тетяна Чичкалюк. 

У наше місто організатори привезли карикатури на запрошення Управління культури та туризму Чернігівської міської ради. 

Я дуже радий, що ця мистецька зброя сьогодні знаходиться у нас у місті-герої Чернігові. Така атракція потрібна кожному місту, кожній людині. Я дуже хотів би, щоб більше наших чернігівців побачили ці картини, кожна з яких має ідею та окремий світ. Я пишаюся тим, що Чернігів після Миколаєва, Одеси і Києва приймає цю мистецьку естафету, розповів начальник Управління культури ти туризму ЧМР Олександр Шевчук.

З представленою виставкою усі бажаючі можуть ознайомитися протягом тижня, завітавши до Чернігівського ТІЦ.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!