Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
23 лютого 2022 р.

Звіт про результати роботи спостережної комісії при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради за 2021 рік

На виконання пунктів 1 та 12 постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії» виконавчим комітетом міської ради рішенням від 14 серпня 2019 року № 315 зі змінами та доповненнями «Про утворення спостережної комісії» була утворена спостережна комісія при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради. До складу комісії увійшли представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та представники громадських організацій. Персональний склад комісії підібрано таким чином, щоб вона була спроможна вирішувати усі питання, які визначені Постановою Кабінету Міністрів України, серед яких:

– організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та осіб звільнених від відбування покарання;

– сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;

– організації виховної роботи з особами, умовно–достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;

– надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

На сьогоднішній день члени комісії мають достатній досвід з питань захисту прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб, а також працівників виправних установ.

У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально–виконавчим кодексом України, Законами України "Про місцеве самоврядування", "Про місцеві державні адміністрації", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", іншими нормативно–правовими актами України.

Діяльність спостережної комісії за звітний період проводилася відповідно до Плану роботи комісії. План роботи комісії розроблявся у грудні 2020 року і був затверджений на першому засіданні спостережної комісії, в цілому за звітний період він був виконаний.

Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання, які проводилися щомісячно, або за потреби.

За звітний період було проведено 5 засідань, 4 – у залі засідань виконавчого комітету Чернігівської міської ради та  1 – у залі Новозаводського та Деснянського районних відділів філії Державної установи "Центр пробації" в Чернігівській області. Випадків зриву засідань комісії не було. Рішення приймалися колегіально, відкритим голосуванням членів спостережної комісії, оформлені постановами. Засідання комісії були правомочними, середня чисельність на кожному засіданні складала від 10 до 13 чоловік.

За 2022 рік на засіданнях спостережної комісії було розглянуто 5 справ та прийняті рішення погодитись з поданнями Новозаводського та Деснянського районних відділів філії Державної установи "Центр пробації" в Чернігівській області про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді виправних робіт. ( ст. 81 КК України).

За звітний період члени спостережної комісії, представники державних та громадських організацій прийняли на особистому прийомі 31 особу та 9 звернень у паперовій формі, усім було надано кваліфіковану правову допомогу. Також 13 звільненим особам з місць позбавлення волі було надано юридичну та іншу необхідну допомогу. Це допомога в оформленні паспорта громадянина України та працевлаштуванні. Крім того, надавались різні послуги: інформаційні, соціально економічні, соціально педагогічні, психологічні, юридичні.

За сприяння та безпосередньою участю членів спостережної комісії в установах відбування покарання відбувалися заходи, спрямовані на підвищення рівня правової освіти засуджених та персоналу. Серед яких інформування засуджених, які відбули покарання та звільняються щодо питань, які стосуються їх життя на свободі, у громаді. Це питання порядку надання державної соціальної допомоги, порядку обліку внутрішньо переміщених осіб, порядку сплати житлово-комунальних послуг за період тимчасово відсутніх в житлі осіб, порядку відновлення документів, професійної орієнтації засуджених.

15.06.2021 на базі Новозаводського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Чернігівській області проведено інформаційний семінар для осіб, які перебувають на обліку в органах пробації і не мають стабільної роботи або роботи взагалі.

Основні завдання, поставлені Постановою Кабінету Міністрів, нашою спостережною комісією виконані.

 

За інформацією відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції, мобілізаційної, оборонної та спеціальної роботи Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!