Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
23 лютого 2022 р.

Владислав Атрошенко анонсував виплати від міста по 10 тисяч гривень бійцям тероборони

+3

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 23 лютого взяв участь у спільному брифінгу разом з головою Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеславом Чаусом та військовим комісаром Чернігівщини Олегом Гончаруком. На брифінгу говорили про рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей, де триває Операція об’єднаних сил, а також про призов на військову службу резервістів. 

Брифінг проходив у залі засідань облдержадміністрації. Участь у ньому взяли також керівники силових структур Чернігівської області та командир бригади сил територіальної оборони.

Владислав Атрошенко у своєму виступі звернувся до чернігівців:

- Сьогоднішнє рішення щодо введення надзвичайного стану в країні є своєчасним і добре, що воно прийняте. Я особисто відчуваю, що це дасть відповіді на багато тих питань, які в мене як керівника були стосовно організації територіальної оборони, організації спільних заходів між відомствами, Національною поліцією, Національною гвардією та безпосередньо територіальною обороною. У мене особисто на сьогоднішній день жодних панічних настроїв чи знервованості - нема. Структурні підрозділи, комунальні підприємства будуть злагоджено діяти в тих питаннях і в тих потребах, які будуть виникати щодо територіальної оборони міста, охорони об’єктів критичної інфраструктури. Решту рішень буде диктувати час і розвиток ситуації. Якщо вона буде загостюватися - відповідно, можливі рішення по введенню комендантської години тощо. Відчуваючи відповідальність, як керівник, до введення надзвичайного стану я не бачив тих організаційних заходів, які б повністю давали розуміння на злагодження дій, виконання завдань щодо територіальної оборони. Тому я прошу сприйняти цю ситуацію як робочу, спричинену діями Російської Федерації. 

Голова Чернігівської ОДА зауважив, що ситуація в області контрольована і моніториться 24/7. Прикордонні служби та інші силові структури працюють у посиленому режимі. Він закликав не панікувати, довіряти інформації тільки з офіційних джерел. Крім того, В’ячеслав Чаус пояснив, що надзвичайний стан – це не воєнний стан. Вводяться певні обмеження, які будуть регулюватися відповідно до обстановки в тій чи іншій територіальній одиниці нашої країни.

- На сьогодні ситуація в Чернігівській області в цілому та в Чернігові контрольована, спокійна, все моніториться. Введення надзвичайного стану не включає в себе введення комендантської години, - повідомив він.

Для більшої поінформованості громадян щоденно о 10 годині тепер проводитиметься брифінг голови ОДА, керівника оперативного штабу (в залежності від тих заходів, які вживатимуться на території області).

Основні положення Наказу Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України №2 «Про призов резервістів на військову службу за призовом із числа резервістів в особливий період», який вступив в дію з сьогоднішнього дня, роз'яснив військовий комісар Чернігівщини Олег Гончарук. Вимоги цього документа: зі всієї країни призвати резервістів до частин Збройних Сил України в кількості 36 тисяч громадян, до частин Національної гвардії та Державної прикордонної служби по 5 тисяч чоловік. Доставка до військових частин резервістів, які перебувають на обліку відповідних територіальних громад, які працюють на підприємствах та організаціях будь-якої форми власності, здійснюватиметься протягом 7 діб. Він також уточнив, що резервісти – це колишні військовослужбовці, які проходили службу, починаючи з 2014 року, тобто з початку дії особливого періоду, в тому числі військовослужбовці, які проходили строкову військову службу. Відповідне оповіщення проводиться цієї та наступної доби.

- Сьогодні є дуже велика кількість дзвінків від громадян, які висловлюють бажання призватися на військову службу. Це говорить про високий рівень свідомості наших громадян, що вони патріотично налаштовані і не готові так просто схилитися перед ворогом. У тому числі, велика кількість жінок, які ще навіть не стали на військовий облік, теж бажають призватися на військову службу в резерві, - зауважив він та додав, що резервістом може стати громадянин від 18 до 60 років.

Міський голова Чернігова зауважив, що зараз необхідно популяризувати також можливість вступу усіх бажаючих до сил територіальної оборони. Для цього у місті буде розміщуватися соціальна реклама. Крім того, він анонсував внесення змін до міської Програми щодо тероборони, які передбачатимуть матеріальне заохочення для таких громадян.

- Я переконаний, що у славному місті Чернігові, з багатовіковою історією, боягузів – немає. Як міський голова, я закликаю свідомих громадян долучитися до питань територіальної оборони. Завтра, на черговій сесії, я внесу питання щодо доповнення заходів забезпечення територіальної оборони, а саме можливість здійснення підтримки бійцю тероборони, який не має стягнень по службі, виконав всі нормативи, за поданням командирів, у сумі 10 тисяч гривень. Це буде невеличке заохочення, те, що може дозволити собі місто, в рамках міської Програми, яка є однорічною, - зазначив він.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!