Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
20 січня 2022 р.

Для п’яти шкіл Чернігова змінять рік припинення набору 10-х класів


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив внесення змін до Програми трансформації мережі закладів загальної середньої освіти міста Чернігова на 2021-2024 роки, які зумовлені збільшенням контингенту учнів перших класів в окремих закладах загальної середньої освіти.

А саме, роки припинення набору до 10-х класів для шкіл № 29 і № 34 перенесені на наступний рік, а для закладів освіти № 11, 24 та 31 – навпаки, на 2022-й.

Як доповів на засіданні виконкому керівник міського управління освіти Василь Білогура, це пов’язане з тим, що на базі ліцею № 15 прийняте рішення про формування академічного ліцею, де буде виключена старша школа. У зв’язку з цим, значно змінився мікрорайон колегіуму №11. І є нагальна необхідність про створення додаткових умов для доступності, для розширення набору до 1-х класів і збільшення їх кількості. Також це передбачає наявність відповідних кабінетів. Тому й не набиратимуться 10-ті класи вже в цьому році, щоб була можливість для додаткових перших класів.

Така ж ситуація і по 31-й гімназії, яка знаходиться в одній будівлі з 25-ю початковою школою. Є значний запит від батьків дітей, які мешкають у цьому мікрорайоні, до даного навчального закладу. Тим більше, що на базі школи №12 вже не набирають початкову школу, тому й збільшене навантаження. В той же час, припинення набору до 10-х класів у 29-й школі відбуватиметься пізніше, як запобіжник перевантаження 12-ої школи.

Щодо школи № 24: у мікрорайоні «Шерстянка» поруч знаходяться школи № 14 і № 34. Раніше передбачалося, що вже в цьому році не набиратимуться 10-ті класи до обох закладів. В той же час, є велике навантаження і велика віддаленість. Найближчою є тільки 1-ша школа. Тому у 34-й школі цьогоріч ще набиратимуть 10-ті класи. Це дасть можливість дітям, які проживають у мікрорайонах Нафтобази, Шерстянки, Подусівки, створити умови для розгалуження доступності навчання.

Отже, в загальному підсумку, в 2022 році 10-ті класи готуються не набирати у таких школах: № 11, 14, 16, 18, 19, 21, 24, 31, 35. А у 2023 році - у школах № 2, 3, 28, 29, 32, 34.

Після погодження виконкомом ці зміни наберуть чинності, коли їх розгляне та затвердить на сесійному засіданні Чернігівська міська рада.

Нагадаємо, міська Програма трансформації мережі закладів загальної середньої освіти міста Чернігова на 2021-2024 роки  затверджена в лютому минулого року. Її основна мета - виконання вимог Закону України "Про повну загальну середню освіту" та створення розгалуженої мережі різних типів закладів загальної середньої освіти міста Чернігова. Це забезпечить як територіальну доступність початкової та/або базової середньої освіти, так і створить умови для здобуття учнями якісної профільної освіти.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!