Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 січня 2022 р.

"Я відкрито кажу, що відбувається згортання бюджетної децентралізації", - Атрошенко


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

У Чернігові розпочали роботу над деталізацією адресної програми робіт на 2022 рік відповідно до розписів бюджету. Про це оголосив 11 січня на щотижневій нараді з керівниками структурних підрозділів і комунальних підприємств міської ради чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. У той же час, планування суттєво ускладнюється неоднозначними економічними прогнозами.

- 2022 рік - це рік випробувань, надзвичайно серйозних. Я особисто очікую досить серйозну цінову інфляцію. Є й великі ризики  зниження ділової активності малого та середнього бізнесу через зростання цін на енергоносії, - зазначив міський голова.

Те, що при зростанні ціни газу в 4 і більше разів тарифи на тепло для населення лишаються в місті на рівні минулого року - не чудо, а робиться за рахунок штучного зниження цін НАК Нафтогаз і компенсації різниці в тарифах з бюджету міста Чернігова, нагадав він. Також додаткові витрати з бюджету будуть і через здорожчання електроенергії.

- Ми сукупно орієнтуємося на цифру 400-450 млн грн. Кошти, які ми з міського бюджету могли би використати на підтримання інфраструктури, на заміну інфраструктури міста Чернігова - на жаль, в буквальному сенсі вилетять «в трубу», - констатував міський голова.

Як відомо, на переконання очільника Чернігова – про що він неодноразово повторює «з усіх трибун» - держава не повинна була перекладати обов’язок компенсації різниці в тарифах на місцеві бюджети. Адже енергоносії – це питання держави. Його можна і потрібно було б вирішувати в інший спосіб.

- І Медведчук, і Порошенко, і Коломойський, і Пінчук у своїх маєтках отримують газ по 7400 так само, як і отримують інші споживачі. Багатші люди могли би платити більше, а якби компенсація була б в кожну квартиру - на це було би достатньо, за моїми підрахунками, 1-1,5 млрд доларів і цей шлях був би правильним. Ми пішли по шляху зрівнялівки, компенсації за рахунок місцевих бюджетів, а треба було піти по шляху чіткої адресної компенсації кожному споживачу в залежності від платоспроможності і не вплутувати сюди місцеві бюджети, - Владислав Атрошенко.      

Сьогодні місцеві влади не розуміють – як планувати діяльність, чи згортати програми розвитку, чи будуть кошти на наступний рік. Наприклад, у Чернігові відкритими залишаються питання, чи починати реконструкцію Центрального парку культури і відпочинку, ремонт вулиці Любецької тощо.

За словами чернігівського міського голови, в органах місцевого самоврядування сподіваються, що ситуація буде якимось чином відкоригована на наступний бюджетний рік. У Чернігові поки що зберігатимуть усі започатковані напрямки і потрошку будуть їх фінансувати. Але якщо буде далі згортання місцевих бюджетів - на наступний рік доведеться скорочувати кількість напрямків і концентрувати їх на якихось конкретних невеличких питаннях.

- На сьогодні, я відкрито кажу, ми боїмося повного тотального згортання бюджетної децентралізації. Якщо ж процеси будуть збережені, то на 2023 рік у нас буде змінена політика по підтримці інфраструктури. Від деяких напрямків ми будемо відмовлятися. Я відкрито повідомляю, що, безумовно, для інфраструктури непоміченим те, що ми спалимо «в трубу» 450 млн грн, не залишиться, - міський голова.

Він уточнив: додатковий дохід бюджету в 2022 році очікується тільки з 4% ПДФО – це 100 млн грн, та зростання ПДФО від зростання «мінімалки». Тобто вцілому в балансі - мінус 200-250 мільйонів гривень. Плюс інфляція, оскільки багато які ціни вже зросли. Тож цей рік дійсно буде для громад роком дуже складних випробувань.  

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!