4 січня 2022 р.

До уваги бізнесу Чернігова, який споживає теплову енергію від ОТКЕ

Один з двох основних надавачів централізованого теплопостачання в Чернігові - АТ «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» - інформує про прийняте важливе рішення щодо суттєвої зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для об'єктів бізнесу.

Як відомо, відповідно до чинних на сьогодні в Україні нормативних актів, теплогенеруючі  підприємства у власному виробництві використовують та обліковують три визначені обсяги природного газу за різними цінами:

• перший обсяг –7420,00 грн. за 1 тис. куб. м
  • другий обсяг –36261,02 грн. за 1 тис. куб. м
  • третій обсяг –16390,10 грн. за 1 тис. куб. м

ОТКЕ вдалося вкластися у відведені ліміти споживання першого і третього обсягів природного газу, що відпускаються за нижчими цінами, у порівнянні з другим комерційним обсягом. У листопаді це призвело до економії та можливості перегляду вартості послуг для окремих категорій споживачів м. Чернігова – а саме, підприємств і підприємців. Така можливість передбачена постановою уряду від 10 листопада 2021 р. №1209 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу».

Керуючись цією постановою, компанія ОТКЕ здійснює тарифний перерахунок шляхом застосування спеціального коефіцієнту у відповідності до фактичних витрат газу. Це дозволить зменшувати суми в платіжках, обраховані бізнесу за попередні періоди. Вже у січні представники  бізнесу міста Чернігова отримають платіжки зі скоригованими сумами (у них з'явиться додатковий рядок -  «перерахунок за листопад»). Суми до сплати за послуги теплопостачання і гарячого водопостачання АТ «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» у цих платіжках знизяться майже на 50%.

Враховуючи сьогоднішню економічну ситуацію, для всіх підприємців це буде суттєва економія, а для найменшого бізнесу - ще й чи не остання можливість пройти опалювальний сезон без закриття.

Приклад перерахунку

Сума перерахунку (різниця в нарахуваннях) для споживача (С) визначається за формулою:

С = (К - 1) * П,

де К – коефіцієнт перерахунку,

П -  плата за послугу, визначена у відповідному місяці згідно з діючими тарифами на зазначену послугу.

Так,  якщо у листопаді 2021 року споживачу було нараховано за 10 Гкал по тарифу 4 438,17 грн/Гкал (без ПДВ)  на суму 44 381,70 грн, то перерахунок складе:

С = (0,48-1)*44 381,70 =  - 23 078,48 грн

Розмір коефіцієнтів перерахунку вартості
за жовтень-листопад  2021 року

Населений пункт

Розмір коефіцієнту перерахунку за теплову енергію/послугу з постачання теплової енергії

Розмір коефіцієнту перерахунку за послугу з постачання гарячої води

Розмір коефіцієнту перерахунку за послугу з постачання гарячої води

жовтень

листопад

м. Чернігів*:

без урахування витрат на утримання ЦТП, без урахування витрат на утримання ІТП

0,47

0,50

з урахуванням витрат на утримання ЦТП, без урахування витрат на утримання ІТП

0,48

0,50

без урахування витрат на утримання ЦТП, з урахування витрат на утримання ІТП

0,47

0,50

Підприємство інформує, що економія та можливість перерахунку досягнуті завдяки тривалій і системній попередній роботі ОТКЕ над оптимізацією виробничих і удосконаленням технологічних процесів.

Прес-служба Чернігівської міської ради за інф. АТ "ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО"