Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
4 січня 2022 р.

Зростання вартості газу позначилося на роботі громадського транспорту Чернігова


Фото № 1

З першого січня цього року стрімко підвищилася вартість природного газу метан: з 24-26 гривень до 48-50 гривень за метр кубічний, тобто ціна зросла удвічі. При таких умовах робота автобусів міських маршрутів, які використовують метан, стала збитковою. У Чернігові близько 160 автобусів громадського транспорту на цьому газі. У перші три дні січня у зв’язку з цим випуск автобусів на маршрути у місті складав 40-60% від запланованого. Сьогодні на маршрути вийшло 148 автобусів, тоді як зазвичай – в середньому, 190. Тобто сьогоднішній випуск – 78% від середнього щоденного виходу. Про це 4 січня на нараді чернігівського міського голови з керівниками КП і структурних підрозділів міської ради доповів заступник міського голови Віктор Геращенко.

За його словами, перевізники вже розпочали переобладнання автобусів для використання альтернативного палива – газу пропан, дизпалива, бензину. Частина цих автобусів вже працює на маршрутах. Проте для здійснення заміни обладнання на усіх автобусах потрібен час. Протягом січня 2022 року можуть бути складнощі із забезпеченням випуску.

Також він повідомив, що 30 грудня до міської ради надійшла заява перевізників щодо перегляду тарифів у 2022 році.

Коментуючи повідомлення, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко погодився з тим, що перевізники скаржаться не безпідставно. Вони вже багато років як перейшли на метан як найдешевший вид палива. Але тепер з урахуванням того, що споживання метану на 20-25% більше у перерахунку на умовний літр бензину, при його ціні 46-48 гривень витрати становлять 60 гривень, тобто він став фактично удвічі дорожчим за бензин.

Разом з тим він пообіцяв, що спішити з підняттям ціни на проїзд у громадському транспорті в Чернігові не будуть.

- Ми будемо моніторити ситуацію по Україні. Це питання не чернігівське, а загальноукраїнське. У разі, якщо по Україні вже інші міста підуть на підняття тарифу, ми також будемо йти. Але ми не будемо ставати першими в цьому питанні точно, і будемо дивитися на загальну ситуацію, - сказав з цього приводу міський голова Чернігова.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!