Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
28 грудня 2021 р.

Кілька будинків ОСББ у Чернігові мерзнуть, бо не підготували внутрішньодомові мережі як слід


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

У ці вихідні кілька будинків у чернігівському мікрорайоні Масани поскаржилися на недостатню температуру в трубах опалення особисто міському голові. Ситуацію з опаленням перевірили, і про результати цієї перевірки голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина на розширеній нараді, яка відбулася в муніципалітеті на початку першого після святкових вихідних робочого дня (28 грудня), проінформував публічно.

За його словами, усі ці будинки на початку опалювального сезону мали зауваження до підготовки внутрішньобудинкових мереж. Зокрема, промивка системи опалення не проводилася вже останні 5-10 років. Тепер мешканці відчули наслідки непідготовки на собі. У всіх цих будинках створені ОСББ.  Якщо вони вирішили не укладати договори на обслуговування домових мереж з ОТКЕ, як це роблять комунальні ЖЕКи, то мали провести всі необхідні заходи у міжопалювальний період самостійно.

- Можна вирішувати питання тим, що просто спалити більше газу, зайти в понаднормові втрати і понести збитки – але це неправильний шлях. Треба з закінченням опалювального сезону приводити все в порядок. Ми повинні мати все-таки, я вважаю, договори на обслуговування внутрішньодомових мереж з кожним житловим будинком. Кожен ЖЕК чи ОСББ повинен розуміти необхідність пороведення повного комплексу заходів з підготовки мереж, а не тільки пофарбувати чи гідравліку провести, - Олексій Щербина.

Він підкреслив: заходи, передбачені правилами підготовки об’єктів до опалювального сезону, як раз і працюють на те, щоби потім раціонально, оптимально розподіляти теплову енергію і мати якісну послугу всередині приміщення.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко погодився: якщо один і той же суб’єкт генерації подає теплоносій у мікрорайон і в одних будинках нормальна температура, а в інших нижча – то очевидно, що причина тут не в недогріві теплоносія, а у внутрішніх мережах, або зроблені «теплі підлоги» і розбалансовано систему, або ще щось подібне.

Разом з тим, він поставив перед надавачем послуг вимогу краще налагодити комунікацію зі споживачами.

- Я би просив не тільки по Масанах, а і взагалі по місту мати зворотній зв’язок. Відслідковувати скарги людей і чітко зразу щоби виїжджав представник технічної служби, з’ясовував ситуацію і людям повідомляв. Тому що ОСББ, по суті, зекономили гроші з квартплати на тих роботах, які ЖЕКи фактично роблять за ту саму квартирну плату. А зараз люди скаржаться. Хоча б це треба пояснювати. Якщо людей влаштовує ситуація, що ці гроші пішли на заробітню плату керівництва ОСББ чи ще на якісь напрямки – тоді не треба скаржитися, - зазначив міський голова Чернігова.

По вже перевіреному випадку в мікрорайоні «Масани» мер доручив підприємству «Облтеплокомуненерго» повідомити про зроблені технічні висновки не тільки керівників ОСББ, а й більш широке коло абонентів з числа жителів цих будинків.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!