Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
28 грудня 2021 р.

Перший бібліоковоркінг “Край неба” відкрили у Центральній бібліотеці імені Коцюбинського в Чернігові

+12
+9

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15

У Чернігівській міській бібліотеці ім. Михайла Коцюбинського, що на вул. Кирпоноса, 22, сьогодні, 28 грудня, відкрили коворкінг. Це сучасний осередок для культурних зустрічей і місце, де можна взяти й почитати літературу в комфортних умовах.

- Ми дуже сподіваємося, що ця затишна кімната, яка створена з величезною любов’ю і за підтримки дуже багатьох людей, стане для чернігівців улюбленим місцем. Ми дуже пишаємося тим, що наша бібліотека є освітнім центром. Саме тут можна отримати неформальну освіту і повірте, тут викладають найкращі професори та доценти нашого міста. Наша бібліотека стала і творчим майданчиком, де можуть реалізувати свої мистецькі здібності дуже багато мисткинь, де наші майстрині працюють із дітками, ведуть різні творчі клуби. Наша бібліотека стала центром патріотичного виховання. Я дуже пишаюся тим, що саме сюди приходять наші волонтери, приходять наші воїни презентувати свої проєкти, свої книги. Це місце зустрічі, де можна відпочити душею, зарядитися енергетикою, отримати нові знання, поділитися творчими надбаннями, - розповіла про сучасне перетворення бібліотеки директорка міської бібліотечної системи Людмила Зіневич.

На відкриття коворкінгу завітали гості, серед яких - секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.

- Те що ви робите для розвитку нашої бібліотечної системи в цілому і також для розвитку української культури, української мови – це нездійсненна робота. Я висловлюю подяку вам і Олександру Шевчуку, який як керівник управління культури приділяє цьому достатньо багато уваги, - зазначив він насамперед.

І далі сказав про те, які й навіщо потрібні бібліотеки в сучасному світі:

- Зараз в уяві молодшого покоління бібліотека – це щось нудне, нецікаве, куди ти приходиш у студентські роки за необхідності, а потім все, що хочеться почитати - є в інтернеті. Тому для читачів вже роблять щось з елементами шоу. Я думаю, хай буде що завгодно – аби люди більше читали якісної літератури. Тоді більше в нас буде розумних людей у суспільстві, у владі і де завгодно. Треба зобов’язати всіх чиновників, чим вищий рівень, звіт здавати, скільки і яких книжок він чи вона прочитали. Може, в нас тоді менше буде випадкових на високі державні посади. Тому створювати такі простори – це дуже важливо, і  сподіваюся, що це не останній такий проєкт. Головне – щоб тут завжди були відвідувачі: з книжками, з чашкою кави, з ноутбуком, можливо, хтось буде готуватися до курсової, хтось просто читатиме для душі, хтось іще з якоюсь метою – не важливо. Головне, щоб люди читали, - підкреслив він.

Керівник управління культури та туризму міської ради Олександр Шевчук зазначив, що такі осередки у майбутньому мають бути в усіх філіях бібліотеки.

Бібліотечний фонд ЦБС на сьогодні має понад 110 тисяч примірників. Щороку тут обслуговується понад 9000 користувачів. Творчий колектив складається з 30 бібліотечних працівників. У міській бібліотеці тільки протягом цього року реалізовані такі проєкти як "Файнбук", ПОЛІС (Поліція і Спільнота), "Університет 60 "плюс", серед конкурсів: "Книга року", "Створимо логотип ЦБС разом!".

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!