Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
28 грудня 2021 р.

У Чернігові вже колють бустерну дозу вакцини від COVID-19. Поки що тільки медикам


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

У Чернігові медичним працівникам за бажанням вже колють третю, «бустерну» дозу вакцини проти COVID-19. Умова – щоби від попередньої вакцинації пройшло від 6 до 8 місяців. Про це на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 28 грудня, повідомив керівник міської лікарні №2 Владислав Кухар.

- На сьогодні проведення «бустерної» вакцинації дозволене медичним працівникам. І є така обіцянка, що найближчим часом вона вже буде видна в «Дії», - проінформував він.

Також Владислав Кухар повідомив, що з усього дорослого населення Чернігова на сьогодні в однією дозою проти COVID-19 вакциновано майже 49%, закінчили вакцинацію - 44,2%. Разом з тим, ажіотаж минув: кількість тих, хто приходить вакцинуватися, за тиждень зменшилася удвічі. У зв’язку з цим лікар нагадав: вакцинація – це поки що єдиний науково підтверджений спосіб убезпечити себе від тяжкого перебігу хвороби. Відмовлятися від нього – не варто.

Усього за весь час епідемії в нашому місті від ковіду померла 801 людина, але повністю вакцинованих із них – тільки 15. Ця статистика переконливо свідчить про те, що вакцинація допомагає знизити ризик і врешті-решт зберегти життя.

У стаціонарах міських лікарень  з важким перебігом цієї хвороби на сьогодні 165 пацієнтів, із них вакцинованих – 37, що набагато менше ніж процент вакцинації населення, тобто теж свідчить: вакцинація справді захищає.

Загалом же в Чернігові нових випадків захворювання на COVID-19 за тиждень – 407, госпіталізацій – 71. Обидва показники знижуються і це було би підставою для оптимізму, якби не одне «але»: кисневої підтримки зараз потребують у півтора рази більше хворих на ковід, ніж в аналогічний період минулого року, хоча рівні захворювання і госпіталізації були тоді спів ставні з нинішніми. Зі 165 людей з ковідом у стаціонарі на кисневій підтримці зараз 129, на ШВЛ – 5.

На жаль, 29 хворих на ковід у Чернігові зараз – діти. 27 із них лікуються вдома, а двоє – в стаціонарі, причому одна дитина – в реанімації у важкому стані.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!