Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
23 грудня 2021 р.

Чернігівcька міська рада звернулася до парламентарів щодо ратифікації Конвенції РЄ про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами

+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7

Чернігівська міська рада звернулася до Верховної Ради України та народних депутатів, обраних від Чернігівської області, щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Відповідне рішення прийняте на засіданні 15-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання сьогодні, 23 грудня.

«Україна в сучасних міжнародних відносинах стає все більш активним та прогресуючим суб’єктом. Показовим критерієм авторитету держави на міжнародній арені є виконання одного з основних принципів міжнародного права, – поваги прав людини. Починаючи із 1991 року Україна як незалежна держава приймає участь у розробці міжнародно-правових стандартів прав людини та намагається їх впроваджувати в діяльність суб’єктів публічної влади.

Така політика відповідає положенням статті 18 Конституції України, відповідно до якої зовнішньополітична діяльність нашої держави спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права. Крім цього, принцип відповідності міжнародним стандартам прав і свобод людини закріплений у статтях 3, 5, 6, 8, 9 Основного Закону. Курс України на інтеграцію до європейських співтовариств спонукає все більше звертати увагу на дотримання європейських стандартів прав людини. Як член Ради Європи із 1995 року, відповідно до Паризької Хартії для нової Європи від 21 листопада 1990 року, наша держава взяла на себе зобов’язання приєднатися до міжнародних стандартів у галузі прав людини, створити внутрішньодержавні гарантії їх здійснення, що ґрунтуються на відповідних міжнародно-правових нормах. Суттєвим поштовхом до підвищення рівня правової культури дотримання міжнародних стандартів прав людини стане ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (далі – Конвенція) та запровадження в законодавство України міжнародних стандартів запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому й ґендерно обумовленому насильству.

Адже в Україні ситуація з дотриманням прав жінок не завжди відповідає міжнародним нормам, закріпленим у відповідних міжнародних зобов’язаннях України. Доволі критична ситуація склалася у сфері захисту жінок від домашнього насильства, про що свідчать статистичні дані за минулий рік. Із запровадженням карантинних обмежень на території України кількість звернень зросла у 5-7 разів. У 2020 році в Україні зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї. З них – 2756 від дітей, 180 921 – від жінок, 27 676 – від чоловіків. Згідно з даними, викладеними в аналітичному звіті ГО «Ла Страда-Україна», у докарантинний період на «гарячу лінію» в середньому щомісяця надходило приблизно 1500-1600 звернень. У перші три місяці 2021 року кількість дзвінків на дитячу гарячу лінію продовжувала зростати (в січні 2021 року було одержано 11 274 звернення, в лютому – 14 265, березні – 16 281). Якщо порівняти ці цифри з тими, що були на початку 2020 року, можна побачити десятикратне зростання кількості звернень. Щодо Чернігівщини, то загалом з початку 2021 року до поліції Чернігівської області надійшло понад 6 000 повідомлень про вчинення домашнього насильства, з них у місті Чернігові –1261. Правоохоронці склали 2347 адміністративних протоколи та винесли домашнім кривдникам 458 тимчасових заборонних приписів. Станом на 1 серпня на профілактичному обліку в поліції перебуває 2108 домашніх кривдників та кривдниць.

На жаль, ситуація із захистом їх прав значно гірше офіційної статистики, про що стверджують більшість міжнародних організацій.

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами – це міжнародний стандарт захисту жінок від усіх форм насильства, включаючи домашнє насильство. На сьогодні є найбільш всеосяжною міжнародною угодою у цій сфері, що використовується як основа для дій багатьох країн Європи та за її межами. Крім того, Конвенція є беззаперечно прогресивним документом, що забезпечує низку комплексних заходів із запобігання та протидії насильству над жінками та домашньому насильству. Вона визнає насильство стосовно жінок порушенням прав людини, і водночас одним з видів дискримінації. Цей документ, зокрема, вперше впровадив комплексну систему захисту жінок від домашнього насильства та реального покарання винних за його прояви. Важливо взяти до уваги, що Україна була залучена в ці процеси та підписала її ще у 2011 році.

Конвенція із запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, визнана найвищим міжнародним стандартом стосовно попередження та боротьби з такими видами насильства, який має бути втіленим у національному законодавстві та практиці.

Її ратифікація – важливий євроінтеграційний крок, який гармонізує національні підходи та політики з практиками найуспішніших країн Європи. Ратифікована Конвенція посилить правовий захист постраждалих та їхній доступ до правосуддя. Також, дозволить захистити українських громадян, які постраждали від насильства не лише в Україні, а й за кордоном.

Україна зробила свій вибір на користь євроінтеграційного шляху та продовжує виборювати можливість рухатися у європейському напрямку. Вважаємо, що органи державної влади мають бути послідовними на цьому шляху, тому неприпустимо зволікати з ратифікацією Конвенції. Адже, це один із пріоритетних напрямків стратегії країни до 2030 року», - йдеться у цьому зверненні.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!