Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
28 грудня 2021 р.

Звіт міського голови - 2021: Культура та туризм

+6
+3

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9

Чернігів на вікенд обирає все більша кількість українців. Наше місто стає все популярнішим. Про це свідчить, зокрема, збільшення туристичного збору. Серед туристів з українських міст - Київ та область, Харків, Одеса. Зростає географія і серед іноземців. До міста приїжджають із Францїї, Великобританії, Італії, Греції, Турції. Так, у жовтні 2021-го місто відвідало більше 40 тисяч людей, одночасно працювали 28 екскурсоводів.

- Це говорить про великий попит на екскурсії по місту. Тому у грудні ми відкриваємо другу сертифіковану школу гідів, задля того, щоб задовольнити попит в наступному високому туристичному сезоні, - начальник управління культури та туризму міської ради Олександр Шевчук.

У місті продовжують працювати над туристичною навігацією. На історичних спорудах з’являються дошки українською, англійською мовами і шрифтом Брайля.

Цьогоріч у День міста відкрили пам'ятний барельєф з погруддям колишнього міського голови Василя Хижнякова. Це відновлення інституційної пам’яті. Місцеве самоврядування – ознака європейськості Чернігова та України. Перший досвід самоврядності Чернігів отримав у 1623 році, після чого став частиною реальної європейської спільноти. Встановлення пам’ятників – це правильна тенденція, яку слід продовжувати, постійно збільшуючи їх кількість у нашому місті.

В управлінні культури та туризму міськради напрацьовують маркетингову стратегію, яка дозволить вивести місто на нову сходинку, зробити його популярним на рівні з такими містами, як Львів та Одеса. Основним акцентом нової стратегії має стати підвищення впізнаваності та просування нашого туристичного бренду на національному рівні.

- Люди залишаються враженими – Чернігів змінився. Коли підтягнули як мінімум центральну частину для туристів, ми переходимо до наступного етапу – промоції, реклами нашого міста та більш активних зусиль для залучення туристів, які приїдуть до нас. Наразі ми вже більш-менш спокійні: вони поїдуть з міста не розчарованими. Тепер вони не скажуть, що даремно приїхали в Чернігів. Ми підтягнули цю частину, тепер переходимо до наступної, намагаємося в цьому плані підійти фахово, запросили консультантів. Я закликаю чернігівців: бізнес, громадськість, ЗМІ об’єднатися і найближчі місяці попрацювати над цим спільно, - секретар міської ради Олександр Ломако.

Попри умови карантину, культурне життя у Чернігові протягом літніх місяців не зупинилося. Творчі колективи виступали на Малій міській сцені кожні вихідні. Великою популярністю користувалися кінопокази на свіжому повітрі: у сквері Хмельницького демонстрували мультфільми, на галявині біля Палацу урочистих подій - кіно.

У музичних і художніх школах міста постійно оновлюється матеріальна база.

Наближаються до сучасних стандартів і бібліотеки. Від осередку культурних зустрічей і місця, де можна взяти літературу, переходять до коворкінгу. Перший такий вже з’явився на вул. Кирпоноса, 22.

Місто продовжує реалізовувати проєкт капітального ремонту і термомодернізації будівлі Міського Палацу культури. У 2021-му мають завершити зовнішні ремонтні роботи.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!