22 грудня 2021 р.

Звіт міського голови - 2021: Дизайн-код міста

У вересні 2020 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив концепцію оформлення зовнішніх фасадів у місті Чернігові.

Документ пройшов регуляторну процедуру. Місто дало один рік підприємцям для того, щоб вони підготувалися і в плановому режимі замінили ці вивіски до вересня 2021 року. За цей час і після вересня ще два-три місяці проводилися десятки комунікаційних зустрічей, де пояснювали підприємцям для чого це робиться.

Це робиться для того, щоб місто, якому 1300 років, привести у відповідність до його історії і того, що воно заслуговує.

Лише 20% всіх демонтажів проводилися силами Муніципальної варти. Решту - 80%, а це понад 350 вивісок у центральній частині міста, власники закладів демонтували і замінили самостійно.

Вже зараз на декількох вулицях можна побачити як виглядають заклади, на яких з’явилися скромні та охайні вивіски.

П’ять років тому так само робили і з зовнішньою рекламою, кількість якої у центральній частині міста вже скорочена вдвічі.

Змінився на краще зовнішній вигляд міста після того, як були демонтовані МАФи у центральній частині міста.

Зупинки громадського транспорту теж тепер виглядають сучасно та охайно.