Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
21 грудня 2021 р.

Звіт міського голови - 2021: освіта - пріоритет у міської влади

+16
+13

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15
Фото № 16
Фото № 17
Фото № 18
Фото № 19

Якісний і сучасний простір, куди діти йтимуть з радістю, щоб здобувати знання, які знадобляться їм у житті і при пошуку роботи. Галузь освіти – найпріоритетніша.

Цьогоріч у закладах освіти міста:

  • замінено двері та вікна на енергоефективні у двох садочках (№ 4, 65), п`яти школах (№ 6, 7, 24, 31, 33);
  • відремонтовано басейн у школі № 11;
  • проведено термоефективну модернізацію індивідуальних теплових пунктів у восьми школах (№ 2, 9, 11, 19, 21, 32, 34, 35);
  • капітальний ремонт будівлі загальноосвітніх шкіл  № 1 та № 3;
  • капітальний ремонт санвузлів у садочках № 4, 22, 24, 53 та школах № 1, 5, 12, 15, 19, 29, 31, 34.

Крім цього, у семи закладах освіти міста встановили нову систему протипожежного захисту. Загалом на засоби безпеки в дитсадках і школах за минулий та поточний рік спрямували близько 10 мільйонів гривень. В управлінні освіти міської ради кажуть, що подібні системи за фінансової можливості будуть встановлені скрізь. Наразі ж у всіх освітніх закладах міста облаштовують аварійні виходи, встановлюють протипожежні люки та двері, замінюють покриття підлоги.

- Дуже важко вирішити всі проблеми, накопичені протягом років незалежності, адже середній вік будівель закладів освіти - 50 років. Близько 1 млн грн було витрачено як раз на «латання дір» по аварійним ситуаціям по всіх закладах освіти. Фактично загальний бюджет на ремонтні роботи цього року складає близько 100 млн грн. Про пріоритетність галузі освіти також говорить стаття видатків, яка йде на придбання та оновлення матеріально-технічної бази. А це понад 30 млн грн, які витрачено на придбання від мітли і гвіздків до кухонного обладнання для харчоблоків, пральних машин для пралень чи навчального обладнання для кабінетів. Наразі завершене оснащення закладів освіти швидкісним якісним Інтернетом. Фактично кожне робоче місце кожного вчителя має доступ до якісного провідного Інтернету, що дає можливість зробити роботу вчителя більш сучасною, різноманітною та цікавою для учнів, - зазначив начальник управління освіти міськради Василь Білогура.

Оскільки відновити потрібно всі заклади освіти - лишається пріоритетним підхід від кількості дітей, які там навчаються. Капітальні ремонти і реконструкції виконані, зокрема, у великих школах: 11 колегіумі чи 35 школі.

- Є проєкти, які потребують великої уваги і акумулювання левової частки коштів на реалізацію. Але фактично треба розуміти, що для того, щоб зробити витрату коштів максимально ефективною, вони мають бути зосереджені на певному об’єкті. Важливим фактором при визначенні даного питання є кількість учнів у навчальному закладі і перспектива його роботи. Тобто ми не приділяємо увагу виключно центральним закладам, ми дивимося на всю карту міста Чернігова. Головним принципом у роботі управління освіти є формування якісних та сучасних умов для кожного учня незалежно від того в якому мікрорайоні він проживає, - додав керівник міського управління освіти.

Утеплення фасадів, ремонти дахів, заміна вікон на сучасні енергоефективні, реконструкція санвузлів - все це потребує великих сум коштів. Аби якомога більше шкіл і садків мали сучасні вбиральні, цьогоріч на цю статтю витратили понад 20 млн грн, реалізується й програма «Спроможна школа».

- У 35-й школі ми реалізовуємо проєкт «Безпечний заклад освіти», у 34-й школі – капітальний ремонт харчоблоку з повністю новим сучасним обладнанням, якого у місті досі не було. Сподіваюся, що в майбутньому поступово нам вдасться зробити, щоб в усіх закладах харчоблоки виглядали за таким стандартом, - підкреслив Василь Білогура.

Ощадливе використання енергоресурсів і розумна економія в сучасних умовах - теж у пріоритеті. В утеплених закладах встановлюють індивідуальні теплові пункти. Температуру контролює програма і більше не треба вручну регулювати старі засувки.

Поза увагою не лишається і професійно-технічна освіта. На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили регіональний навчально-практичний центр електромонтажних технологій та відновлювальної енергетики. Оснащений він найновішими зразками техніки, що багато компаній нині використовують у своїй роботі. Досвід для облаштування центру і як навчають людей цій спеціальності переймали в Німеччині, та США. Тут враховані елементи навчання, котрі дозволять їхнім спеціалістам підготуватися до роботи, зокрема, на комунальних підприємствах міста.

Центр сучасних технологій у 2021 з'явився і у вищому професійному училищі побутового обслуговування. Тут майбутні швеї вчитимуться робити викройки, різні види швів та інше на сучасному обладнанні, аби потім мати можливість одразу приступити до роботи на підприємствах.

Але готуватися до вибору професії діти починають вже змалку. Цьогоріч в рамках НУШ всі школи міста отримали дидактичні матеріали. Завдяки ним вивчатимуть як ростуть рослини чи як працює енергія вітру і сонця, і як це можна використовувати в розумному будинку. А вчителі та вчительки отримали спеціальні камери, що допомагають у роботі.

В освітній галузі багато проблем, котрі потрібно вирішувати після десятиріч їх накопичення, в цьому значно допомагає згуртованість колективів та активність батьків.

- Поступово ми вирішуємо проблеми, які протягом багатьох років не знаходили вирішення. Це, зокрема, оновлення освітлення та ремонт території навколо закладів освіти. Дуже приємно відзначити згуртованість батьківської громади та колективів, їхню активну участь у голосуванні під час визначення проєктів-переможців бюджету участі. Це гарний приклад для дітей, які навчаються у цих закладах, згуртованості навколо певного питання чи активності при вирішенні якогось питання. По громадському бюджету на галузь освіти у цьому році направлено близько 13 млн грн, - повідомив керівник міського управління освіти.

Місто розробило проєкт і почало реалізацію будівництва початкової школи №23 в мікрорайоні Бобровиця. На наступний рік у бюджет закладено 10 мільйонів гривень на фінансування цього об’єкту.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!