Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
!
Знайти
21 грудня 2021 р.

Звіт міського голови - 2021: оновлення закладів охорони здоров`я

+10
+7

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13

Розпочинаємо серію публікацій зі звіту чернігівського міського голови Владислава Атрошенка про зроблене в місті протягом 2021 року. Перший блок - присвячений медичній сфері Чернігова.

2021-й як і попередній рік став випробуванням для медичних галузей всіх країн світу. Весь медичний персонал працював на грані можливостей, рятуючи життя людей. Не виняток і Чернігів.

Головне завдання міської влади під час пандемії - аби медицина не опинилася в стані колапсу, коли довелося би обирати кого класти до лікарень, або ж кому давати кисень. І це завдання, в умовах лютуючої «Дельти», нашому місту вдалося виконати.

Так, загалом для медзакладів міста у 2021 році закуплені:

  • 2 кисневі станції для лікарень №2 та №3, що приймають пацієнтів з ковідом;
  • 9 сучасних апаратів штучної вентиляції легенів;
  • 90 кисневих концентраторів;
  • діагностична та лікувальна апаратура на загальну суму 56,1 млн грн у урахуванням усіх джерел фінансування (відеоендоскопічний комплекс з електрохірургічним апаратом, пересувні рентгенівські системи,електрокардіограф, система УЗД, спеціалізований медичний автомобіль);
  • замінено двері та вікна на енергоефективні у трьох закладах охорони здоров`я (КНП «Чернігівська міська лікарня № 2, КНП «Чернігівська міська лікарня № 3, КНП «Пологовий будинок» (будівля харчоблоку);
  • проведено термоефективну модернизацію індивідуальних теплових пунктів у КНП «Сімейна поліклініка».

- Левова частка медичного обладнання купується саме за міські кошти. Згідно з розпорядженням чернігівського міського голови був створений «Ковідний фонд» звідки ми можемо в разі потреби придбавати не тільки медичне обладнання, а й, що дуже важливо для нас, засоби індивідуального захисту для персоналу. Тому що для мене і для всіх важливу роль грає те, що нам потрібно захистити наш персонал. Тому що, якщо лікарі будуть хворіти, то нікому буде лікувати пацієнтів, - зазначив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар.

Інших хвороб теж ніхто не відміняв. То ж місто постійно оновлює матеріальну базу не тільки ковідних відділень, а й інших. Всі лікарні міста цьогоріч отримали нову діагностичну чи лікувальну апаратуру. Це аналізатори для біохімічних та імунодефіцитних досліджень, артроскопічну стійку, відеоскопічні системи та інше. Тепер, зокрема, лапароскопічні операції проходять фактично без крові. А це швидше одужання, менше болю і краще самопочуття пацієнтів та пацієнток.

Також, ще минулого року почали оновлювати ліжка, замінюючи старі радянські на сучасні й функціональні, а також постільну білизну. Програма триває і нині. 

- Застарілість матеріально-технічного забезпечення медичних закладів є вагомою проблемою медичної галузі не тільки міста, а й всієї України. Провести якісну діагностику і лікування сьогодні, без використання сучасної техніки, це є надважким завданням навіть для досвідчених лікарів. Тому, звичайно, ми поступово та планомірно вже котрий рік рухаємось саме в напрямку оновлення медичної профілактичної бази, обладнання закладу. На сьогоднішній день є два напрямки – або ми оновлюємо ту техніку, яка вже працює, тобто те медичне обладнання, яке вже є у закладі, задля підвищення якості надання медичної допомоги. Або придбаваєм новітню техніку, яка дає можливість впроваджувати нові методики та відкривати нові напрямки як у діагностиці, так і у лікувальному процесі, - додав Владислав Кухар.

Лапароскопом високого класу та гістероскопом тепер озброєні і лікарі пологового будинку. За короткий проміжок 2021-го вже виконано понад 6 сотень операцій, що дозволили зберегти репродуктивну функцію жінок міста та області. Також закупили 6 одиниць кардіотокографів, завдяки яким можна безперервно синхронно реєструвати серцеві скорочення дитини і тонусу матки. Цей метод дає можливість вирішити питання щодо оптимальної тактики ведення вагітності, і способу пологів. 

Продовжуються і капітальні ремонти та реконструкції приміщень медичних закладів. У цьому році закінчили реалізацію проєкту з утеплення 9-типоверхового палатного корпусу по Проспекту Миру, 44. І розпочали першу чергу капремонту з застосуванням енергозберігаючих технологій будівлі головного корпусу міської лікарні №2. Він розрахований на кілька років. Після його закінчення ця будівля має бути енергоощадною і зручною для перебування персоналу, пацієнтів та пацієнток.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!