Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
23 листопада 2021 р.

Олександр Ломако: Уряд за рахунок бюджетів громад хоче дотувати збиткову "Укрзалізницю"


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

22 мільйони гривень надходжень до свого бюджету на рік втратить громада Чернігова внаслідок змін у Методиці нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які внесені постановою Кабінету Міністрів України №1147 від 3 листопада. Це відбудеться через зменшення удвічі – з 1,0 до 0,5 - коефіцієнту для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту.

Значні втрати понесуть через це й багато інших територіальних громад нашої області, найбільше – ніжинська, орієнтовно 31 млн грн. Менші громади області постраждають також суттєво: Сновськ – на 2,3 млн грн, Бахмач - 1 млн, Корюківка - 0,5 млн, Любецька громада - 0,6 млн, Ріпки - 350 тис., Михайло-Коцюбинське - 300 тис. грн.

За дорученням чернігівського міського голови Владислава Атрошенка підготовлений проєкт звернення Чернігівської міської ради до Кабінету Міністрів України з проханням переглянути ці положення Методики. 23 листопада воно схвалене на профільній депутатській комісії і буде виноситися як додаткове питання на розгляд 13-ій сесії Чернігівської міської ради 25 листопада.

По суті, відбувається «латання фінансових дір» неефективного державного монополіста за рахунок місцевих громад. Фактично це ще один крок до згортання децентралізації та зменшення фінансової бази місцевого самоврядування, - наголосив секретар міської ради Олександр Ломако, знайомлячи членів бюджетної депутатської комісії з текстом звернення.

 - Наша позиція така, що ця постанова має бути скасована, а якщо Уряд хоче дотувати збиткову й неефективну «Укрзалізницю» - це можна робити за кошти утримання центральних органів виконавчої влади, за кошти, які спрямовуються на фінансування наглядових рад, в тому й числі «Укрзалізниці», але не за кошти місцевих громад. По суті це є грабунок цих громад, у межах України це близько 2 млрд грн, - наголосив він.

У випадку з цією Методикою до неврахування інтересів громад призвели й процедурні порушення. А саме - що її проект, у порушення Регламенту Кабінету Міністрів України, розробник не надіслав на погодження до Асоціації міст України.

Окрім того, зазначені зміни вплинуть на показники бюджетів територіальних громад вже в 2022 році, що суперечить вимогам ст. 27 Бюджетного кодексу України. Нею встановлено, що положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим, - ідеться у проекті звернення.

 

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!